جنگ توهمی و اولویت اقتصادی

ارسال شده در ۱۸/فروردین/۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸ دقیقه

چه در مسئولیت های خرد و چه در مسئولیت های کلان می بایست اقتصاد در اولویت قرار گیرد. می بایست بی اثر کردن تحریم ها مورد توجه باشد. همه مسئولین در هنگام انجام وظیفه باید براساس توسعه کار تصمیم گیری کنند.

به گزارش راه آرمان، مقام معظم رهبری در سخنان خود در سال ۹۵ فرمودند: “این‌جور نیست که مسئله‌ی ما فقط مسئله‌ی اقتصاد باشد؛ همه میدانند، بنده روی مسئله‌ی فرهنگ خیلی حسّاسیّت دارم، روی مسئله‌ی علم خیلی حسّاسیّت دارم لکن وقتی‌که در زمانهای محدود اولویّتها را نگاه میکنیم، مسئله‌ی اقتصاد کشور در اولویّت اوّل قرار میگیرد؛ چون دشمن به این متوجّه است؛ یکی از ترفندهای دشمن این بوده است که مرتّب تهدید کنند به جنگ؛ و [اینکه] گزینه‌ی نظامی روی میز است و مانند اینها. آن مسئول اروپایی هم، به مسئولین ما میگوید که جنگ در ایران حتمی بود؛ اگر برجام نبود، حتماً جنگ بود؛ دروغ محض! چرا میگویند جنگ؟ برای اینکه ذهن ما برود به جنگ [امّا] جنگ واقعی چیز دیگر است؛ جنگ واقعی جنگ اقتصادی است، جنگ واقعی تحریم است، جنگ واقعی گرفتن عرصه‌های کار و فعّالیّت و فنّاوری در داخل کشور است؛ این جنگ واقعی است. ما را به جنگ نظامی متوجّه میکنند تا از این جنگ غفلت کنیم.”

آنچه در این سخنان مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته این است که ایشان اولویت اصلی کشور را اقتصاد قرار داده است. موضوعی که در نامگذاری های سال های اخیر هم مورد توجه قرار گرفته است.

۲۸ خرداد ماه انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا در کشور برگزار می شود. یکی از ملاک های اصلی انتخاب نامزدها باید براساس همین اولویت باشد. کسانی که خود را برای فعالیت در منصب ریاست جمهوری یا نشستن بر روی صندلی های شوراها نامزد می کند باید برنامه های خود را حتی به صورت کلی در حوزه اقتصاد را اعلام کنند.

اگر فردی می خواهد در مسئولیت های این کشور قرار بگیرد باید اقدامات خود را براساس اولویت ها مشخص کند. از آن مهمتر این است که وقتی اولویت کشور اقتصاد است باید برای تولید ثروت و استفاده از استعدادهای جوانان این کشور برنامه ریزی نماید.

چه در مسئولیت های خرد و چه در مسئولیت های کلان می بایست اقتصاد در اولویت قرار گیرد. می بایست بی اثر کردن تحریم ها مورد توجه باشد. همه مسئولین در هنگام انجام وظیفه باید براساس توسعه کار تصمیم گیری کنند.

ما نیز در هنگام انتخاب افراد برای مسئولیت ها، می بایست به اولویت اقتصاد توجه کنیم. فارغ از نگاه سیاسی افراد و سیاسی زدگی ها و فارغ از جوسازی ها و بازی های رسانه ای با انتخاب براساس برنامه های اقتصادی کشور را به پیش ببریم.

نویسنده: محمد نعیم رستمی

انتهای پیام/ رسول


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند