تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۵۴
۰
plusresetminus
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کرمان خبر داد:

عزاداری ۵۰۰ هیات مذهبی کرمانی در محرم

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کرمان گفت: در سطح شهرستان کرمان بیش از ۵۰۰ هیات مذهبی، مراسم‌های فاخری را برای سیدالشهدا(ع) برگزار می‌کنند.
عزاداری ۵۰۰ هیات مذهبی کرمانی در محرم
حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی حسنی در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ ضمن عرض تسلیت ایام شهادت سیدالشهدا علیه‌السلام و یاران ایشان گفت: هیات‌های مذهبی خط مقدم فعالیت هیاتی و اشاعه شور و شعور امام حسینی در هر جامعه‌ای هستند، به‌ویژه با حلول ماه ماتم و عزای اباعبدالله علیه‌السلام، عاشقان، دلباختگان و مریدان امام حسین علیه‌السلام در قالب هیات‌های مذهبی به عزاداری می‌پردازند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کرمان ادامه داد: در سطح شهرستان کرمان بیش از ۵۰۰ هیات مذهبی و عزاداری، مراسم‌های فاخری را برای سیدالشهدا علیه‌السلام برگزار می‌کنند و در این زمینه برای امر تبلیغ معارف ناب اهل‌بیت علیهم‌السلام، بیش از ۳۰۰ نفر از علما، روحانیت و مبلغین گرانقدر در مراسم‌های فاخر امام حسین علیه‌السلام در شهرستان کرمان حضور پیدا خواهند کرد.

وی بیان کرد: مبلغین از نقاط مختلف کشور در سامانه شمع درخواست خود را ثبت کرده‌اند تا بتوانند در ماه محرم و صفر برنامه تبلیغ داشته باشند و جهت انسجام‌بخشی برنامه هیات‌های مذهبی شعار محوری «آزادگان عالم در خیمه حسین‌اند» برای هیات‌های مذهبی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی در نظر گرفته شده است تا این شعار، محور فعالیت‌های مذهبی باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی با بیان اینکه محور محتوایی دیگر در ماه محرم و صفر امسال توجه به محور مقاومت است، عنوان کرد: این رویکرد به این دلیل است تا ضمن اقامه عزای سیدالشهدا علیه‌السلام، نگاهی به تحولات منطقه و به‌ویژه جنگ غزه و گسترده شدن جبهه مقاومت در بین مردم باشیم تا در خیمه امام حسین علیه‌السلام با تأسی به مکتب ایشان که زیر بار ظلم نرفتن را یاد بگیریم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کرمان اظهار کرد: هیات‌های مذهبی ما تنها به شور حسینی توجه نمی‌کنند، بلکه به شعور حسینی و معرفتی که از محرم و مجالس امام حسین علیه‌السلام یاد می‌گیرند، نیز توجه می‌کنند.

وی با بیان اینکه امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امیدواریم بتوانیم مجالس فاخر و ارزشمندی را در کرمان شاهد باشیم، خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده، قرار است تجمع هیات‌های مذهبی و عزاداری متمرکز را در مسجد امام خمینی(ره) شاهد باشیم تا قدرت و عظمت را به‌نمایش بگذاریم.

انتهای خبر/م
  https://armanekerman.ir/vdcaaun6049ny61.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین