تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۴
۰
plusresetminus
جزییات حادثه یک قاچاق‌بر سوخت در شرق کرمان؛

تجارت کثیف و سرانجام مرگِ دردناکی که عبرت‌انگیز نیست

شب‌هنگام کلیپی در فضای مجازی انتشار یافت مبنی‌بر اینکه سرعت زیاد یک پژو و واژگونی آن در بم، به آتش‌سوزی منجر شد و سریعاً راننده را سوزاند.
تجارت کثیف و سرانجام مرگِ دردناکی که عبرت‌انگیز نیست
به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «راه آرمان» از همان ابتدا و نحوه آتش گرفتن خودرو، گمان‌ها این بود که یا خودرو گازسوز بوده و انفجار کپسول آن سبب این آتش شده، یا قاچاق سوخت که به علت سرعت زیاد خودرو، قاچاق، محتمل‌تر بود؛

خبرنگار ایرنا نیز وقتی پیگیر موضوع شد، رئیس پلیس‌راه در بم تایید کرد که حمل سوخت در خودرو سواری پژو و سرعت بالا، سبب این حادثه غم‌انگیز شده است.

آن‌طور که گزارش شده راننده به‌تنهایی در خودرو بوده و سرنشین دیگری نداشته است؛ راننده‌ای که در آتش جان باخته است و چندخانواده را داغدار کرد؛ آن هم برای چند میلیون سود بیشتر با تجارتی که حاصل قاچاق سرمایه‌های ملی ایرانیان است.

شرق و جنوب استان کرمان به‌ علت نزدیکی‌به استان‌های مرزی بیشتر در معرض قاچاق سوخت و دیگر فرآورده‌ها، حتی قاچاق انسان(حمل اتباع غیرمجاز) است.

راننده قصد عبور با سرعت بالا داشته است

رئیس پلیس‌راه بم_زاهدان به‌دنبال پیگیری خبرنگار ایرنا درباره این حادثه توضیح داد: راننده حامل سوخت قاچاق به علت واژگونی و مشتعل‌شدن خودرو درمقابل پلیس‌راه بروات از توابع بم، زنده در آتش سوخت.

نعیم مفلحی در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خودرو پژو ۴۰۵ حامل سوخت قاچاق از سمت بروات به زاهدان درحال حرکت بوده که بعد از برخورد با نیوجرسی مقابل پلیس‌راه بروات واژگون شد و راننده جان خود را از دست داد.

وی افزود: سرعت این خودرو بسیار بالا بوده و راننده قصد داشته با سرعت بالا از مقابل پلیس راه بگذرد که کنترل خود را از دست داده، به نیوجرسی مقابل پلیس راه برخورد کرده، خودرو بلافاصله واژگون شده و آتش گرفته است.

رئیس پلیس‌راه بم _ زاهدان بیان کرد: نیروهای پلیس راه بلافاصله با سه عدد کپسول آتش‌نشانی که در پلیس‌راه بوده اقدام به خاموش‌ کردن آتش کردند اما جوابگوی شعله‌های زیاد آتش نبود.

وی اضافه کرد: نیروهای پلیس با فوریت موضوع را به آتش‌نشانی اطلاع دادند و دو ماشین آتش‌نشانی یکی از شهر بروات و دیگری از منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید برای خاموش کردن این خودرو به محل حادثه اعزام شدند.

مفلحی گفت: طبق شواهد خودرو تک سرنشین بوده و فقط راننده دراین حادثه جان خود را از دست داده است که تیم امداد و نجات بقایای پیکر فرد جان‌باخته را پس از بیرون کشیدن، تحویل عوامل مربوطه دادند.


پدیده‌ای باسابقه، اما به چه قیمت؟

 پدیده قاچاق فرآوردهای نفتی که توسط خودروهای بدون پلاک یا مخدوش انجام می‌شود همواره زمینه‌ساز حادثه‌های بسیاری در جاده‌های ارتباطی جنوب و شرق استان شده است؛ از جمله اینکه هفتم دی‌ماه امسال در برخورد یک دستگاه پژو ۴۰۵ دیگر حامل سوخت با پراید در جاده رستم‌آباد_ ریگان پنج سرنشین دو خودرو در صحنه تصادف جان خود را از دست دادند.

همچنین سوم دی‌ماه امسال نیز برخورد یک خودرو وانت سوخت‌بر در جاده قلعه‌گنج به کهنوج در جنوب کرمان موجب سوختن و مرگ یک نفر و مصدومیت دو سرنشین دیگر شد.

۲۰ مرداد امسال نیز سه نفر در تصادف جاده میاندران _ زهکلوت در ۴۷ کیلومتری رودبارجنوب در جنوب استان کرمان به علت برخورد وانت حامل سوخت قاچاق با یک خودرو پراید جان خود را از دست دادند و یک نفر هم زخمی شد.

این درحالی است که آمار سوانح مربوط به خودروهای قاچاق‌بر هم در بحث سوخت و هم اتباع بیگانه در استان کرمان بالا و هزینه‌هایی که برای خود شهروندان و کشور ایجاد می‌شود از ابعاد مختلف به‌ویژه حوزه بهداشت و درمان زیاد است؛ هر از چند وقتی خبرهای مربوط به سوانح این خودروها، تلفات و مصدومیت افراد یا آتش گرفتن خودروها مخابره می‌شود و صحنه‌های دردناکی را به تصویر می‌کشد اما همچنان بر این رویه توسط سوخت‌بران تداوم می‌یابد.

انتهای خبر/ طهماسبی

منبع: ایرنا

  •  
https://armanekerman.ir/vdciq3azzt1apz2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما