تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۶:۰۵
۰
plusresetminus
کارشناس مسائل مذهبی گفت: حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها، نمونه زیست عفیفانه هستند.
حضرت فاطمه معصومه(س) نمونه زیست عفیفانه هستند
حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی در گفتگو با خبرنگار گروه مذهبی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ ضمن گرامیداشت ایام دهه کرامت و با اشاره به عنوان نام‌گذاری دومین روز دهه کرامت به‌نام «زیست عفیفانه به‌رسم بانوی کرامت و مهربانی» گفت: در ایام میلاد کریمه اهل‌بیت علیهم‌السلام قرار داریم، بانویی که در بینش دینی ما و از دیدگاه امام معصوم علیهم‌السلام ما، آنقدر رشد کرده‌اند که می‌تواند همه شیعیان را شفاعت کند و موجب سعادت ابدی همه شیعیان شوند.

این کارشناس مسائل مذهبی بیان کرد: حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها، ظرفیت یک بانوی مسلمان را نشان می‌دهد که می‌تواند آنقدر اوج بگیرد که در زندگی خود گستره وسیعی ایجاد کند و ایشان نه‌تنها برای بانوان، بلکه برای مردان نیز می‌تواند الگو باشد.

وی اظهار کرد: زیست عفیفانه بخش بسیار مهم زندگی کریمه اهل‌بیت علیهم‌السلام است و می‌تواند برای بانوان ما الگو باشد که چگونه حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها توانستند در عین حال که در صحنه اجتماعی حضور داشتند، برای بیعت و دیدار با ولی زمان خود و حمایت از ایشان، رنج سفر طولانی را طی کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی ادامه داد: قطعاً سفر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها به‌گونه‌ای بوده که برای دشمنان اهل‌بیت علیهم‌السلام و دشمنان سعادت انسانی، حرکتی ناخوشایند بوده و طبق برخی از نقل قول‌ها، برخی نسبت به سفر حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها و یاران ایشان معترض بوده‌اند.

این کارشناس مسائل مذهبی با تأکید بر اینکه حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها، نمونه زیست عفیفانه است، ابراز کرد: این بانوی گرانقدر، با جمعی از همراهان، سفر خود را انجام دادند، بنابراین ایشان در جامعه هستند و اقدام حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، یک اقدام و حرکت اجتماعی است و در کنار حرکت اجتماعی، کار جمعی و وظیفه الهی خود ا انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها درحالی که در مسیر انجام وظیفه هستند، موازین شرعی و زیست عفیفانه را در حد اعلا گرامی داشتند و این مهم می‌تواند برای همه بانوان و دختران جامعه ما الگو باشد.


انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdcg7z9quak9ty4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما