کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

در همایش گرامیداشت هفته وحدت در فهرج تأکید شد؛

لازمه حفظ وحدت بصیرت افزایی و دشمن شناسی است/ دارالوحدت بزرگترین سرمایه شهرستان فهرج است

29 مهر 1400 ساعت 16:28

منصور الهی با تأکید بر اینکه لازمه حفظ وحدت بصیرت افزایی و دشمن شناسی گفت: دشمن در تلاش است با تبلیغات خود در فضای مجازی نگاه دو جریان بزرگ اسلامی را دچار تردید نسبت به یکدیگر نماید.


به گزارش راه آرمان؛ منصور الهی کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی استان کرمان در همایش گرامیداشت هفته وحدت که صبح امروز در روستای علی آباد سجادی برگزار شد، گفت: هفته وحدت در حقیقت وحدت میان بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون مسلمان جهان است.

وی افزود: دشمن امروز به این نتیجه رسیده تنها راهی که میتواند جلوی رشد انقلاب اسلامی را بگیرد اختلاف افکنی بین مسلمانان است.

الهی تصریح کرد: وحدت اسلامی منافع آمریکا را به خطر و آنها را بی آبرو کرده است.

کارشناس مسائل سیاسی استان با تأکید بر اینکه لازمه حفظ وحدت بصیرت افزایی و دشمن شناسی اظهار کرد: دشمن در تلاش است با تبلیغات خود در فضای مجازی نگاه دو جریان بزرگ اسلامی را دچار تردید نسبت به یکدیگر نماید.

وی با بیان اینکه دشمن امروز برای ضربه زدن به ایران اسلامی توان جنگ نظامی را ندارد، اضافه کرد: آنها چون امروز در حوزه هایی همچون نظامی نمیتوانند کاری انجام بدهند؛ لذا در تلاش هستند عوامل خودفروخته، بی تحلیل و خائن به اسلام را آموزش بدهند تا آن ها جلوی وحدت مسلمانان را بگیرند.

 دارالوحدت بزرگترین سرمایه شهرستان فهرج است

همچنین حجت الاسلام رضا آقاملایی امام جمعه فهرج در این همایش با تأکید بر اینکه وحدت بزرگترین سرمایه جهان اسلام است، گفت: در هفته وحدت خون تازه ای در رگ های امت اسلامی دمیده میشود.وی افزود: امروز رمز پیروزی و آزادسازی فلسطین وحدت کلمه است چرا که اگر بتوانیم این مهم را در سراسر بلاد اسلامی رعایت کنیم بسیاری از مشکلات حل میشوند.

آقاملایی با بیان اینکه اهل تشیع و اهل سنت در شهرستان فهرج همچون دو برادر کنار هم هستند افزود: امروز نام دارالوحدت بر تارک فهرج میدرخشد و این بزرگترین سرمایه و رمز پیروزی شهرستان است.

وحدت بین اهل تشیع و اهل سنت در فهرج مثال زدنی است

مولوی عبیدالله شهیکی امام جمعه اهل سنت بخش نگین کویر نیز در این مراسم گفت: ما نه تنها در هفته وحدت بلکه در طول سال با برادران اهل تشیع انس و الفت داریم.وی با تأکید بر اینکه باید قدردان وحدت بود، اظهار کرد: هر کسی که وحدت را بشکند خیانت به مسلمانان، شهدا و امام راحل کرده است.

شهیکی خاطرنشان کرد: امروز آمریکا و امثال این کشور تحمل آن را ندارند اهل سنت و اهل تشیع کنار هم باشند و زمانی که بحث از اتحاد و همدلی میشود لرزه به اندام دشمنان می اندازد.

وی پیرامون اینکه چرا به فهرج لقب دارالوحدت داده اند، گفت: وحدت بین اهل تشیع و اهل سنت در این شهرستان مثال زدنی است و امیدوارم این وحدت و برادری همیشه پابرجا باشد.

انتهای پیام/عباسزاده


کد مطلب: 122198

آدرس مطلب :
https://www.armanekerman.ir/news/122198/لازمه-حفظ-وحدت-بصیرت-افزایی-دشمن-شناسی-دارالوحدت-بزرگترین-سرمایه-شهرستان-فهرج

راه آرمان کرمان
  https://www.armanekerman.ir