تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۰۵
۰
plusresetminus
وصیت شهید «سید احمد حسینی»؛

خون شهیدان در رگ‌های ما می‌جوشد

در وصیت‌نامه شهید «سید احمد حسینی» آمده: دنباله‌روی خون شهیدان باشید این خون شهیدان است که در رگ‌های ما می‌جوشد، بر اعمال و کردار ما شاهدند و ما را به مبارزه می‌خوانند تا تداوم‌بخش هدف‌شان باشیم.
خون شهیدان در رگ‌های ما می‌جوشد
به گزارش گروه فرهنگ و شهادت پایگاه خبری تحلیلی «راه آرمان»؛ شهید «سید احمد حسینی حتکنی» یکم فروردين ۱۳۴۲، در روستای حتكن از توابع شهرستان زرند به دنيا آمد.

دانشجوی سال دوم كاردانی در رشته ريخته‌گری بود. به‌عنوان بسيجی در جبهه حضور يافت. ششم ارديبهشت ۱۳۶۵ در جزيره مجنون عراق بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مزار وی در گلزار شهدای روستای داربيدخوان تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

وصیت‌نامه شهید «سید احمد حسینی حتکنی» را با هم مرور می‌کنیم:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
با سلام و درود به پیشگاه نایب برحق ولی‌عصر امام امت این پیر جماران این خورشید درخشان که در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ شروع به درخشیدن کردند و از آن زمان جمهوری اسلامی را در این سرزمین بنیان‌گذاری کرد.

با سلام و درود بر خانواده‌های محترم شهدا که در دامن پاک خود چنین فرزندانی را پرورش دادند و تقدیم اسلام عزیز کردند و با این کار خود درخت تنومند اسلام را آبیاری کردند.
 
با سلام و درود بر رزمندگان جبهه‌های نور علیه ظلم و ستم این شیران روز و زاهدان شب این یاران خمینی روح‌الله و سربازان امام زمان(عج) که آن‌چنان جوان‌مردی از خود نشان دادند و در برابر این جنایتکاران جهان استقامت کردند که شرق و غرب را به حیرت واداشته و در دل آنها ترس و وحشت انداختند.

این پیروزی‌ها ادامه دارد تا روزی که قدرت ایمان باشد و سلاح الله‌اکبر و در غیر این صورت شکست است و تمامی مردم همیشه در صحنه باید یک لحظه به‌خود اجازه ندهند که از یاد خداوند غافل شوند.
 
با سلام و درود بر این ملت سلحشور و شهیدپرور و قهرمان‌پرور که همیشه در صحنه حاضرند و هر توطئه‌ای را محکم درهم می‌شکنند و پشت جبهه و خود جبهه‌ها را گرم نگه می‌دارند و در نماز عبادی سیاسی جمعه شرکت می‌کنند و بر اثر شرکت کردن اینها پشت دشمن به‌لرزه در می‌آید.
 
ای خواهر و ای برادر همان‌طور که تاکنون در صحنه حاضر بودند (البته در همه صحنه‌ها) تا آخر ساعات زندگی‌شان در صحنه حاضر باشید و پیرو امام و ولایت فقیه باشید چون پیروی از ولایت فقیه پیروی از پیامبران است و پیروی از پیامبر پیروی از خداوند است.
 
از شماها می‌خواهم که نماز دشمن‌شکن جمعه را فراموش نکنید و در دعاها شرکت کنید و از خداوند بخواهید که فرج امام زمان را هر چه زودتر عنایت فرماید و امام را دعا کنید رزمندگان را دعا کنید معلولان و مجروحین را دعا کنید اسیران را دعا کنید.
 
ای کسانی که جهاد اصغر را انجام داده‌اید و یا می‌خواهید انجام بدهید مواظب باشید که جهادی بزرگ‌تر از این جهاد، جهاد اکبر است یعنی جهاد با هوای نفسانی یا خواهش‌های درونی که انسان را به کارهای بعد وادار می‌کند.
 
ای کسانی که رودرروی دشمن قرار گرفته‌ای و با آنها ستیز می‌کند مواظب باشید که از یاد خدا غافل نشوید و مغرور خود نباشید و نگویید من می‌توانم شما را نابود کنم. تا موقعی می‌توانیم که قدرت ایمان و سلاح الله‌اکبر باشد.
 
یادتان نرود نماز را به‌پا دارید و آن را فراموش نکنید ای مسلمانان می‌دانید که همه چیز ما دین، جنگی که می‌کنیم همه‌اش برمی‌گردد روی نمازمان و در روز قیامت از اولین چیزی که سوال می‌شود نماز است.

نماز ستون و پایه و اساس دین است الصلوه عمود الدین، نماز ستون دین است. پس نتیجه می‌شود که تا ساختمانی ستون نداشته باشد نمی‌تواند سقف را بدون ستون بنا کرد پس دین بدون نماز هم امکان ندارد.
 
ای پدر و مادر مهربانم از شما امید دارم که مرا عفو کنید و من نتوانستم جبران زحمت‌های شما را کنم امیدوارم مرا ببخشید اگر من شهید شدم مبادا در امور کارهای روزانه چون انجام دادنش سخت است روی مسئولان منت بگذارید شما فکر نکنید که اگر سید احمد به جبهه نمی‌رفت کشته نمی‌شد. خیر، زیرا خداوند می‌فرماید اینما تکونوا یدرککم الموت یعنی هر کجا که باشید مرگ شما را فرا می‌گیرد.
 
هیچ از اینکه من کشته شده‌ام ناراحت نباشید چون خدایمان می‌فرماید فرزندان در میان شما امانتی است و شما امانت دارید و من در بین شما امانتی بودم که می‌بایست می‌رفتم، مرگ حق است انسان هر چه زودتر برود بهتر است.

دنباله‌روی خون شهیدان باشید این خون شهیدان است که در رگ‌های ما می‌جوشد بر اعمال و کردار ما شاهدند و ما را به مبارزه می‌خوانند تا تداوم‌بخش راه‌شان، هدف‌شان و آرمان‌شان باشیم.
 
می‌گویند ای کاش ما در زمان امامان و پیامبران بودیم و در رکاب آنها می‌جنگیدیم حالا آن زمان فرا رسیده حالا موقع لبیک گفتن است این حق است و آن باطل هر که دارد هوس کربلا بسم الله.

انتهای خبر/س
https://armanekerman.ir/vdccosqsx2bq0x8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما