تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۹
۰
plusresetminus
مهدی حسینی نژاد گفت: پیش از این دلال بازی عده ای سبب افزایش بی اندازه قیمت سیمان شد که خوشبختانه با عرضه در بورس علاوه بر ایجاد شفافیت، دست دلالان نیز قطع شده است.
عرضه سیمان در بورس، کام دلالان را تلخ کرد/ بازار سیمان در مهرماه تعدیل می شود
به گزارش راه آرمان، اواسط تابستان بود که قطعی های مکرر برق واحدهای صنعتی مشکلاتی زیادی را ایجاد کرد به گونه ای که تولید واحدهایی همچون کارخانه های سیمان تحت تاثیر قرار گرفت و کاهش یافت.

به دنبال این کاهش سیمان افزایش قیمت عجیبی را تجربه کرد و قاعدتا صف های طولانی برای دریافت سیمان با قیمت دولتی تشکیل شد.

با عادی شدن شرایط قیمت ها تاحدودی تعدیل شد و سیمانی که قیمت 100 هزار تومان را به خود دیده بود به گفته وزیر صمت اکنون قیمت سیمان به 25 هزار تومان رسیده است.

البته این قیمت منوط به خرید از درب کارخانه است و با احتساب کرایه بار با قیمت حدود 40 هزار تومان به دست مردم می رسد.

مهدی حسینی نژاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان در این رابطه به خبرنگار راه آرمان می گوید: عرضه سیمان در بورس صورت می گیرد، از این رو کف و سقف قیمت برای سیمان وجود دارد.

وی افزود: قیمت 25 هزار تومانی سیمان هم به واسطه عرضه در بورس تعیین شد و به کمترین مقدار رسید، در عین حال با توجه به تولید حدود 68 میلیون تنی سیمان در کشور و مصرف 64 میلیون تنی و عرضه در بورس پیش بینی می شود که به زودی عرضه از تقاضا بیشتر شده و به دنبال آن قیمت ها کاهش یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان بیان کرد: با توجه به نحوه توزیع سیمان در بورس، کاهش قیمت رخ داده چرا که سیمان در مقطعی به بسته ای 100 هزار تومان هم رسید.

حسینی نژاد تاکید کرد: پیش از این دلال بازی عده ای سبب افزایش بی اندازه قیمت سیمان شد که خوشبختانه با عرضه در بورس علاوه بر ایجاد شفافیت، دست دلالان نیز قطع شده است.

وی یادآور شد: پیش بینی می شود در مهرماه سال جاری قیمت سیمان به حدود 6 ماه قبل که 25 هزار تومان بود، باز گردد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که قطعی برق در چند ماه اخیر تولید سیمان را به حد محسوسی حدود 50 کاهش داد که سبب افزایش قیمت شد.

حسینی نژاد در پایان تصریح کرد: همه عاملان توزیع سیمان موظف هستند با دریافت کد بورسی، سیمان خود را از بورس خریداری کرده و در بین عموم مردم توزیع کنند.

انتهای پیام/ س

  https://armanekerman.ir/vdcguq9qnak9xw4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین