تاریخ انتشار :پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۲
۰
plusresetminus
وقتی بسیجیان شاهم آباد انار برای اشتغال و جهاد فرهنگی گام بر می دارند؛

از تأسیس تعاونی قالی بافی برای اشتغالزایی تا تربیت 40 حافظ قرآن

عظیمه پور سالاری در خصوص اقدامات پایگاه سمیه شاهم آباد شهرستان انار گفت: اقدام به تأسیس تعاونی چند منظوره قالی بافی نقش چین بعثت شاهم آباد را در سال 1397 داشته ایم و در کنار این تعاونی کارگاه خیاطی زیبا دوزان ثامن را تأسیس کرده ایم و در زمینه جهاد فرهنگی تربیت 40 حافظ قرآن در سطوح کل و جز قرآن را داشته ایم.
از تأسیس تعاونی قالی بافی برای اشتغالزایی تا تربیت 40 حافظ قرآن
عظیمه پور سالاری در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به اینکه پایگاه سمیه شاهم آباد شهرستان انار در سال 1385 آغاز به فعالیت کرده است، گفت: در این پایگاه توسعه و تقویت حلقه های صالحین را داشته ایم تا بتوانیم با فعالیت پایگاه و محله برخی اقدامات را انجام دهیم که از جمله آن می توان به بافت قالی اشاره داشت که درآمد حاصل از فروش این قالی ها صرف کمک های مؤمنانه، تعمیر و ساخت مسجد روستا و کمک هزینه تأمین جهیزیه برای زوج های جوان شده است.

جانشین فرماندهی پایگاه سمیه شاهم آباد شهرستان انار ادامه داد: تربیت 40 حافظ قرآن را داشته ایم؛ همچنین در انجام طرح شهید سلیمانی نیروهای ما توانستند همکاری تنگاتنگ با مراکز بهداشت در زمینه غربالگری و واکسیناسیون داشته باشند.

وی بیان کرد: ارتقا روحیه انفاق، مواسات و کمک های مؤمنانه را مد نظر قرار داده ایم و در این زمینه توانستیم 400 بسته کمک معیشتی غذایی، دارویی و لوازم التحریر را بین نیازمندان توزیع کنیم.

پور سالاری با اشاره به برگزاری دو طرح سفره مهربانی و چهارشنبه امام رضایی و با بیان اینکه در این دو طرح نذورات و خیرات مردم، صرف کارهای مهم و مشکلات روستا می شد، اظهار کرد: شاهد کاهش طلاق در جامعه هدف بودیم که این مهم به دلیل مشاوره قضایی و مشاوره خانواده ای بود که در پایگاه صورت گرفت.

جانشین فرماندهی پایگاه سمیه شاهم آباد شهرستان انار تصریح کرد: در زمینه توجه به اقتصاد مقاومتی، راه اندازی صندوق های مردم یار را داشته ایم که در حال حاضر پنج صندوق فعال است و همچنین راه اندازی کانون اجتماعی قرض الحسنه رسالت را برای وام دهی به جوانان در زمینه اشتغالزایی انجام داده ایم.

وی اظهار کرد: تعاونی چند منظوره قالی بافی نقش چین بعثت شاهم آباد را در سال 1397 تأسیس کردیم که در آن زمان برای هشت نفر و هم اکنون برای سی نفر اشتغالزایی ایجاد شده است و در کنار این تعاونی، کارگاه خیاطی زیبا دوزان ثامن را در شهریور ماه امسال راه اندازی کرده ایم که در این کارگاه برای هشت نفر اشتغال مستقیم و برای دو نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد شده است.

پور سالاری در پایان خاطر نشان کرد: از دیگر فعالیت ها این پایگاه می توان به فعال کردن کانون هلال احمر در روستا، عضویت شش خواهر از پایگاه سمیه شاهم آباد در طرح خادمیاران رضوی و ایجاد دارالقرآن برای سنین مختلف اشاره داشت.

انتهای پیام/م https://armanekerman.ir/vdcg3x9qzak9x74.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین