تاریخ انتشار :جمعه ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵
۰
plusresetminus
امام جمعه شهرستان فاریاب گفت: ره آورد 20 ساله حضورآمریکا در افغانستان جز جنایت و ویرانی چیز دیگری در بر نداشته است در حال حاضر باید همه قومیت های افغانستانی در تشکیل دولت نقش داشته باشند و از طرفی نیز بیگانگان دخالت نکنند.
بیگانگان نباید در امور داخلی افغانستان دخالت کنند/ آمریکا در هر کشوری وارد شود منشا نا امنی است
به گزارش راه آرمان؛ آیین سیاسی عبادی نمازجمعه در برخی شهرستانهای استان کرمان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

امام جمعه ریگان: مذاکره ایران با اروپا فقط برای رفع تحریم ها بود
 
حجت‌الاسلام حبیب رضازاده در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ریگان اظهار کرد: حضور در نماز جمعه و تربیت نسل انقلابی در پرتو سخن گهربار امام (ره) و رهبر عظیم الشان آینده کشور را ترسیم می‌کند.
رضازاده بیان کرد: نماز جمعه هر شهرستان نماد آن شهرستان است که مردم ریگان باحضور خود در نماز جمعه شکوه ولایت‌مداری خود را رقم زدند.
امام جمعه ریگان افزود: انقلابی‌گری در منظر مقام عظمای ولایت عادلانه، خردمندانه، دلسوزانه، منصفانه و بدون رودربایستی عمل کردن است.
رضا زاده با اشاره به اینکه رفتار انقلابی یعنی رفتار جهادی برای عملی شدن است، تصریح کرد: مذاکره برای مذاکره معنایی ندارد، مذاکره ایران با اروپا فقط و فقط برای رفع تحریم‌ها بوده و مذاکره به سبک گذشته اساسا پذیرفته شدنی نیست.
 
امام جمعه شهرستان فاریاب: بیگانگان نباید در امور داخلی افغانستان دخالت کنند
 
حجت الاسلام گروهی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان فاریاب اظهار کرد: رهبر انقلاب در دیدار با هیات دولت  فرمودند: کشور به یک بازسازی انقلابی نیاز دارد و این انتظار رهبر و مردم از دولت هست که یک بازسازی انقلابی در عرصه اقتصادی و معیشتی رخ بدهد.
 
وی افزود : بازسازی در خدمت رسانی به مردم لازم است، مردم ما و‌ خصوصاً اقشار آسیب دیده ،ضروری تر است البته بازسازی در همه عرصه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، عمرانی و آبادانی لازم است.
 
حجت الاسلام گروهی گفت :مسأله ای که هم رئیس جمهور هم وزیر امور خارجه بر آن دست گذاشته اند موضوع مذاکره است اینکه گفتند مذاکره با اروپا صرفاً با هدف رفع تحریم ها است نه اینکه  وقت تلف کردن باشد مذاکره برای مذاکره نیست.
 
وی افزود: آمریکا ۲۰ سال در افغانستان بوده چه خدمتی به این مردم کرده است ،البته هیچ خدمتی انجام نداده  بلکه به علت حضور آمریکای جنایتکار صرفاً خیانت و خسارت بر کشور افغانستان وارد شده است، حالا باید همه قومیت های افغانستانی در تشکیل دولت نقش داشته باشند و از طرفی نیز بیگانگان دخالت نکنند.
 
خطیب نماز جمعه اظهار کرد: ما در افغانستان دخالت نمی کنیم به این دلیل که تنش های منطقه ای کاهش پیدا کند و از جهتی نیز دشمن سو استفاده نکند.
 
امام جمعه فاریاب بیان کرد: مسأله فرار شش فلسطینی از زندان رژیم غاصب صهیونیستی موجب افتخار است چونکه تمام دستگاه های امنیتی اسرائیل غاصب شکست و ضربه خوردند.
 
امام جمعه کوهبنان: آمریکا در هر کشوری وارد شود منشا نا امنی است
حجت الاسلام حاج شیخ مرتضی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان کوهبنان بیان کرد: دولت مردمی آیت الله رئیسی رویکرد بسیار خوبی دارد سفرهای استانی ایشان آغاز شده  تا در میان مردم گرهی از مشکلات آنان باز شود با عنایت ایشان و همکاری بسیج ، بهداشت و درمان تزریق واکسیناسیون با جدیت و سرعت در حال انجام است .
وی ادامه داد: دولت در بحث تعامل با دنیا و مذاکرات هسته ای برای رفع تحریم ها در حال فعالیت است البته ذره ای از حق مردم کوتاه نمی آید.
خطیب جمعه کوهبنان گفت: حدود ۲۰ سال پیش دولت آمریکا با روحیه شیطانی وارد خاورمیانه  و افغانستان شد در حالی که با ورود آنان هرج و مرج و نا امنی بر این کشور حاکم شد.
وی تصریح کرد: آمریکا در هر کشوری وارد شود منشا نا امنی است چرا که آمریکا روحیه شیطانی و آدم کشی دارد .
حجت الاسلام جعفری افزود: اگر مردم دنیا خصوصا مسئولین کشورهای اسلامی با هم متحد باشند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
 
امام جمعه فهرج: فرار 6 زندانی فلسطینی نشان ضعف نظام امنیتی اسرائیل است
حجت الاسلام والمسلمین رضا آقاملایی امام جمعه فهرج در خطبه های نمازجمعه این هفته خواستار توجه ریاست محترم جمهور به دو مسئله بین المللی و شهرستانی شد و بیان کرد: در مسئله بین المللی، مذاکرات به سطح قبلی اساسا پذیرفته شده نیست و باید الگوی جدیدی طراحی و اجرا شود.
 
وی افزود: اکنون با هماهنگی مجلس و دولت و رویکردهای انقلابی هر دو قوه باید برای تعیین تکلیف پرونده هسته ای یک آلایش آفندی و پدافندی هوشمندانه مبتنی بر حکمت، عزت و مصلحت شکل بگیرد و با مهندسی خردمندانه افکار عمومی داخل و خارج برای رفع مشکلات موجود بر سر راه پرونده هسته ای اقدام شود.
 
آقاملایی همچنین با اشاره به مشکلات مناطق محروم کشور گفت: از دولت حجت الاسلام رییسی تقاضا داریم در ابتدای فرصت ۴ ساله خدمت به مردم طرح هایی برای اشتغالزایی در سراسر کشور خصوصا منطقه محروم و مظلوم فهرج اجرا کنند تا معضل بیکاری جوانان منطقه مرتفع شود.
 
خطیب جمعه فهرج تصریح کرد: ایجاد شغل های کاذب و قاچاق سوخت نتیجه بیکاری جوانان است که اگر چند کارخانه و یا شهرک صنعتی فعال ایجاد شود بسیاری از مشکلات جوانان و خانواده ها حل شدنی است.
 
وی در پایان با اشاره به گریز افتخارآمیز شش اسیر فلسطینی از زندان اظهار کرد: این اقدام شجاعانه نشان از ضعف عجیب نظام امنیتی صهیونیستها دارد و گویای این است رژیم خبیثی که برای ایران خط و نشان می کشد و سخن از طرح «هزار ضربه چاقو» می گوید ضعیف تر از آن است که تصور می شود.
 
امام جمعه بردسیر: انقلاب ما یک انقلاب جامع الاطراف است
حجت الاسلام علی اکبر کرمانی امام جمعه بردسیر ضمن گرامیداشت شهادت آیت الله طالقانی اولین امام جمعه تهران در سال ۵۸ گفت: آیت الله طالقانی در مسیر اسلام حرکت می کرد و انحراف به چپ و راست نداشت و به تعبیر امام راحل اسلام زده بود.
 
وی بیان کرد: مذاکرات هسته ای برای مذاکره نیست و استکبار جهانی هدفش از مذاکره سرگرم کردن ایران به مذاکرات است بنابراین تمرکز دولت باید روی استفاده از ظرفیت ها و توان داخلی باشد.
 
حجت الاسلام کرمانی گفت: اعتماد مردم به مسئولین در پی عدم عمل به وظایف و وعده هایشان کم شده است که طبق مطالبات مقام معظم رهبری دولت سیزدهم باید نسبت به بازسازی اعتماد مردم اقدام کند.
 
وی ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: علاوه بر بازسازی اعتماد مردم، بازسازی ساختار فرهنگی و بازسازی انقلابی مدیریتی در همه  عرصه ها از مطالبات رهبر انقلاب است که دولت جدید باید به آن اهتمام ویژه داشته باشد.
امام جمعه بردسیر گفت: انقلاب ما یک انقلاب جامع الاطراف است که به همه  ابعاد زندگی مردم  توجه دارد بنابراین مسئولان باید به همه عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی توجه کنند.
وی افزود: متاسفانه ما در تربیت نیروهای انقلابی و کاربلد دچار ضعف هستیم و به دنبال این مطلب ساختار اداری ما ایراد دارد که اصلاح و بازسازی مدیریت اجرایی کشور از اصلی ترین زیرساخت های اصلاحی کشور است.
 
حجت الاسلام کرمانی در پایان ضمن قدردانی از زحمات خستگی ناپذیر کادر درمان گفت: خوشبختانه در بحث ساخت و واردات واکسن مشکلی وجود ندارد و همکاری مردم را می طلبد تا با انجام واکسیناسیون در ریشه کنی این بیماری مشارکت کنند.
 
امام جمعه رفسنجان: اقتصاد مقاومتی مطمئن ترین راه برای خنثی کردن تحریم ها 
حجت الاسلام عسکری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی اظهار کرد: در بحث تحریم ها و شکست جنگ اقتصادی دشمن سه راه پیش پای دولت ایران قرار داد، تحقیر و پذیرش تحریم که این را ملت ایران نمی پذیرند، تهیه و تامین نیازمندی ها از بازار آزاد و دور زدن تحریم ها و تلاش برای تحصیل و تامین نیازمندی ها در داخل که مدنظر رهبر انقلاب است.
وی افزود: راه سوم همان اقتصاد مقاومتی است که بهترین و مطمئن ترین راه برای خنثی کردن تحریم هاست.
عسکری گفت: جوانان در داخل کشور طرح و ایده دارند و متاسفانه کمتر دیده شدند، اگر صنعتگران ،مبتکران و کارآفرینان حمایت و راه برایشان باز شود، زمینه خودکفایی و استقلال کشور باز میشود.
خطیب جمعه رفسنجان خاطر نشان کرد: اگر آمریکا از کره جنوبی  می خواهد تا بدهی خود را با فروش لوازم خانگی اش به ایران پس دهد، دلیلش انسان دوستی آمریکا نیست بلکه آنها دیدند ایران در داخل در حال رسیدن به خودکفایی در تولید لوازم خانگی است، در جریان واکسن هم این را مشاهده کردیم.
حجت الاسلام عسکری در ادامه بیان کرد: برخی اوقات در مسائل سیاسی و اداری، فرهنگی و ... گرفتار خودزنی هایی می شویم و این خیلی بد است، مراقب باشیم، خودزنی نکنیم، انسانی که به جایگاه و توانمندی رسیده را تخریب نکنیم، این راه دشمن است که مسلمانان را علیه مسلمانان براه می اندازد.
وی یادآور شد: با رایزنی ها وزارت امور خارجه کشورمان سهیمه سفر به کربلا در اربعین امسال دو برابر شد و 60 هزار نفر به عنوان زائر و مواکب می توانند شرکت کنند.
عسکری خاطر نشان کرد: موکب خاتم الانبیا موفق شد تا با همت یک خیّر بزرگوار دستگاه ام آر آی بیمارستان را که مهلت قرارداد آن به اتمام رسیده است را خریداری و برای خدمات رسانی به مردم رفسنجان اهدا نماید.
 
امام جمعه بخش آسمینون منوجان: جنایت و ویرانی ره آورد ۲۰ساله حضور اشغالگران آمریکا  در افغانستان
حجت الاسلام والمسلمین رضا احمدی نیک امام جمعه بخش آسمینون منوجان در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: در کنار بازسازی اعتماد عمومی و بازسازی انقلابی ساختار فرهنگ کشور ، انتخاب مدیران کارآمد ، دلسوز و انقلابی می تواند نقش اساسی در اعتماد از دست رفته مردم و جامعه داشته باشد.
 
وی افزود:چرا که اولا یکی از اصلی ترین زیرساخت های تحقق کامل دولت اسلامی؛ بازسازی انقلابیِ مدیریت اجرایی کشور است ثانیا:  این کلان اقدام ، در واقع زمینه ساز پیشگیری از فساد اقتصادی و اداری و رشد فرهنگی و اجتماعی جامعه است.
 
خطیب نماز جمعه بخش آسمینون بیان کرد: بدون بازسازی و تحول مدیریتی با دو رکن تربیت مدیران تراز انقلاب و تحول ساختار اداری کشور، تحقق دولت اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی با اختلال جدی مواجه خواهد شد .
 
حجت الاسلام احمدی نیک تصریح کرد:لذا امیدواریم رئیس جمهور و اعضا کابینه بدون توجه به فشارها و سهم خواهی ها و اینکه مثلا فلانی رئیس ستاد انتخاباتی بوده ، صرفا بر اساس شایسته سالاری و داشتن روحیه انقلابی و نه انقلابی نما ها، شاهد انتخاب مدیران انقلابی و کارآمد در همه سطوح مدیریتی کشور باشیم.
 
خطیب نماز جمعه بخش آسمینون منوجان خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مسائل مهم پیش روی دولت مساله  مهم مذاکرات هسته ای است که خط و مشی کلی در این خصوص را رئیس جمهور و وزیر امور خارجه مشخص کردند که؛ مذاکره برای مذاکره معنایی ندارد .
 
وی افزود:بلکه مذاکره ایران با اروپا و البته با آمریکا در صورت بازگشت و جبران خطاها و اشتباهات گذشته، فقط و فقط برای رفع تحریم هاست که باید این هدف بر اساس حکمت، عزت و مصلحت با قاطعیت و جدیت دنبال شود .
 
حجت الاسلام احمدی نیک در بخش دیگری از خطبه ها در خصوص تحولات و حوادث افغانستان بیان کرد: ره آورد ۲۰ساله حضور اشغالگرانه آمریکا چیزی جز جنایت و ویرانی نبوده است آنهم چه در حوزه خسارات اقتصادی،سیاسی و امنیتی و اجتماعی و چه خروج غیر مسوولانه و خفّت بار از افغانستان و عدم پایبندی به هیچکدام از تعهدات و جنایات فرودگاه کابل که آمریکا و شرکایش جز مسئولین اصلی آن حوادث هستند  و اینکه آمریکا به دنبال جنگ قومی و مذهبی است لکن مردم افغانستان خودشان باید برای آینده کشورشان تصمیم بگیرند و دولت فراگیر با گفتگوهای بین الافغانی شکل بگیرد .
 
امام جمعه نرماشیر: حل مشکلات کشور با مدیریت قوی دولت و نابودی مفسدان اقتصادی
حجت الاسلام روح الله ایرانژاد امام جمعه شهرستان نرماشیر در خطبه های این هفته شهرستان بیان کرد:همبستگی ملت ایران، کشور را مقتدر کرده است.
 
خطیب جمعه شهرستان‌نرماشیر با بیان‌اینکه همبستگی و یکپارچگی ملت ایران در خردادماه کشور را روبه جلو برده است،اذعان کرد:همبستگی ملت ایران در ۲۸خرداد کشور را مقتدر کرده است و همه شاهد آن بودیم.
 
حجت الاسلام ایرانژاد هدف اصلی این دولت را درکنار مردم دانست و گفت: این دولت انقلابی از روز نخست خود را در کنار مردم قرار داده و قطعا ثمرات خوبی در راه است.
 
وی افزود: دشمنان خونین نظام‌مقدس جمهوری اسلامی بدانند ما خون به ناحق ریخته سردارمان را فراموش نکرده ایم و منتقم خون سپهبدشهید حاج قاسم سلیمانی خواهیم بود و انتقام سخت خواهیم گرفت.
 
امام جمعه نرماشیر با اشاره به اینکه تنها راه حل مشکلات کشور  مدیریت قوی است، گفت: با مدیریت قوی این دولت مردان انقلابی و نابودی مفسدان اقتصادی، صد در صد مشکلات کشور حل خواهد شد.
 
خطیب جمعه نرماشیر در پایان‌گفت:دشمن دنبال اخلال در کشور است و از هزار راه دنبال ورود است .
 
 
امام جمعه موقت عنبرآباد: مردم افغانستان نشان دادند که می توانند با آمریکا مبارزه کنند
حجت الاسلام محمود بهروزه امام جمعه موقت عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این شهر در بخش سیاسی به کشور افغانستان اشاره کرد و گفت: طالبان دهه ۷۰ با طالبان امروز خیلی فرق دارد و باید دید رویکرد و مواضع ایشان در دولتشان چگونه خواهد بود اما مردم افغانستان نشان دادند می توانند با آمریکا مبارزه کنند و آنها را از کشورشان بیرون کنند.
وی افزود: امروز بالای ۴۰ درصد مردم عنبرآباد واکسینه شدند که جا دارد از متولیان بهداشت شهرستان تشکر کنم.
وی افزود: مقام معظم رهبری بر اساس معیار تقوا از واکسن ایرانی برکت تعریف کردند و این نگاه همان نگاه ارزشی احترام و اعتماد به تولید داخل کشور است.

امام جمعه رابر:لزوم آرایش آفندی و پدافندی دولت و مجلس جهت تعیین تکلیف پرونده هسته ای
حجت الاسلام والمسلمین علی علیدادی سلیمانی امام جمعه رابر در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته رابر، گفت: مذاکره ایران و اروپا فقط برای رفع تحریم هاست،  اگر بخواهم تحلیلی از این موضوع  داشته باشیم این است که سیاست شیطانی آمریکا و اروپا برای فرسایی کردن مذاکرات است.

وی با اشاره به اینکه  این همان سیاست امتداد مذاکره برای مذاکره است گفت: در واقع دشمن میخواهد با یک تیر چند نشان زند؛ عملا ایران کشوری منفعل نشان دهد گویا جمهوری اسلامی ایران به مذاکره نیاز دارد و به عبارتی واضح تر به دنبال گدایی مذاکرات است.

خطیب جمعه رابر افزود : دشمن می خواهد با فرسایشی کردن مذاکرات کشور جمهوری اسلامی ایران را معطل مذاکرات قرار دهد و توان مسئولان دیپلماسی و سیاسی این کشور را در همین مسیر بی‌انتها هدر دهد و دیگر از وظایفشان باز دارد .

وی ادامه داد:  نتیجه  واقعی این مذاکرات رفع تحریم هاست و با فرسایشی کردن مذاکرات هیچ رفع تحریمی صورت نمی گیرد و باعث خستگی روحی و عصبی مردم میشود و  ثبات اقتصادی  و روانی جامعه را به هم می زند.

حجت الاسلام والمسلمین علی علیدادی سلیمانی گفت:  مذاکره به سبک قبلی اساسا پذیرفته شدنی نیست ایران به مذاکرات باز می‌گردداما با تعیین دستور جدید و محوریت طرح راهبردی مجلس  و نظارت شورای عالی امنیت ملی.

وی یاد آور شد: اکنون با هماهنگی مجلس و دولت و رویکردهای انقلابی هر دو قوه باید برای تعیین تکلیف پرونده هسته ای یک آرایش آفندی و پدافندی هوشمندانه مبتنی بر حکمت، عزت و مصلحت شکل گیرد.

وی افزود : از مجلس و دولت انقلابی این انتظار می رود که با مهندسی خردمندانه افکار عمومی داخل و خارج  برای رفع مشکلات موجود بر سر راه پرونده هسته ای اقدام شود.

امام جمعه زرند:ولی فقیه مثل نخ تسبیح است

 حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند در آخرین خطبه اش  ضمن خداحافظی از مردم زرند بیان کرد: وحدت و همدلی رمز پیروزی است.

وی ضمن اشاره به فعالیت ۷ ساله اش در زرند گفت: با توجه به شناخت از مشکلات و خطوط سیاسی و سیاست زدگی شهرستان برای وحدت تلاش های فراوانی شد.

وی اولین پیش نیاز یک منطقه را برادری و دوستی دانست و اولین اولویت کارش را وحدت هول محور ولی فقیه خواند.
 
حجت الاسلام ابراهیمی گفت: حکیم تر از رهبر معظم انقلاب بعد از امام خمینی (ره) وجود ندارد. ولی فقیه مثل نخ تسبیح است.


انتهای پیام/نامجو
  https://armanekerman.ir/vdcdjf0fxyt0xx6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین