تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۳۲
۰
plusresetminus
استاد زبان و ادبیات فارسی تأکید کرد:

تقویت روحیه ملی ایرانیان با خواندن شاهنامه فردوسی

استاد زبان و ادبیات فارسی گفت: خواندن و دانستن آن روح ملی، فرهنگ و حماسه ایرانیان را تقویت می‌کند.
تقویت روحیه ملی ایرانیان با خواندن شاهنامه فردوسی
عیسی مرادی در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ ضمن گرامیداشت روز زبان و ادبیات فارسی و روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی گفت: شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی، سند هویت تاریخی، فرهنگی، دینی، ادبی و ملی ایرانیان است.

استاد زبان و ادبیات فارسی ادامه داد: شاهنامه سندی به بلندای تاریخ برای همه نسل‌های ایرانی است و این کتاب، گنجینه و دردانه‌ای از فضیلت‌های دینی، فرهنگی و انسانی است که خواندن و دانستن آن روح ملی، فرهنگ و حماسه ایرانیان را تقویت می‌کند.

وی بیان کرد: شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی تمام رسوم و سنت‌های اصیل ایرانی که در ایران کهن وجود داشته را حفظ کرده است، سنت‌هایی همانند خداشناسی، عقل‌گرایی، خردورزی، انصاف، باور ه معاد و قیامتف روحیه فداکاری، گذشت، ترویج روحیه شجاعت، دلاوری، قهرمان‌پروری، حفظ کیان ایران و تمامیت ارضی از ابعاد شاهنامه است.

مرادی ابراز کرد: خواندن شاهنامه به ما و جوانان ما یادآوری می‌کند که برای به‌دست آوردن و حفظ ایران خون‌های زیادی ریخته شده است و ما هر قوم، زبان، رنگ و مذهبی که داریم باید با حفظ همدلی و وحدت از این آب و خاک نگهداری کنیم.

استاد زبان و ادبیات فارسی عنوان کرد: شاهنامه این اثر بلند‌آوازه و بزرگ می‌تواند ما را در برابر تهاجمات اعتقادی و فرهنگی حفظ کند و راه بهتر زیستن را با اصول و ارزش‌های والای انسانی همان‌گونه که نیاکان ما بوده‌اند را به ما می‌آموزد.

وی خاطرنشان کرد: شاهنامه این اثر بزرگ برای دیگر شاعران همچون سعدی، مولانا  و ... یک منبع، ذخیره و ظرفیت بوده است.

انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdci3zazqt1a5u2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما