تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۵۰
۰
plusresetminus
رئیس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان بیان کرد:

اجرای ۱۲۷ طرح در هفته جهاد کشاورزی

رئیس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان گفت: در هفته جهاد کشاورزی ۱۲۷ طرح با اعتبار ۵۹۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
اجرای ۱۲۷ طرح در هفته جهاد کشاورزی
به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ علی باقری ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه به‌مناسبت هفته جهاد کشاورزی گفت: در دولت شهید رئیسی اقدامات بسیار خوبی انجام شد.
وی ادامه داد: قبل از دولت شهید رئیسی در تامین برخی موارد دچار مشکل بودیم اما اکنون در خصوص گندم، تولید گوشت مرغ به خودشکوفایی رسیدیم.
 
باقری بیان کرد: در هفته جهاد کشاورزی امسال  با اعتبار ۵۹۱ میلیارد تومان قرار است، ۱۲۷ طرح از جمله ۱۳ طرح مربوط‌به باغبانی و گلخانه، یک طرح صنایع تبدیلی، یک طرح شیلات، ۶ طرح منابع طبیعی و آبخیزداری ۶ طرح، یک طرح شیلات، چهار طرح تجهیز کشاورزی، ۹ طرح تعاون روستایی، هفت طرح امور عشایر، یک طرح امور اراضی و ... قرار است به بهره‌برداری است.
 
رئیس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان بیان کرد: فردا طرح تولید سرکه خرما در شهرستان بم و روز پنج‌شنبه نمایشگاه تولیدات زنان روستایی افتتاح می‌شود.
 
وی توضیح داد: استان کرمان دارای رتبه اول پسته، مقام دوم خرما در کشور و از لحاظ سطح تولید گردو رتبه اول و در حوزه تولید گردو در کشور مقام دوم را دارد.
 
باقری به چالش‌ها و مشکلات استان کرمان در حوزه تولید اشاره کرد و گفت:  البته چالش نیز داریم و از لحاظ آفات از جمله سوسک سرخرطوم حنایی، کرم برگ‌خور پاییزه دارای چالش هستیم.
 
وی افزود: چالش این روزهای کشاورزان خاموشی موتورپمپ‌ها است از آن‌جا که اوج مصرف برق در تابستان است ازاین‌رو موتور پمپ‌ها باید در این فصل و در ساعات اوج مصرف خاموش شود، در تفاهم‌نامه‌ای به‌دنبال این هستیم تا کشاورزان به‌سمت پنل خورشیدی روند.
 
رئیس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان توضیح داد: تامین سوخت ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی موضوع دیگری است که به‌دنبال این هستیم تا بر اساس کارکرد و سطح زیر کشت زمین زراعی کشاورز به او سوخت داده شود.
 
وی تاکید کرد: زحمات زیادی در بحث کشاورزی کشیده می‌شود در شهرستان‌هایمان برای مبارزه با افت‌های گوناگون از جمله کرم برگ‌خوار پاییزه، سوسک سرخرمن و ...مانورهای متعددی اجرا شد  همچنین از ظرفیت بسیج استفاده کردیم و هر جا به کمک آمدند موفق بودیم ضمن این‌که ائمه جمعه نیز در تریبون نماز جمعه به ما کمک کرده‌اند.
 
باقری عنوان کرد: تنها مزرعه ارتیما در کشور در استان کرمان کشور است؛ در بحث پرورش آبزیان، در دولت شهید رئیسی در استان مشکل مرغ داشتیم اما اکنون در حال برنامه‌ریزی برای صادرات مرغ هستیم.
 
رئیس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان به میزان تولید مرغ در استان کرمان اشاره کرد و گفت: میانگین ۳ میلیون قطعه در ماه است اما برنامه این است که ۳۰ درصد بالاتر از برنامه جوجه‌ریزی داشته باشیم تا در صورت مشکلات و آفات دچار مشکل نشویم اما اکنون تولید با مصرف برابر است.

انتهای خبر/ پسند
https://armanekerman.ir/vdcepz8zojh8epi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین