مدیر سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری کرمان:

نرخنامه کرایه تاکسی ها با پایه ۳ هزار تومان ابلاغ شد/جذب ۱۰۰ دستگاه خودرو جهت نوسازی ناوگان تاکسیرانی

ارسال شده در ۱۹/فروردین/۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱ دقیقه

خدادادی گفت: نرخ پایه برای هر کورس ۳ هزار تومان مصوب شده است، اما این نرخ برای مسیرهای طولانی متغیر است، در ضمن مسافران در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی رانندگان می توانند شماره پلاک خودرو را به سامانه ۱۰۰۰۱۷۹۸ پیامک کنند که حتما به این امر رسیدگی خواهد شد.

هادی خدادادی مدیر سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری کرمان در گفتگو با راه آرمان در خصوص نرخ کرایه تاکسی ها در سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: نرخ پیشنهادی هر ساله براساس تورم    که توسط بانک مرکزی اعلام می شود تنظیم و به شورای شهر جهت بررسی و تصویب ارسال می شود.

وی گفت: برای اینکه در سال جاری کار سریعتر انجام شود، در ماه های پایانی سال ۹۹ نرخنامه تعیین و سپس به شورای شهر جهت تصویب و ابلاغ ارسال شد که در نهایت با ۳۵ درصد موافقت شد.

مدیر سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری کرمان بیان کرد: پس از تایید توسط شورای شهر به تاکسیرانی جهت اجرا  ابلاغ می شود که در سال جدید از ۱۵ فرودین این کار انجام شد.

نرخنامه کرایه تاکسی ها با پایه ۳ هزار تومان ابلاغ شد

خدادادی افزود: هر ساله ممکن بود تا اردیبهشت ماه طول بکشد و این به این دلیل بود که در شورای شهر جهت تایید و تصویب کمی زمان می برد و امسال سعی کردیم این کار زودتر انجام شود و این دغدغه ای بود که هر ساله رانندگان داشتند و معترض بودند از اینکه چرا استان کرمان نباید از ابتدای سال نرخنامه را داشته باشد.

وی تصریح  کرد: رانندگان را ملزم کردیم که براساس همان نرخ ابلاغی کرایه از مسافر اخذ کنند.

مدیر سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری کرمان در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه  استقبال رانندگان از این نرخنامه چگونه بوده است، اذعان کرد:  اتحادیه تاکسیرانی سعی کرده هم رانندگان و هم مسافران را مورد توجه قرار دهد و طوری نرخنامه را تنظم کند که  اعتراض مسافر و راننده را در بر نداشته باشد.

خدادادی بیان کرد: تقریبا کل کشور نرخنامه در همین رنج است و هر ساله به همین صورت بوده و مختص امسال نیست.

مدیر سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری کرمان تصریح کرد: مسافران در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی رانندگان می توانند شماره پلاک خودرو را به سامانه ۱۰۰۰۱۷۹۸ پیامک کنند که حتما به این امر رسیدگی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: نرخ پایه برای هر کورس ۳ هزار تومان مصوب شده است، اما این نرخ برای مسیرهای طولانی متغیر است.

خدادادی  گفت: نرخنامه هر ساله بعد از تصویب و ابلاغ به چاپخانه جهت انتشار فرستاده می شود  و پس از آن از تمامی رانندگان می خواهیم تا آن را در روی شیشه جلو جهت اطلاع و دید مسافر نصب کنند.

مدیر سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری کرمان افزود: نرخنامه در همه مسیرها توسط رئیس خط  و نماینده تاکسیرانی  به تاکسیرانان ابلاغ می شود و انتظامات هم در دو میدان و معابر اصلی حضور دارند که اگر مشکلی پیش آمد و یا مسافری نسبت به رانندگان شکایتی داشت در لحظه رسیدگی شود.

جذب ۱۰۰ دستگاه خودرو جهت نوسازی ناوگان تاکسیرانی

وی در رابطه با نوسازی ناوگان بیان کرد:در سال گذشته چندین طرح از طرف اتحادیه به سازمان ابلاغ شد که در حال حاضر براساس  خودروهایی که به تاکسی اختصاص داده می شود تعداد آنها در سطح کشور کم است.

مدیر سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری کرمان با بیان اینکه  سهمیه ای که  اتحادیه مشخص  و به ما ابلاغ کرده است، عنو ان کرد: بالای ۱۰۰ دستگاه در طرح هایی که به ما ابلاغ شده توانستیم جذب کنیم و تمامی کار آن انجام شده و منتظر شرکت ایران خودرو هستیم که  خودرو ها را تحویل دهد تا جایگزین خودروهای فرسوده کنیم.

همچنان پی گیر هستیم که تاکسی ها به سیستم پرداخت الکترونیک مجهز شوند

خدادادی در رابطه با «پرداخت الکترونیکی» نیز بیان کرد: این امر مرتبا توسط اتحادیه در حال پی گیری است اما به واسطه تحریم ها دستگاه هایی که تحویل داده می شود در ازای تقاضا بسیار کم است.

وی گفت: البته رانندگانی داریم که این دستگاه ها را خریداری  و در داخل خودرو نصب کنند و تسهیلاتی نیز برای آن در نظر گرفته شده است اما شرکت و بانک هایی که ما با آنها تفاهم نامه امضا کردیم دستگاه هایی که در اختیار آنها می باشد کم است اما به هر حال پی گیر هستیم که هر چه سریعتر خودروها را به این سیستم پرداخت الکترونیکی تجهیز کنیم که سبب می شود تا بخشی از مشکلات رانندگان و مسافران حل شود.

 

 

انتهای پیام/نامجو


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند