تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱
۰
plusresetminus
سید حجت الله قوام گفت: امروز ۱۸ نفر از زندانیان واجد شرایط از سراسر استان در گام دوم نذر حریت، که ۶ نفر از کرمان، ۵ نفر از جیرفت، ۴ نفر از بم و از شهرستان های زرند، کهنوج و رفسنجان بودند و بدهی آن ها پرداخت شده، آزاد شدند.
آزادی ۱۸ زندانی مالی استان کرمان با اجرای گام دوم نذر حریت
به گزارش راه آرمان، ظهر امروز مرحله دوم نهضت آزادسازی محکومین جرائم مالی غیر عمد زندان های استان کرمان با حضور جمعی از مسئولان کرمانی در موقوفه شهید سلیمانی برگزار شد.

در این مراسم سید حجت الله موسوی قوام رئیس ستاد دیه استان کرمان عنوان کرد: از ابتدای سال با همت و حمایت خیرین و مجموعه های مختلف توانستیم زمینه رهایی ۱۰۶ مددجوی واجد شرایط را فراهم کنیم و ۶ میلیارد و ۱۶۱ میلیون تومان هزینه شده و ۹۵ نفر با حمایت مردم و تامین ۴ میلیارد تومان آزاد شدند.

وی افزود: یکی از اقدامات ما صحبت با شاکیان است که تاکنون حدود ۱۰۰ میلیارد تومان تخفیف گرفته شده است و در واقع شاکیان خود خیرین هستند.

رئیس ستاد دیه استان کرمان ابراز کرد: نذر حریت از سال گذشته آغاز شده و امروز مرحله دوم برگزار می شود و نذورات مردم در ایام ماه محرم به رهایی زندانیان اختصاص یافته است، از ابتدای ماه محرم در یک ماه گذشته ۳۳۰ میلیون و ۱۵۱ هزار تومان به این امر خیر تخصیص یافته است.

قوام مطرح کرد: امروز ۱۸ نفر از زندانیان واجد شرایط از سراسر استان در گام دوم نذر حریت، که ۶ نفر از کرمان، ۵ نفر از جیرفت، ۴ نفر از بم و از شهرستان های زرند، کهنوج و رفسنجان بودند و بدهی آن ها پرداخت شده، آزاد شدند.

وی یادآور شد: این ۱۸ زندانی حدود ۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بدهی داشتند و تخفیفی که گرفتیم و ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تخفیف بوده و توان پرداخت مددجویان ۸ میلیارد و ۱۲۲ میلیون تومان بوده است.

رئیس ستاد دیه استان کرمان عنوان کرد:  ۷۱۴ میلیون تومان تسهیلات به آن ها پرداخت شد و در نهایت ۳۰۷ میلیون و  ۵۰۰ هزار تومان به آن ها کمک شد که تا کنون  ۱۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را اصناف پرداخت کردند، مبلغی را نیز سپاه ثارلله متقبل شده و ستاد دیه استان هم ۱۳۰ میلیون تومان از محل کمک های خیرین واریز کرده است.

قوام بیان کرد: همچنان ۱۷۸ نفر مددجوی واجد شرایط در زندان ها داریم، خوشبختانه بدهکار دیه در تصادفات رانندگی و حوادث کارگاهی در استان نداریم و این ۱۷۸ نفر بدهکار مالی هستند و امیدواریم هئیت های مذهبی به این مقوله ورود کرده و زمینه رهایی زندانیان را فراهم کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در ۵ مرحله توانستیم زمینه آزادی ۱۴۰ نفر را فراهم کنیم و امیدواریم بتوانیم زمینه آزادسازی ۱۷۸ نفر زندانی مالی دیگر استان را نیز فراهم کنیم.

انتهای پیام/ س https://armanekerman.ir/vdcg3q9quak9xx4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین