تاریخ انتشار :سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۷
۰
plusresetminus
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان گفت: نمایندگان مجلس باید انقلابی، مخلص باشند و حل مشکلات کشور و رضایت مردم را اولویت کاری خود قرار دهند.
اولویت نمایندگان مجلس حل مشکلات اقتصادی و رضایت مردم باشد
احمد علی مقدم، در گفتگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری راه آرمان؛ در رابطه با فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در تاریخ هفتم خرداد ۱۳۵۹، اولین جلسه مجلس اول برگزار شد و شروعی برای آغاز رسمی قانون‌گذاری و قانون‌مداری در کشور بود که این قانون‌گذاری و برگزاری انتخابات عمومی، خود نشان از وجود مردم سالاری و آزادی در نظام حکومتی و انقلاب ما دارد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان این‌که مجلس مکانی برای تعیین سرنوشت ملت و کشور است و لازم است نمایندگان بسیار دقیق و هوشمندانه عمل کنند، افزود: خانه ملت از وکلای مردم تشکیل شده است که مردم همیشه در صحنه با حضور پر شور و شعور خود نمایندگان را انتخاب می‌کنند و به مجلس می‌فرستند و بزرگ‌ترین انتظار مردم از آنها دفاع از حقوق قانونی ملت و محقق شدن شعارهای آنان در زمان تبلیغات آنان در انتخابات و رفع مشکلات و مسائل مهم کشور است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه مجلس، مهم‌ترین پل ارتباطی مردم با کارگزاران حکومتی است، بیان کرد: مجلسی کارآمد و مردمی است که هم شورایی عمل کند و هم اسلامی؛ لذا مجلس باید با مشورت و هم‌افزایی با سایر قوا و به دور از تشنج و ناآرامی و همچنین جلوگیری از به حاشیه بردن مسائل اساسی کشور، کانون حل امور کشور و مشکلات اساسی مردم باشد.

مقدم ادامه داد: به فرموده امام راحل بعد از انتخاب و شروع به کار اولین دوره مجلس شورای اسلامی، انتخاب نمایندگان براي پياده‌سازی عدالت اسلامي است و بر همین اساس انتظارات مردم از مجلسیان خصوصا مجلس یازدهم که از طرف مقام معظم رهبری به مجلس انقلابی لقب گرفته و همسو با دولت سیزدهم است توقع دارند که این مجلس یکی از قوی‌ترین و انقلابی‌ترین مجلس‌ها باشد هرچند در این مجلس کارهای خوبی انجام شده ولی انتظار مردم بیش از این است و امید دارند این مجلس کارنامه جهادی و انقلابی از خود به جا بگذارد، و رضایت مردمی را بیش از این جلب کند.

وی با تاکید بر برآورده کردن مطالبات و انتظارات رهبر معظم انقلاب از نمایندگان خانه ملت، عنوان کرد: مجلس محل امید و انتظارات مردم است و وکلای ملت باید به شعارهای اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ... انتخاباتی خود عمل کنند نه اینکه بعد از جلب اعتماد مردم فقط بر مسندی که حاصل خون ۷۲ شهید است بنشینند و عمل انقلابی و جهادی نداشته باشند؛ لذا نمایندگان مجلس باید عمل‌گرا، انقلابی، مخلص و کارآمد باشند و حل مشکلات کشور و رضایت مردم را در اولویت کاری خود داشته باشند.

مقدم اذعان کرد: یکی از رسالت‌های مهم مجلسیان، باید عمل کردن به توصیه‌های حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای باشد لذا از مجلس انقلابی انتظار دارند شرکت‌های خودرویی ضمن افزایش کیفیت محصولاتشان قیمت‌ها را نیز تعدیل کنند و یا در بحث شفاف‌سازی نمایندگان و مسئولان سرآمد باشند.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه مردم حق دارند ناظر بر عملکرد نماینده منتخب خود باشند و او را ارزیابی کنند، گفت: وظیفه مردم در انتخابات مجلس، انتخاب اصلح و حضور پر شور در صحنه است و وظیفه نمایندگان ملت نیز عمل به وعده‌ها و انقلابی ماندن و صداقت و شفافیت است بنابراین مجلسی کارآمد است که در شرایط اقتصادی و تورم فعلی بتواند سریعا راهکارهای عملی برای مهار تورم و افزایش تولید را شناسائی و در این راستا قوانین لازم را تصویب و به اجرا گذاشته شود و همچنین به نظارت خود بیافزایند.

وی تصریح کرد: مردم از وکلای خود در خانه ملت انتظار دارند که فقط در نزدیکی به انتخابات فعال نباشند که با شعارها و بنرها و برنامه‌های تبلیغاتی پرهزینه نظر مردم راجلب و رای جمع کنند و بعد از رسیدن به مسند همه شعارهای انتخاباتی خودشان را فراموش کنند که طبعا با این عمل موجب ناراضی مردم می‌شوند که اگر چنین شود انگیزه مردم فهیم و همیشه در صحنه از حضور در میدان انتخابات و آمدن پای صندوق‌های رای کمرنگ می شود که این نهایت بی‌تقوائی آنان است.

مقدم با اشاره به توصی‌ های مهم مقام معظم رهبری در دیدار آخرین سال دوره یازدهم مجلس با نمایندگان گفت: تنظیم رابطه همکاری و هم‌افزایی با دولت و سایر قوا، پرهیز از نگاه تقریبی و تخریبی خطرناک، تبیین الزامات قانون‌گذاری صحیح، خودداری از جوزدگی و ملاحظات جناحی، ساده زیستی، رعایت تقوا، عدالت و منش مومنانه از مه‌ ترین سفارشات معظم‌له به مجلسیان بود که جا دارد نمایندگان مردم در این فرصت یک‌ساله باقی مانده با رعایت و انجام این نصایا در پیشگاه خدا، مردم و امام جامعه سربلند باشند.

وی ادامه داد: افزایش همبستگی و مشورت مجلس با قوای دیگر سبب می‌شود مسئولان کشور همچون یک خانواده و جامعه‌ای واحد مشکلات کشور و مردم را برطرف کنند همچنین اگر این همدلی برقرار شود موجب م‌ شود که مجلسیان با رعایت تقوا و با در نظر داشتن صلاحیت و کارآمدی از سخت گیری و استیضا‌ های ب‌ مورد وزیران نیز پرهیز کنند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: نمایندگان مردم باید به فرموده رهبر معظم انقلاب با پرهیز از وجاهت‌طلبی با روحیه مردمی و ساده زیست بودن، درد مردم را بفهمند همچنین مجلس باید با ری‌ گذاری و قانون‌گذاری صحیح و به دور از جوسازی ها و جناح بازی‌ها، برای سایر قوا روند اجرایی کارها و مسائل مهم کشور را همچون قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، فرزند‌آوری، مسکن، معیشت و ... را  فراهم آورد.

مقدم تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب مجددا  با انقلابی خواندن این مجلس و حمایت از آنان، بار مسئولیت مجلسیان را سنگین‌تر کردند؛ لذا نمایندگان مردم باید ضمن قدر دانستن هدایت‌ها و توصیه‌های مقام معظم رهبری که آنها را انقلابی لقب دادند آنها نیزضمن افتخار به این لقب انقلابی تلاش کنند با عملکرد انقلابی خود  اعتماد مردم و رهبری معظم انقلاب  را با اولویت قراردادن بررسی و تصویب طر‌ ها و لوایح نیمه‌کاره و برآورده کردن مطالبات مهم و به‌حق مردم و نیازهای کشور، در تدوین قوانین لازم در جهت مهار تورم و رشد تولید تلاش مضاعف کنند و پاسخ اعتماد مردم و رهبری معظم را به شایسته‌ترین نحو بدهند.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان کرمان در پایان خاطرنشان کرد: انقلابی بودن به معنای گره‌گشایی از مشکلات مردم و با مردم بودن، درد مردم را شناختن و برای رفع آن تلاش کردن است؛ لذا مجلس یازدهم باید قبل از اتمام دوره چهارساله خود، تکلیف طرح‌های در دست اقدام و وعده‌های داده شده را مشخص کنند و همچنین پاسخگوی کارنامه چهارساله خود به مردم باشند و به مردم شفاف و صادقانه بگوید چه کارهایی کرده است خصوصا در مورد معیشت، وضعیت اقتصادی و سفره مردم چه کرده است؟ البته باید گفت اگر هم کاری انجام شده هنوز در سفره های مردم مشهود نیست.

انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdchzknzx23nx6d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما