استاد درس خارج حوزه علمیه کرمان؛

مشارکت مردم و انتخاب فرد اصلح دو واجب شمرده می شوند

ارسال شده در ۱۹/فروردین/۱۴۰۰ - ۰۸:۱۷ دقیقه

آیت الله شیخ بهایی گفت: با بیان این که انسان نباید نسبت به منکرات و معروفات دنیوی بی تفاوت باشد، عنوان کرد: بی تفاوت بودن بزرگترین بی رحمی در حق انسان شمرده میشود.

به گزارش راه آرمان، آیت الله احمد شیخ بهایی در اولین درس خارج عمومی امر به معروف و نهی از منکر که عصر روز گذشته در مسجد امام زمان (عج) کرمان برگزار شد، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر در روایات و قرآن از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی گفت: رعایت امر به معروف بر زندگی انسان اثر میگذارد و شادی را به خانواده می آورد.

استاد درس خارج حوزه علمیه کرمان با بیان این که انسان نباید نسبت به منکرات و معروفات دنیوی بی تفاوت باشد، عنوان کرد: بی تفاوت بودن بزرگترین بی رحمی در حق انسان شمرده میشود.

آیت الله  شیخ بهایی با بیان این که انسان ها نسبت به یکدیگر مسئول هستند خاطر نشان کرد: مردم باید لسانی و با زبان نرم مردم را به امر به معروف و نهی از منکر دعوت کنند.

وی با اشاره به این که حضور در انتخابات امر به معروف است، ادامه داد: مشارکت مردم و انتخاب فرد اصلح دو واجب برای مردم شمرده می شوند.

استاد درس خارج حوزه علمیه کرمان در پایان با توجه به این که شایعه پراکنی در انتخابات منکر محسوب می شود، گفت: افرادی که می خواهند در امور کشور مسئولیت بگیرند از شایعه پراکنی دوری کنند.

انتهای پیام/نامجو


1 دیدگاه

  1. د

    عالی
    ممنونم
    آن سا الله

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند