تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۶
۰
plusresetminus
نگاهی به اقدامات امام جمعه شهداد؛

از تأسیس مدرسه علمیه تا برگزاری کلاس‌های متعدد

باتوجه‌به برگزاری مراسم پاسداشت اقدامات جهادی امام جمعه شهداد استان کرمان، در گزارش زیر برخی از فعالیت‌های مجاهدانه وی را می‌خوانید.
از تأسیس مدرسه علمیه تا برگزاری کلاس‌های متعدد
به گزارش گروه فرهنگی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ به‌مناسبت برگزاری مراسم پاسداشت اقدامات جهادی و مجاهدات حجت‌الاسلام والمسلمین احمد الله‌وردی امام جمعه شهداد استان کرمان برخی از اقدامات فرهنگی وی را در مدت فعالیتشان بیان می‌کنیم.

تاسیس مدرسه علمیه علی‌ابن‌ابی‌طالب در سال ۱۳۶۰ که تاکنون بیش از ۸۰۰ نفر از جوانان مستعد جهت گذراندن علوم اسلامی وارد این مدرسه شده‌اند. تاسیس مدرسه علمیه الزهرا که به‌طور متوسط، در هر سال ۱۰ تا ۱۵ نفر از خواهران علاقمند به علوم اسلامی وارد این مدرسه شده و به تحصیل این علوم پرداخته‌اند. تاسیس مدرسه سفیران هدایت ولی‌عصر د ر شهر اندوهجرد از توابع شهداد که جمعی از جوانان مستعد با مدرک دیپلم علوم اسلامی را در این مدرسه گذرانده‌اند.

خروجی این مدراس موجب شد تا منطق شهداد از نظر مبلغ و مبلغه خودکفا شده و حتی به دیگر مناطق اعزام شوند، قبل از این می‌بایست در ایام تبلیغی ۴۰ نفر مبلغ از کرمان به شهداد اعزام شوند که این روند هم‌اکنون به صفر رسیده است و به برکت مدارس علمیه شهداد خودکفا است.

برگزاری کلاس‌های قرآن، احکام، معارف، ورزشی و غیره از سال ۱۳۷۰ به بعد در سطح بخش که روزانه ۱۱۰ کلاس در مرکز و تمام روستاها توسط طلاب برادر و خواهر مدارس در طول تابستان در هوای گرم شهداد برگزار و در پایان اردوهایی برای شرکت‌کنندگان در کلاس‌ها با ۱۵ الی ۲۰ دستگاه اتوبوس برگزار شده است که در این اردوها حدود ۲ هزار دانش‌آموز شرکت کرده‌اند.

ساخت ۳۵ مسجد در سطح بخش شهداد بعد از زلزله سال ۶۰-۵۹ با کمک دفتر شهید محراب صدوقی، ساخت فاز اول راهنمایی شهید صدوقی در شهداد و راه‌اندازی خوابگاه مشیز برای دانش‌آموزان بی‌سرپرست و بدسرپرست در شهداد با همکاری موسسه مشیز از دیگر اقدامات وی بوده است.

انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdcb09b8arhbf8p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین