تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵
۰
plusresetminus
همایش سراسری ائمه جمعه استان کرمان با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان، در رابر برگزار شد.
به گزارش  راه آرمان ؛ همایش سراسری ائمه جمعه استان کرمان در مسجد مصلی حضرت زهرا سلام الله علیها رابر برپا شد.

در این همایش که با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان، رئیس کانون مساجدهای استان، ائمه جمعه استان، نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه و اعضای شورای تامین شهرستان برگزار شد، پیرامون مسائل و مشکلات ائمه جمعه در شهرستان ها بحث و تبادل نظر شد و حضار به تشریح برنامه ها و سوالات خود پیرامون نماز جمعه پرداختند.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی در این همایش با تبریک هفته وحدت گفت: این همایش ها با هدف همفکری و مشورت به منظور استفاده بهتر از سنگر و تریبون نماز جمعه در ارشاد، هدایت و روشنگری مردم برگزار می شود.

وی عنوان کرد: موضوع اصلی رسیدگی به بحث های فرهنگی در سطح استان و شهرستان های مختلف که ائمه جمعه مطرح می کنند که با راهکار و هم افزایی رفع می شود.

امام جمعه کرمان به جایگاه والای روحانیت اشاره کرد و افزود: جایگاه روحانیت هدف مقدسی دارد و افرادی که وارد حوزه می‌شوند روحیه مقدس و ارزشمندی دارند.

وی افزود: آغاز طلبگی با تقدس و احساس وظیفه است و به‌ طور کلی روحانیت در طول دوران مسؤلیت خود وظیفه سنگین حراست و حفاظت از دین و احکام را برعهده دارد و در ۱۲قرن با فراز و نشیب‌ها موفق بوده و در قلب و دل مؤمنین جایگاه داشته است.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی اظهار کرد: در کنار همه نهضت‌های اتفاق افتاده، هرجا نهضت هدایت‌گری و آگاهی‌بخشی شروع شده در راس آن روحانیت وجود داشته است.

وی تصریح کرد: علم، یکی از معیارهای برتری انسان در نگاه قرآن است، اسلام ممیزات و مشخصاتی برای خود دارد و آنچه که انسان را برتر می‌کند، علم و فرهنگ است.

امام جمعه کرمان علم را یکی از افتخارات جایگاه روحانیت خواند و افزود: علم یکی از عناصر تشکیل دهنده جایگاه روحانیت است و زهد و تقوا  از عنصر این جایگاه محبوب است.

وی عنصر سوم را مردم برشمرد و افزود: با مردم بودن، تشریفات ظاهری نداشتن، بین مردم بودن بسیار عنصر مهمی است و هرجا دفاع ازحق و عدل است، روحانیت در خط مقدم آن است.

گلباران و ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام مهمان شهر رابر، شهدای قنات ملک قرائت فاتحه بر مزار والدین سردار دلها، قرائت جمعی قرآن در منزل سپهبد شهید سلیمانی و بازدید از کتابخانه و موزه مدرسه شهید سلیمانی و دیدار عمومی با مردم روستای قنات ملک زادگاه سردار دلها از دیگر برنامه های سفر یک روزه ائمه جمعه استان به شهرستان رابر بود.انتهای پیام/ https://armanekerman.ir/vdci3razqt1arz2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین