فرماندار شهربابک گفت:

خسارت جدی سرما به ۸۰ درصد باغات پسته شهربابک

ارسال شده در ۱۹/فروردین/۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱ دقیقه

قاسم شمسی گفت: بر اثر سرمازدگی بیش از ۸۰ درصد باغات پسته شهربابک دچار خسارت شد که علاوه بر محصول امسال، ثمر سال آینده آنها نیز دچار خسارت شد.

قاسم شمسی فرماندار شهربابک در گفت و گو با راه آرمان  گفت: بر اثر افت شدید دما در روزهای ۱۶ و ۱۷ فروردین بسیاری از باغات کشاورزی شهربابک مخصوصا باغات پسته در مناطق رباط، خاتون‌آباد و استبرق دچار سرمازدگی شد و محصول آنها آسیب جدی دید.

وی افزود: در اثر این سرمازدگی بیش از ۸۰ درصد باغات پسته شهرستان دچار سرمازدگی شد که علاوه بر محصول امسال، ثمر سال آینده آنها نیز دچار خسارت شد.

شمسی تصریح کرد: در شهرستان شهربابک حدود ۱۵ هزار هکتار زیر کشت پسته می باشد که تقریباً ۱۲ هزار هکتار از این سطح دچار آسیب سرمازدگی شده است.

فرماندار شهربابک از مسئولان استانی و کشوری درخواست کرد که به این امر ورود کنند تا قسمتی از آسیب وارد شده به کشاورزان جبران شود.

غلامرضا منگلی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک نیز در گفت و گو با راه آرمان گفت: طبق برآورد کارشناسان جهاد کشاورزی بالغ بر ۱۸۰ هزار میلیارد ریال خسارت به باغات شهرستان شهربابک وارد شده است.

وی از شرکت های بیمه در پرداخت خسارت به کشاورزان گلایه کرد و افزود: حدود چهار هزار هکتار از باغات شهربابک تحت پوشش بیمه هستند ولی با توجه به اینکه بیمه آن طور که باید از کشاورزان حمایت نمی کند و این باعث شده تا این قشر زحمت کش به دنبال بیمه کردن درختان خود نباشند.

 

انتهای پیام / شهربابک


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند