تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۶:۰۰
۰
plusresetminus
مشاور ویژه امور اهل سنت نماینده مردم ۶ شهرستان جنوبی استان کرمان:

امام حسین (ع) پرچم‌دار مبارزه با ظلم است

مشاور ویژه امور اهل سنت نماینده مردم ۶ شهرستان جنوبی استان کرمان گفت: اباعبدالله علیه‌السلام پرچم‌دار مبارزه با ظلم، بی‌عدالتی و برقراری عدل و انصاف در دنیاست.
امام حسین (ع) پرچم‌دار مبارزه با ظلم است
مولوی یونس چاهانی در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ ضمن عرض تسلیت ایام شهادت امام حسین علیه‌السلام و یاران ایشان گفت: اباعبدالله علیه‌السلام نواده پیامبر بزرگ اسلام (ص) است، فردی که پیامبر اکرم (ص) ایشان را سردار جوانان بهشتی معرفی کرد.

مشاور ویژه امور اهل سنت نماینده مردم ۶ شهرستان جنوبی استان کرمان ابراز کرد: امام حسین علیه‌السلام آن شخصیتی است که از دیدگاه اهل سنت و شیعه تاریخ نظیر ایشان را در راستای مبارزه با ظلم و برقراری عدالت در دنیا ندیده است.

وی تأکید کرد: اباعبدالله علیه‌السلام پرچم‌دار مبارزه با ظلم، بی‌عدالتی و برقراری عدل و انصاف در دنیاست و امروز اگر هر جا ظلمی واقع می‌شود همه افرادی که پرچم مبارزه با ظلم را بلند می‌کنند، از قیام امام حسین علیه‌السلام در برابر یزید و از میدان عاشورا صحبت می‌کنند و الگو می‌گیرند.

مولوی چاهانی بیان کرد: سیدالشهدا علیه‌السلام متعلق به همه مسلمانان و انسان‌های آزاد و منصف دنیاست که حتی غربی‌ها و دانشمندان اروپایی هم به کمال و بزرگی عظمت امام حسین علیه‌السلام اعتراف کرده‌اند.

مشاور ویژه امور اهل سنت نماینده مردم ۶ شهرستان جنوبی استان کرمان اظهار کرد: اباعبدالله علیه‌السلام نور چشمان همه مسلمانان سنی و شیعه است و بسیاری از خانواده‌های سنی مذهب، نام فرزندان خود را حسنین گذاشته‌اند که این نشانه دوستی است و ما معتقدیم هر سنی مذهبی که با شهادت امام حسین علیه‌السلام گریه نکند و در دلش درد ایجاد نشود، نه تنها ما آن فرد را سنی نمی‌دانیم بلکه ما او را مسلمان هم نمی‌دانیم.

وی تصریح کرد: ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر است و این مهم از ماه محرم درک می‌شود که برقراری عدالت در دنیا و برچیدن بساط ظلم بدون دادن خون امکان‌پذیر نیست.

مولوی چاهانی خاطرنشان کرد: ماه محرم، ماهی است که جنگ، خونریزی و دعوا در آن حرام است اما یزید آن‌چنان لکه ننگ و سیاهی را در تاریخ اسلام بر خود چسباند و در این ماه، شمشیر به‌دست گرفت و به‌منظور جنگ با امام حسین علیه‌السلام به میدان آمد.


انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdcb55b8frhba5p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین