تاریخ انتشار :شنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۲
۰
plusresetminus
مشاور نماینده ۶ شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی:

اربعین حسینی، تحول عظیم در دنیا اسلام است

مشاور نماینده ۶ شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس گفت: اربعین حسینی، تحول عظیمی در دنیا اسلام است که می‌تواند شیعه و سنی را به یکدیگر متصل کند.
اربعین حسینی، تحول عظیم در دنیا اسلام است
مولوی یونس چاهانی در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی پایگاه خبری«راه آرمان»؛ ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری امام حسین علیه‌السلام و یاران باوفای ایشان گفت: اربعین نقطه عطفی برای تاریخ اسلام و مسلمین است که بار دیگر درخشش اسلام و برافراشته شدن پرچم عدالت و آزادی از اربعین حسینی شروع شد.

مشاور نماینده ۶ شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قلوب مسلمانان جهان شیعه و سنی با فرا رسیدن اربعین حسینی، آنچنان می‌تپد که ناخودآگاه آدمی را به صحرای کربلا می‌برد و این نشان از عشق به امام حسین علیه‌السلام است.

وی بیان کرد: امام حسین علیه‌السلام در روز شهادت خود نشان داد که پرچم عدالت و آزادی همواره بلند است و هیچ‌گاه از زمین نمی‌افتد و وظیفه مسلمانان و همه کشورهای اسلامی این است که از اربعین به‌عنوان یک نقطه درخشان در تاریخ اسلام یاد و در تقویم‌های خود ثبت کنند تا نسل‌های دیگر با قیام عاشورا و الگو گرفتن از امام حسین علیه‌السلام آشنا شوند.

مولوی چاهانی با تأکید بر اینکه اربعین حسینی، تحول عظیمی در دنیا اسلام است که می‌تواند شیعه و سنی را به یکدیگر متصل کند، عنوان کرد: زنده نگه‌داشتن اربعین حسینی، زنده نگه‌داشتن قیام امام حسین علیه‌السلام است.

مشاور نماینده ۶ شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ملت ایران اسلامی در کنار بقیه مسلمان سرزمین‌های اسلامی در اربعین امام حسین علیه‌السلام نشان خواهند داد که این امت، یک امت واحده است.

انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdchv-nz-23nxkd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین