تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۰۵
۰
plusresetminus
در وصیت‌نامه شهید «مسعود كمالی ‌گوكی» آمده است: شهیدان با خون خود و اعتقاد به اسلام به جهانیان نشان دادند که ایمان به الله و رسیدن به هدف، یعنی هدف انقلاب اسلامی تا پای جان ایستادگی کرده و جان خود را فدا می‌کنند.
شهدا جان خود را در راه انقلاب اسلامی فدا کردند
به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ به نقل از  نوید شاهد کرمان؛ شهید «مسعود كمال ‌گوكی» بيست‌و‌نهم خرداد ۱۳۳۴، در روستا گلباف از توابع شهرستان كرمان به دنيا آمد. وی تا پايان مقطع متوسطه در رشته تجربی درس خواند و ديپلم گرفت. كتابدار كتابخانه كودك‌ بود، به عنوان بسيجی در جبهه حضور يافت. سرانجام در بيست ‌وچهارم‌ فروردين ۱۳۶۰، در مهاباد براثر اصابت گلوله به شهادت رسيد.

بخش از وصیت‌نامه خون‌بار شهید «مسعود كمالی ‌گوكی» را با هم می‌خوانیم:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ: چنگ بزنید به ریسمان الهی و متفرق نشوید.

سلام به همه مسلمانان، سلام و درود بر همه به پا دارندگان اسلام و انقلاب و ولایت فقیه، سلام و درود بر همه روحانیون مبارز.

سلام و درود بر شهیدان راه الله و انقلاب اسلامی، شهیدانی که با خون خود و اعتقاد به اسلام به جهانیان نشان دادند که ایمان به الله و رسیدن به هدف، یعنی هدف انقلاب اسلامی تا پای جان ایستادگی کرده و جان خود را فدا می‌کنند و ما پیرو خط الله و هدف الله هستیم و تا پای جان ایستادگی خواهیم کرد.

برادر عزیز، برادر ارجمند اگر چنانچه بعد از پایان دوره ۲۰ روزه به جبهه جنگ موفق شدم و افتخار جبهه جنگ نصیبم شد و اگر افتخار شهید شدن به من محول گشت، این پیام مرا به ملت برسانید. به خدا اگر دست از حسین و یاران او و امام زمان و نائب امام زمان خمینی کبیر، رهبر آگاه که راه خداگونه در وجودش نهفته است، بردارید و تفرقه ایجاد کنید، به گرفتاری سخت و دنیایی آلوده خواهید رسید.

ای ملت و ای همشهریان عزیز و آشنایان و مادران و خواهران و برادران، قدر امام امت و روحانیت اصیل و مترقی را بدانید و سخت و مستحکم همانند کوه‌های بهم گره خورده، پشت به پشت هم داده و نگذارید منافقین و ضد انقلابیون این انقلاب خدایی را از شما بگیرند که با عذابی سخت روبرو خواهید شد، در صورتی که برادران عزیز ما در مرزها بر علیه کفر می‌جنگند و در سنگرها شهید می‌دهند.

بیا فکر کن به حال آن‌ها و از کمبود مواد غذایی، صدا به پا نکن که منافق بر انقلاب ضربه خواهد زد و تو را فریب خواهد داد.

مادر جان وصیتم این است که اگر به جبهه رفتم و از عهده مسئولیت برآمدم و به خواست خداوند، کافران و ضد انقلابیون را نابود خواهیم کرد ولی اگر در جبهه جنگ شهادت نصیبم شد، افتخار کن و گریه نکنی که قهر خداست و بگو باز فرزند دیگری دارم که او را هم در راه خدا خواهم داد و چیزی که در راه خدا داده‌ام، پس نخواهم گرفت.

انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdcfe1dycw6dmxa.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما