تاریخ انتشار :يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۸
۰
plusresetminus
رئیس اداره بیمه سلامت رفسنجان گفت: سهم مردم رفسنجان از تسهیلات ناباروری ۹۲ میلیارد تومان است که سهمی از آن توسط بانک عامل ( بانک ملی) به مردم پرداخت نشده است.
بانک عامل پرداخت تسهیلات ناباروری در رفسنجان به تعهدات خود عمل نکرد
 محسن بیجامی رئیس اداره بیمه سلامت رفسنجان در گفتگو با سرویس اجتماعی «راه آرمان» گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و تشکیل قرارگاه جمعیت در وزرات بهداشت، سازمان بیمه سلامت نیز در همین راستا شروع به فعالیت کرده است و خدمات و فرایندی که مرتبط با بحث جوانی و افزایش جمعیت است، مورد توجه قرار داده است.

وی افزود: خدمات ناباروری اصلی‌ترین کاری است که بیمه سلامت می‌تواند انجام دهد؛ همزمان با تشکیل قرارگاه جمعیت، مدیرعامل بیمه سلامت نیز عضو این قرارگاه است به همان ترتیت مدیرکل در سطح استان و روسا در سطح شهرستان عضو قرارگاه تعالی جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی هستند.

بیجامی بیان کرد: مهمترین کاری که سازمان بیمه سلامت در این حیطه انجام داده افزایش تعهدات خدمات ناباروری بوده که قبل از این در تعهدات بیمه نبوده و بیشتر بیماران می‌بایست به بخش خصوصی مراجعه می‌کردند.

وی تصریح کرد: خدماتی که در تعهد بیمه است بحث خدمات ویزیت، پیگیری، پاراکلینیک، دارو، لوازم مصرفی، اقدامات تشخیصی و درمانی و تخصصی برای زوجین نابارور است این خدمات شامل بسته خدماتی است که یا با انتقال جنین یا بدون انتقال جنین است حداکثر سه بار در سال در تعهد بیمه است.

رئیس اداره بیمه سلامت رفسنجان گفت: بسته «آی وی اف»، بسته « آی یو دی» داخل رحمی و «زد آی اف تی» سه بار در سال و صندوق‌های بیمه شامل بیمه‌های کارکنان دولت، روستائیان، ایرانیان و سایر اقشار و… در تعهد پوشش خدمات هستند و ۹۰ درصد تعرفه دولتی توسط بیمه پرداخت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در مراکز عمومی غیردولتی ۹۰ درصد بخش عمومی غیردولتی را بیمه پرداخت می نماید و ۱۰ درصد بر عهده بیمار است.

بیجامی بیان کرد: با مکاتباتی که با علوم پزشکی و مرکز بهداشت انجام دادیم لیست زوج‌های نابارو شهرستان‌های رفسنجان و انار ثبت در سامانه آسیب شناسایی شدند برای تمام این افراد یک پیامک مبنی بر تعهد بیمه و ارائه خدمات ناباروری ارسال شد.

وی ادامه داد: در سطح استان با مرکز خصوصی قرارداد منعقد شده است که بیمه شده بخواهد از مرکز خصوصی خدمات دریافت کند.

رئیس اداره بیمه سلامت رفسنجان ابراز کرد: با پیگیری انجام شده با دکتر مریم مرتضوی فوق تخصص نازایی قرارداد بسته‌ایم که قبل از این قرارداد با بیمه نداشته که بیماران با مراجعه به این پزشک می‌تواند از خدمات بیمه‌ای استفاده نمایند.

وی افزود: این پزشک میتواند بیماران را نشانه‌دار نماید و تعهدات بیمه آنها در سیستم تعریف می‌شود و هم چنین اگر بیماری در شهرهای مختلف برای درمان مراجعه کرده باشد با ارائه مدارک بعد از رصد و پیگیری ۹۰ ردصد تعرفه و هزینه‌های درمان به بیمار برگردانده می‌شود.

بیجامی گفت: انعقاد قرارداد با مامای سطح شهر و راه اندازی کلینیک ناباروری در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) و تحت پوشش قرار گرفتن مادران باردار و فرزندان آنها تا پنج سال به صورت رایگان از دیگر خدماتی است که در راستای جوانی جمعیت انجام شده است.

وی بیان کرد: ۱۴۰۰ زوج تا کنون مشمول خدمات ناباروری هستند که در سیستم ما نشان دار شدند.

بیجامی بیان کرد: در سطح اداره کل یک جلسات آموزشی توسط پروفسور نخعی به صورت وبینار در خصوص بحث افزایش جمعیت برای کل پزشکان خانواده کشور از طریق آپارات اجرا می شد که از این سطح فراتر رفتیم این جلسات در حال حاضر در کل کشور پخش می‌شود.

وی عنوان کرد: صندوق صعب‌العلاج و خدمات ناباروری در سازمان بیمه سلامت سال گذشته تاسیس شد. این صندوق مصوبه هیات دولت را دارد. یکی از تسهیلاتی که از طریق این صندوق قرار است پرداخت شود مبلغ وام قرض الحسنه ۵۰ میلیون تومان به زوجین نابارور است.

رئیس اداره بیمه سلامت رفسنجان گفت: در رفسنجان بانک عامل این تسهیلات که بانک ملی است تعهدات این وام را عمل نکرد و سهم مردم رفسنجان از این تسهیلات ۹۲ میلیارد تومان بوده است که سهمی از این به مردم پرداخت نشده است که این یکی از چالش‌های ماست.

انتهای خبر/ https://armanekerman.ir/vdcd9o0fkyt0s56.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما