طی تفاهم نامه ای صورت گرفت؛

ارتقاء سطح همکاری دوجانبه اداره کل منابع طبیعی و جمعیت هلال احمر استان کرمان

ارسال شده در ۱۹/فروردین/۱۴۰۰ - ۰۸:۳۳ دقیقه

هم افزایی و توسعه همکاری بین سمن های حوزه منابع طبیعی و جمعیت هلال احمر در گسترش فرهنگ منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیریت مخاطرات و همچنین آموزش گروه های داوطلب جوانان جمعیت هالل احمر استان کرمان از اهداف مهم این تفاهم نامه است.

به گزارش راه آرمان، طی مراسمی،  تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با جمعیت هلال احمرکرمان با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ،مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان و مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه به امضاء رسید.

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در این نشست بیان کرد: ضرورت فراگیر شدن ترویج فرهنگ درختکاری و توجه به منابع طبیعی با بهره گیری از توانمندی های جوامع محلی به ویژه اعضای جوانان و جلب مشارکت آنان در فعالیت های داوطلبانه و بشردوستانه با هدف حفظ، احیا، توسعه، ترویج و فرهنگ سازی منابع طبیعی بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی نسبت به محیط زیست از جمله پوشش گیاهی، درختان و جنگل ها باید توجه ویژه ای داشت، افزود: شادی ما حتماً در کنار شادابی درختان و محیط زیست خواهد بود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خاطرنشان کرد: امروز اگر محیط زیست دچار مشکل شود، سلامت مردم، جامعه، مسائل اجتماعی و حتی امنیتی در معرض خطر قرار می گیرد.

فلاح  با اشاره اینکه این تفاهم نامه در راستای همکاری دو جانبه برای آموزش مباحث منابع طبیعی در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر استفاده از نیرو و نشاط جوانان فی مابین جمعیت هلال احمر و اداره کل منابع طبیعی منعقد می شود، تصریح کرد: ترویج وگسترش فرهنگ منابع طبیعی از طریق جلب مشارکت های عمومی مردم ونیروهای داوطلب هلال احمر و علاقه مندان به طبیعت مشارکت جوانان در فعالیت های بشردوستانه در زمینه حفظ، احیا و توسعه منابع طبیعی استان کرمان با رویکرد فرهنگی، ترویجی و آموزشی، تقویت روحیه تعاون، مسئولیت پذیری اجتماعی، نوع دوستی و ترغیب جوانان به مشارکت در امور داوطلبانه و بشردوستانه در حوزه منابع طبیعی از اهداف مهم این تفاهم نامه است.

مهدی رجبی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیرداری استان کرمان نیز  بیان کرد: جمعیت هلال احمر همیشه در کنار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری علی الخصوص در امدادرسانی حوادث آتش سوزی مراتع و جنگل ها حضور یافته است.

وی با اشاره به اینکه فرصت برای خدمت و موثر بودن خیلی کم است و باید از همه لحظات عمر برای خدمت به دیگران استفاده کرد؛ اظهار کرد: هم افزایی و توسعه همکاری بین سمن های حوزه منابع طبیعی و جمعیت هلال احمر در گسترش فرهنگ منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیریت مخاطرات و همچنین آموزش گروه های داوطلب جوانان جمعیت هالل احمر استان کرمان از اهداف مهم این تفاهم نامه است.

براساس این گزارش اهدای کارت همیار طبیعت و عضویت افتخاری مدیرعامل و جمعی از اعضای شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان و اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان به عنوان همیار طبیعت و همچنین اهدای کارت داوطلبانه هلال احمر و عضویت افتخاری مدیرکل اداره منابع طبیعی و همچنین مسابقه نهالکاری اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان در حاشیه این مراسم برگزار شد.

 

انتهای پیام/نامجو


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند