تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۹
۰
plusresetminus
مدیر اجرایی اتحادیه صنف رایانه، ماشین‌های اداری، کتاب و نوشت‌افزار کرمان عنوان کرد:

افزایش ۷۰ درصدی قیمت نوشت‌افزار در کرمان

مدیر اجرایی اتحادیه صنف رایانه، ماشین‌های اداری، کتاب و نوشت‌افزار کرمان گفت: قیمت لوازم‌التحریر نسبت به سال گذشته افزایش قیمت داشته و به‌صورت میانگین این افزایش قیمت بین ۳۰ تا ۷۰ درصد بوده است.
رضا اکرم‌زاده در گفتگو با خبرنگار سرویس فرهنگی پایگاه خبری«راه آرمان»؛ با اشاره به اینکه فروش نوشت‌افزار از اوایل هفته گذشته به‌صورت جدی شروع شده است، گفت: همکاران ما با فعالیت در ۲۰۰ واحد صنفی مشغول به فروش لوازم‌التحریر هستند.

 مدیر اجرایی اتحادیه صنف رایانه، ماشین‌های اداری، کتاب و نوشت‌افزار کرمان ادامه داد: قیمت لوازم‌التحریر همچون سایر کالاها نسبت به سال گذشته افزایش قیمت داشته که به‌صورت میانگین این افزایش قیمت بین ۳۰ تا ۷۰ درصد بوده است.

وی بیان کرد: با توجه به تأکیداتی که در زمینه استفاده از کالای ایرانی در دو حوزه حمایت از کارآفرینی و فرهنگ‎‌سازی بوده؛ تقریبا بین ۸۵ تا ۹۰ درصد کالاهای موجود در بازار کالای ایرانی است و خوشبختانه در این حوزه هیچ‌گونه کمبودی در سطح بازار وجود ندارد.

اکرم‌زاده با بیان اینکه اکثر شکایت‌ها در خصوص قیمت‌هاست، ابراز کرد: در این حوزه یک موضوع، گران‌فروشی است که در این زمینه از سوی اتحادیه و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان به‌صورت مستقل و یا گشت مشترک، بازرسی از ابتدای شهریور ماه در حال انجام است و بر اساس آمار اتاق اصناف، از ۱۱۰ واحد بازرسی شده، هفت پرونده گران‌فروشی تشکیل شده است.

مدیر اجرایی اتحادیه صنف رایانه، ماشین‌های اداری، کتاب و نوشت‌افزار کرمان افزود: موضوع دیگر در حوزه نوشت‌افزار، گرانی کالاست که کالاها نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند که اکثر شهروندان از این مسئله گلایه‌مند هستند و متأسفانه این موضوع دست واحد صنفی و اتحادیه نیست این مسئله، مربوط به حوزه تولیدکننده است.

وی با بیان اینکه کیفیت کالا نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و همچنین تنوع کالایی در بازار وجود دارد و بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کالاها، کالای وارداتی و لوکس است، تصریح کرد: کالای ایرانی با کیفیت‌ و قیمت‌های مختلف در بازار وجود دارد و این‌گونه نیست که کارخانه تولیدی، به قیمت‌ توجه کرده و کیفیت را فدای قیمت کرده باشد.

اکرم‌زاده در خصوص چالش‌های واحد‌های صنفی نوشت‌افزار اظهار کرد: نمایشگاه‌های فصلی که هرساله برگزار می‌شوند، ۹۹ درصد غرفه‌داران آن‌ها کرمانی نیستند و از شهرهای دیگر در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند که با قیمت‌ها بالاتر از بازار، محصولات خود را به‌فروش می‌رسانند و بازار را خراب می‌کنند.

 مدیر اجرایی اتحادیه صنف رایانه، ماشین‌های اداری، کتاب و نوشت‌افزار کرمان ادامه داد: اول شهریور ماه ابتدای جاده هفت‌باغ نمایشگاهی برگزار شد که با توجه به بازرسی‌های انجام شده، قیمت نمایشگاه‌، بالاتر از قیمت بازار بود و متأسفانه به‌دلیل تبلیغات تخفیفات ویژه که خلاف واقعیت است، مردم برای خرید به این نمایشگاه‌ها مراجعه می‌کنند.

وی بیان کرد: موضوع دیگر این است که برخی از مراکز آموزشی همچون پیش‌دبستانی و مهدکودک‌ها زمانی که والدین برای ثبت‌نام مراجعه می‌کنند مبالغی را برای خرید نوشت‌افزار دریافت می‌کنند به این بهانه که لوازم‌التحریر مورد استفاده فرزندان آنان از کیفیت یکسان و مدل‌های شیک باشد تا در بین کودکان چالشی به‌وجود نیاید و این در حالی است که مدارس و مهدکودک‌ها از لحاظ قانونی اجازه این‌ کار را ندارند.

اکرم‌زاده افزود: سال‌های قبل مدارس و مهدکودک‌ها با یک واحد صنفی مشخص هماهنگ و والدین برای خرید نوشت‌افزار به آن واحد مراجعه می‌کردند و این بسیار عادلانه‌تر بود تا آنکه بخواهند هزینه‌ای را از والدین بگیرند و خودشان از تهران و یا جای دیگر خریداری کنند و با قیمت بالاتر لوازم‌التحریر را به فروش برسانند؛ امسال چند مورد شکایت در این زمینه داشته‌ایم.

مدیر اجرایی اتحادیه صنف رایانه، ماشین‌های اداری، کتاب و نوشت‌افزار کرمان خاطرنشان کرد: صنف نوشت‌افزار با کمک سایر رده‌های در حال فعالیت در این صنف، هرساله از ابتدای شهریور ماه اقدام به جمع‌آوری تعدادی بسته لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان کم‌بضاعت می‌کند و در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار می‌دهد.


انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdchx-nzw23nx6d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین