تاریخ انتشار :جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴
۰
plusresetminus
ایرانژاد امام جمعه شهرستان‌نرماشیرافزود: حاج قاسم سلیمانی با وحدت وهمبستگی مسلمانان دشمن را شکست داد.
حاج قاسم سلیمانی با وحدت وهمبستگی مسلمانان دشمن را شکست داد/عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری باعث عقب‌نشینی دشمن می‌شود
به گزارش راه آرمان آیین عبادی-سیاسی نماز جمعه این هفته در سراسر استان برگزار شد.

امام جمعه کرمان:آمریکا قتل عام مسلمانان و شیعیان را در برنامه دارد

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی (ع) با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در اهمیت رعایت تقوا اظهار داشت: امام علی(ع) می‌فرماید رعایت تقوای الهی پلیدی‌های روح را از بین می‌برد و پاک کننده مشکلات روح و روان انسان است.

وی با بیان اینکه در امور زندگی منافع خودتان را در نظر نگیرید و ببینید خدا از ما چه می‌خواهد افزود: نگاه نکنید منافع حزب و گروهتان چیست و در همه کارها رضایت خدا را در نظر بگیرید.

امام جمعه کرمان در ادامه بحث هفته‌های گذشته پیرامون زندگی انسان در دنیا افزود: انسان روزی متولد می‌شود و روزی از این دنیا به آن دنیا منتقل شده و تمام ارتباطات دنیوی و مادی او از دنیا قطع می‌شود.

وی با بیان اینکه انسان وارد دنیای عجیب و اسرارآمیزی می‌شود که تجربه‌ای از آن ندارد گفت: لحظه انتقال انسان به آن دنیا لحظه بسیار سختی بوده و در قرآن از آن لحظه حسرت الموت یاد می‌شود.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه وقتی انسان قبض روح می‌شود از هیچکس جز خدای تبارک و تعالی کاری ساخته نیست ادامه داد: در آن لحظه انسان نگران و هراسان از کارهای گذشته می‌شود و به کارهایی فکر می‌کند که چگونه به آنها توجه نداشته است و عمرش چگونه گذشت.

وی با بیان اینکه انسان هر چه بیشتر به دنیا تعلقات داشته باشد رفتن از این دنیا برای وی سخت‌تر خواهد بود افزود: در نگاه دینی مرگ، ورود به دریچه بقا است و قرار است انسان در آن دنیا زندگی کند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه تعابیر متفاوتی در ارتباط با مرگ در روایات است گفت: در روایتی پیامبر (ص) فرمود دنیا برای آدمی که این دنیا را موقت می‌داند، زندان است اما برای کافران بهشت است و فرمود مرگ پل عبور برای کسانی است که می‌خواهند وارد بهشت شوند و در دنیا دنبال جلب رضایت خداوند بوده و تقوای الهی پیشه کردند.

وی با بیان اینکه امام علی(ع) فرمود مردم آگاه باشید مرگ منهدم کننده تمام لذت‌ها است و بدانید مرگ هر چه شهوت دارید را در هم می‌شکند و فرمود با مرگ همه آرزوهای شما قطع خواهد شد ادامه داد: تا دیر نشده باید گناه را کنار گذشته و خیره سری را کنار بگذاریم؛ چشم بر هم بزنیم لحظه مرگ فرا می‌رسد و باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان در بیان خطبه دوم نماز جمعه کرمان با تسلیت ایام شهادت مظلومانه سیدمصطفی خمینی فرزند ارشد امام (ره) اظهار داشت: شهادت شهید مصطفی خمینی به انقلاب اسلامی سرعت بخشید.

وی با اشاره به اینکه جریان کاپیتولاسیون یک جریان تاریک در تاریخ ایران است و کشور را تحقیر کرد گفت: با هیچ منطقی سازگار نیست که با کمال تاسف حاکمان طاغوت به ذلت و خواری ملت و کشور در جریان کاپیتولاسیون تن دادند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه امروز نیز نمونه‌ای از کاپیتولاسیون در جهان وجود دارد تصریح کرد: آمریکایی‌ها در جریان فرار از افغانستان آن را نشان دادند.

وی با اشاره به اینکه منطقه خاورمیانه برای آمریکایی‌ها ناامن است افزود: هوشیار باشید آمریکا با فرار از منطقه دست بردار نیست و با راه‌اندازی جنگ داخلی شکل ظلم و تجاوز را تغییر می‌دهد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه امروز در افغانستان کشتار مظلومانه شیعیان را می‌بینیم گفت: آمریکا با کمک گروه‌های تروریستی قتل عام مسلمانان و شیعیان را در برنامه دارد و باید هوشیار باشیم؛ آمریکا با تفرقه‌اندازی بین مسلمانان اهداف شوم ضداسلامی و ضدانسانی خود را دنبال می‌کند.

وی با تبریک فرارسیدن هفته وحدت و تولد پیامبر (ص) و امام صادق (ع) گفت: این دو شخصیت بزرگ اسلامی انسان را از جهل و نادانی نجات دادند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه پیامبر (ص) محور وحدت امت اسلام است افزود: پیامبر (ص) نظام رسالت و نبوت و نظام امامت و امت را به بهترین شکل ممکن طراحی و الگوسازی کرد و پیامبر اسلام (ص) در همه ابعاد یک الگوی بی‌نظیر است.

وی با اشاره به اینکه پیامبر (ص) در برابر مقابله با مشکلات برای مسلمانان یک الگوی بزرگ بوده و در حوادثی که دشمنان بر مسلمانان ایجاد کردند مشهود است بیان کرد: امام علی (ع) فرمود هیچکس در صحنه جنگ نزدیک‌تر از ما به دشمن نبود.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه شهدا در عهد و پیمان خود با پیامبر (ص) پایدار و وفادار بوده و در این راه منتظر شهادت هستند گفت: اینکه سردار سلیمانی چهل سال در خط مقدم جبهه است نشان از تربیت در اسلام و الگو پذیری از شخص پیامبر اسلام (ص) دارد.


امام جمعه شهرستان‌نرماشیر: وحدت کشور دشمن را به زانو در آورده است

حجت الاسلام روح الله ایرانژاد امام جمعه شهرستان‌نرماشیر در خطبه های این‌هفته ضمن تبریک هفته وحدت بیان کرد: وحدت و یکپارچگی‌ ملت کشور را موفق تر می کند.

خطیب جمعه نرماشیر در ادامه وحدت را مهم ترین رکن اقتدار کشور دانست و گفت: اقتدار کشور را وحدت بالاتر می برد و این وحدت است که دشمن را به زانو در آورده است.

وی افزود: حاج قاسم سلیمانی با وحدت وهمبستگی مسلمانان دشمن را شکست داد.

روح الله ایرانژاد گفت: سفر ها وحضور آیت الله رئیسی در استانها و شهرها مردم را امیدوار کرده است.

امام جمعه شهرستان‌ کهنوج:عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری باعث عقب‌نشینی دشمن می‌شود

حجت الاسلام احمد نجنو امام جمعه شهرستان‌ کهنوج در خطبه های این‌هفته ضمن تبریک هفته وحدت گفت: هفته ی وحدت، سایه ساری آرامش بخش، دل انگیز و روح پرور برای هموطنان مسلمان ماست.

 وی افزود: اختلاف میان شیعه و برادران سنی هیچ نتیجه ای ندارد خصومت و جدایی همان چیزی است که آمریکا و صهیونیستی ها بدنبال آن هستند و تلاش می کنند.

خطیب جمعه با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب بیان کرد: جنگ شیعه و سنّی برای دشمنان اسلام خیلی قیمت دارد، اختلاف و تفرقه میان امّت اسلامی موجب می شود که معنویت، طراوت، قدرت، شکوه و عظمت ائتلاف ملی در هم بشکند.

حجت الاسلام نجنو گفت: عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری باعث عقب‌نشینی دشمن می‌شود، ما نیز در مسیر الهی خود به سرانجام خواهیم رسید.

حجت الاسلام والمسلمین حسن سالاری امام جمعه موقت آسمینون(نودژ) منوجان در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت:رئیس جمهور در بیست و پنجم مهر ماه دکتر محمد مخبر معاون اول خود و فرمانده قرارگاه اقتصادی را مأمور عملی کردن راهبردها خنثی سازی تحریم ها کرد این اقدام گامی اولیه و البته لازم است که باید به درستی و محکمی برداشته شود.

وی افزود: اما در خصوص خنثی سازی تحریم ها رهبر انقلاب سال گذشته در دیدار خانواده معظم شهید سلیمانی بیان داشتند رفع تحریم دست دشمن است و خنثی کردن تحریم‌ها دست ماست و عدم اعتماد به دشمن باید به عنوان یک راهبرد دائمی مدنظر دولتمردان و به ویژه دولت مردمی و انقلابی باشد بر همین مبنا به وعده های آمریکا و اروپا اعتمادی نیست.

خطیب موقت نماز جمعه آسمینون تاکید کرد: واقعیت این است که ایران عزیز دارایی‌های انسانی و امکانات بیشماری دارد که بی بدیل است و مهمترین آنها وجود جوان مومن انقلابی وطن خواه است که به شعار راهبردی ما میتوانیم باور قلبی دارند.

حجت‌الاسلام  سالاری با اشاره به تخلفات بانک مرکزی و اختلال و اخلال در نظام ارزی و پولی کشور تصریح کرد: از طریق قاچاق عمده ارز به صورت سازمان یافته بدترین ضربات را به تولیدکنندگان و مردم وارد کرد که سوء استفاده از قدرت و خیانت به بیت المال است که نقش مجلس و دولت در پیشگیری و مقابله با فساد و گسترش آن تاثیر گذار است این مجلس و دولت هستند که باید بسترهای فساد را محدود کنند و زمینه های فساد اداری و اقتصادی و فرهنگی را برچینند که گام های خوبی مجلس و دولت انقلابی برداشتند.

 خطیب موقت نمازجمعه آسمینون(نودژ) مطرح کرد: ریشه کن کردن فساد در شرایط کنونی  مهمترین مأموریت دستگاه قضا به شمار می‌رود لذا اولویت دارد و هم و فوریت که یکی از مهم‌ترین میدان‌های مواجهه عاقلانه و شجاعانه با دانه درشت ها و به رسمیت نشناختن خط قرمزهای ساختگی است.

وی افزود: و همین جهت بازداشت و محاکمه مسئولان رده بالای جرایم مالی و دست اندازی آنها به بیت المال محرز شده بود و از بین بردن حاشیه امن یقه سفیدها و سفارش شده ها همواره یکی از مطالبات مردم از قوه قضاییه بوده و ورود به حیاط خلوت آنها دلگرمی مردم نسبت به قوه قضائیه را افزایش داده و البته انتظارات را بالا برده است.

امام جمعه موقت آسمینون (نودژ) اظهار کرد: طی ماه‌های گذشته حملات سازمان یافته‌ای علیه شیعیان در کشورهای مختلف منطقه به راه افتاده است که تشدید تنش های مذهبی از توطئه های استکبار جهانی است ۱۶ مهرماه انفجار انتحاری در مسجدی در ولایت قندوز در شمال افغانستان حداقل ۱۵۰ شهید و مجروح را به دنبال داشت یک هفته بعد در مسجد شیعیان در ولایت قندهار که منجر به شهادت ۷۷ نفر از شیعیان افغانستان  شد در پس این حملات سازمان یافته کسی جز داعش و گروه تروریستی داعش نیست پس از پایان اشغالگری آمریکا در افغانستان بسیار فعال و پرتحرک شده است نیست حملات علیه گروه های شیعی در افغانستان و لبنان نه‌تنها سازمان یافته است که به نظر می‌رسد این حوادث قطعاً یک توطئه هماهنگ و پازل سیاسی بزرگ استکبار جهانی برای کشورهای منطقه است.

وی ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) امام جعفر صادق (ع) بیان کرد:از منظر قرآن کریم یکی از شاخص ترین ویژگی های پیامبر اسلام اخلاق زیبا و برخورد محبت آمیز با دیگران بوده است پیامبر اکرم با داشتن این فضیلت ستودنی توانست در طول ۲۳ سال دل‌های بسیاری را به خود شیفته کند و به صراط مستقیم هدایت کند.


امام جمعه رفسنجان :وحدت نعمت الهی و معیار آن حبل الله است

حجت الاسلام عسکری امام جمعه رفسنجان در خطبه های نماز جمعه این هفته با گرامیداشت هفته اولیا و مربیان اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع  تعلیم و تربیت و جایگاه آن واگذار کردن این امر مهم فقط به مدرسه و آموزش و پرورش کفایت نمی کند، اولیا و مربیان باید دست به دست هم دهند خانه و مدرسه تلاش کنند تا امیدی باشد تا دانش آموزان به کمال مطلوب برسند.
وی افزود: با توجه به مسائل کرونایی این مساله جدی تر است، حتما لازم است تا والدین به کمک اولیا آیند تا مساله آموزش بر زمین نماند.
حجت الاسلام عسکری واکسیناسیون دانش آموزان و دانشجویان را ضروری دانست و گفت: زمانی که واکسن وفور است شبانه روز کار می شود اما برخی سرباز می زنند یا مخالفت می کنند و امروز که در دسترس است با آن مخالفت می کنند.

وی تصریح کرد: دانش آموزان امروز مدیران آینده این کشور هستند، دشمنان برای سرگرمی و انحراف این دانش آموزان برنامه دارند، ما هم باید برنامه داشته باشیم، جامعه هدف اول دشمن همین قشر و سرمایه های آینده هستند سعی کنید وقت آنها به بطالت نگذرد.

خطیب جمعه رفسنجان با هفته تربیت بدنی و ورزش بیان کرد: ورزش در جامعه ما دچار افراط و تفریط شده است، یک عده ورزش را ارزش می دانند و یک عده ورزش را بازی و سرگرمی و لهو و لعب می دانند.
وی خاطر نشان کرد: ورزش ضرورت زندگی است همچون آب، غذا و اکسیژن، در جهت سلامت جسم و روح و پیشگیری از بسیاری از ناهنجاری ها لازم است.

عسکری بیان کرد: سلامتی یک سرمایه است، برای تامین و حفظ سلامتی نیاز به ورزش داریم، ورزش باید در برنامه زندگی همه باشد.
وی خاطر نشان کرد: از همه خیرین تقاضا می کنم تا بسترهای لازم را برای ورزش های همگانی فراهم کنند.
عسکری گفت: در رفسنجان نیاز به مسجد نداریم اما نیاز به سالن های ورزشی و کتابخانه داریم که خیرین در این زمینه ها نظر داشته باشند.

خطیب جمعه رفسنجان با گرامیداشت هفته وحدت و سالروز ولادت خاتم الانبیاء محمد مصطفی (ص) و امام صادق علیه السلام اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم از وحدت به عنوان یک نعمت الهی یاد می کند، حبل الله معیار وحدت است که همان اسلام، قرآن و پیامبر اکرم است.
وی افزود: همه حول این محورها متفق شویم و متفرقه نشویم تا رستگار شویم.
عسکری خاطر نشان کرد: بیست سال آمریکایی ها در افغانستان جا خوش کردند و در عراق هم، جهان اسلام دچار این محنت هاست، راه برون رفت وحدت و همدلی است.

امام جمعه فهرج: مسئولان اقتصادی در هر زمانی پاسخگوی عملکرد خود به مردم باشند

حجت الاسلام والمسلمین رضا آقاملایی امام جمعه فهرج در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک هفته وحدت گفت: در هفته شکوهمند وحدت یکبار دیگر عقد برادری و اخوت می بندیم که در راه سرافرازی ایران اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکنیم.

وی افزود: این را با غرور و افتخار عرض می کنم امروز شهرستان دارالوحدت فهرج مصداق بهترین وحدت بین تک تک مردمانش از شیعه و سنی است.

خطیب جمعه فهرج در ادامه به سالروز تبعید رضا شاه خائن به جزیره موریس اشاره و اظهار کرد: رضا شاه با آن همه خوش خدمتی که داشت نه تنها هیچ پاداشی دریافت نکرد بلکه با تبعید، تحقیر و سرافکنده شد.

آقاملایی همچنین از تعارض منافع به عنوان قانون اصلی نابرابری نام برد و بیان کرد: تعارض منافع محصول عدم شفافیت در مدیریت اقتصادی و اداری است.

وی با انتقاد از قانون مخفی بودن آرای نمایندگان مجلس گفت: این حق مردم است بدانند وکیل آنها در مجلس به جای آنها چه رأیی داده است.

امام جمعه فهرج با تأکید بر اینکه محرمانه بودن رأی معنی ندارد افزود: اگر ما به دنبال اجرای عدالت و رفع مشکلات هستیم یک مسیر آن شفافیت است.

آقاملایی تصریح کرد: در جریان برجام که عزت و شرف ما را در آن فروختند و خسارت بزرگی را نه تنها به جمهوری اسلامی بلکه محور مقاومت وارد کردند تصویب ۲۰ دقیقه ای برجام چگونه در رأی بالا انجام شد؟

وی با بیان اینکه مسئولان اقتصادی در هر زمانی باید پاسخگوی عملکرد خود به مردم باشند خاطرنشان کرد: در حکومت اسلامی ما حاشیه امن نداریم و هر کسی به میزان مسئولیتش باید پاسخگو باشد.

امام جمعه ریگان:جنگ جدید دشمن ایجاد تفرقه در بین مسلمانان است

حجت الاسلام حبیب رضا زاده امام جمعه ریگان در خطبه های نماز جمعه با تبریک میلاد نبی مکرم اسلام (ص) وامام جعفر صادق (ع) گفت: پیامبری که قران از او تعریف می‌کند به خلق العظیم دارای حسن خلق فراوانی است.

وی افزود: حاکم اسلامی هشدار می‌دهد خطر قرمز تعیین می‌کند واعلام می‌نماید به آمریکا اعتمادی نیست وبه مذاکرات خوش بین نیست این دشمن شناسی حاکم جامعه اسلامی است .

امام جمعه ریگان ابراز کرد:از بین رفتن تحریم‌ها ملاک در مذاکرات بود که یک دفعه همه آن‌ها برداشته شود که اینطور نشد،جنگ جدید دشمن ایجاد تفرقه در بین مسلمانان است، پیامبر اسلام مهربان بود، اما در برابر کفارشمشیر می‌کشیدند وحتی زخم برداشتند.

امام جمعه ریگان از برگزار کنندگان همایش آیین برادری شرق استان در ریگان قدردانی کرد و به ساخت مسجد قبا اشاره کرد و گفت: شهری آباد، پویا  و دارای جوانان خوش خلق وفرزندان صالح خواهد بود که دارای مسجدی فعال باشد.

وی با اشاره به اینکه روستا‌هایی می‌توانند نمونه انتخاب شوند که دارای مسجد وامامت جماعت مسجد باشندبیان داشت:مسجدی پویا می‌تواند جامعه‌ای پویا تربیت کند و مردم وخیرین در ساخت مسجد در روستا‌های محروم آستین همت را بالا بزنند.

امام جمعه فاریاب:پیروزی و استقامت نتیجه حضور پررنگ ما در نماز جمعه هست

خطیب نماز جمعه فاریاب بیان کرد:شنبه مصادف با اقامه اولین نماز جمعه در دین مبین اسلام توسط نبی اکرم (ص) می باشد، پیروزی و استقامت نتیجه حضور پررنگ ما در نماز جمعه هست و دشمن تلاش دارد که این حضور را کمرنگ کند، نماز جمعه ما فرای مسائل جناحی است.

حجت‌الاسلام بهبودی ضمن تبریک هفدهم ربیع الاول گفت : امیدواریم عیدی همه ما ظهور حضرت مهدی(عج) باشد، پیامبر اسلام در برهه ای از زمان سکاندار امت شدند که جامعه غرق جاهلیت و خرافات بود اما نبی اکرم (ص) با اخلاق مداری توانستند طی ۲۳ سال موجب نجات مردم شوند، مردمی که زنده به گور کردن دختران را افتخار می دانستند.

 خطیب نماز جمعه فاریاب خاطرنشان کرد: عواملی مهمی که رمز موفقیت پیامبر اسلام شد را در قرآن پیدا می کنیم، انس با قرآن یکی از عوامل موفقیت حضرت محمد(ص ) بود، لذا امروزه ما باید انس با قرآن را در زندگی خود افزایش دهیم.

وی افزود :عامل دیگری که پیامبر را موفق نمود این بود که پیامبر اکرم (ص) اهل گذشت بود، توکل بر خدا رمز دیگری از موفقیت حضرت محمد بود،دیگری داشتن صبر بود، به پیامبر توهین و جسارت می کردند اما رفتار حضرت با آنها توام با رأفت و مهربانی بود.

امام جمعه کوهبنان:همگان باید زیر چتر اسلام و حول محور ولایت و رهبری دربرقراری وحدت گام برداریم.

 نماز جمعه این هفته شهر کوهبنان به امامت حجت الاسلام حاج شیخ مرتضی جعفری و با حضور جمعی از مسئولین اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی ، علما و روحانیون ، مردم ولایت مدار و بسیجی کوهبنان با رعایت پروتکل های بهداشتی در مسجد صاحب الزمان (عج) کوهبنان برگزار شد.

حجت الاسلام حاج شیخ مرتضی جعفری پس از دعوت همگان به تقوای الهی با استناد به آیات نورانی قران کریم گفت:  رافت و مهربانی ، نرم خویی و اخلاق حسنه ، دلسوزی برای اهل ایمان ، آشنایی با درد مردم ، توجه به یتیمان ، زندگی ساده و بدور از تجملات ، رسیدگی به فقرا ، قاطعیت و شهامت از جمله ویژگی های نبی مکرم اسلام (ص) است که باعث جذب افراد به دین مبین اسلام شد.

وی تاکید کرد: از جمله سفارشات مقام معظم رهبری به دولت جدید این بود که همواره در جمع مردم باشید و حرف دل آنان را بشنوید لذا سفرهای استانی ریاست جمهوری از ابتدای مسئولیت شروع شده و هنوز هم ادامه دارد.

امام‌ جمعه کوهبنان افزود:جا دارد که همگان در راستای کمک های مومنانه مساعدت داشته باشید همواره با مردم ، در کنار آنان و مواظب آبروی مردم باشید .

وی ابراز داشت: جا دارد که امروز با قدرت های استکباری با شدت و قاطعیت برخورد کنیم چرا که آنان‌ پیشرفت و عزت ایران اسلامی را نمی خواهند لذا نباید به آنان اعتماد کرد اما باید به دوستان انقلاب توجه بیشتری صورت پذیرد.

خطیب جمعه کوهبنان تصریح نمود: روز اول آبان سالروز شهادت آیت سید مصطفی خمینی یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب است که در سال ۵۶ ایشان را به شهادت رساندند.

وی یادآور شد: ایشان عالمی آگاه بصیر و مرید حضرت امام‌(ره) بود که خوش خلقی ،ساده زیستی ، نفوذ ناپذیری ، زهد و صفای باطن ، پارسایی ، استقلال رای از مهمترین ویژگی های این‌ شهید بود.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: اقامه ی اولین نماز جمعه در ۱۶ ربیع الاول در سال یکم هجری قمری در شهر مدینه توسط پیامبر اعظم (ص) از جمله مناسبت هاست لذا امروز هم باید با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی نماز جمعه برگزار شود.

وی ابراز داشت: در حال حاضر به برکت انقلاب اسلامی در حدود ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه برگزار می شود نمازی که وحدت آفرین و دریچه دلگشا به سوی معنویت است.

امام جمعه کوهبنان بیان داشت: هفته وحدت همچنین میلاد پیامبر اکرم (ص) و میلاد امام جعفر صادق (ع)  را داریم توجه کنیم وحدت مایه رحمت است لذا مقام معظم رهبری همواره بر این مهم تاکید دارند.

وی ادامه داد: همگان باید زیر چتر اسلام و حول محور ولایت و رهبری در راستای برقراری وحدت و همدلی گام برداریم.

خطیب جمعه کوهبنان گفت: اگر کسی خلاف دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا حرفی بزند و حرکت کند خلاف منویات مقام معظم رهبری گام برداشته باید از کادر درمان و بسیجیان که در راستای طرح شهید سلیمانی گام بر می دارند و کسانی که در راستای کمک های مومنانه اقدام می کنند تشکر و قدر دانی کنیم.

امام جمعه شهرستان عنبرآباد: مجلس دولت باید بسترهای فساد را محدودکنند

حجت الاسلام بامری امام جمعه شهرستان عنبراباد در خطبه های نماز جمعه این هفته بعداز توصیه به تقوا یکی از عوامل تحکیم نظام خانواده داشتن غیرت درخانواده  عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد:غیرت یعنی محافظت از حریم خدا درزندگی ؛محافظت از بایدهاونبایدها درزندگی ؛مفهوم غیرت یکی زیباترین وعمیقترین مفاهیم انسانی است و انواع مختلفی دارد،یک نوع غیرت دینی است؛ نوع دوم غیرت درنظام خانواده است به این معنا که مرد و زن ازحریم خداوند در خانواده محافظت کنند.

بامری بیان داشت:غیرت درخانواده مثل آن برجکی است که در مناطق نظامی قرارگرفته است برای رصدکردن دشمن ومحافظت ازحریم آن منطقه ،مردبرفراز این برجک میرود واز حریم خانواده اش محافظت میکند.

امام جمعه عنبرآباد با بیان اینکه یکی ازجلوه های غیرت درخانواده درروابط بین زن ومرداست که نشأت گرفته ازمحبت است گفت:غیرت مندی فقط اختصاص به مردخانواده ندارد بلکه باید زنان هم این غیرتمندی رادروجودخودتقویت کنند ،یکی ازشاخصهای خانواده مستحکم واستوارهمین مسأله است

وی اظهار داشت:بنابراین یکی ازمسایلی که موجب تقویت نظام خانواده میشود غیرت است ،وهرچه این مفاهیم درزندگی هابیشترشود آسیبهای کمتری متحمل خانواده ها میشود.

بامری در خطبه دوم باتوجه به گرامی داشت هفته وحدت و میلادپیامبراسلام وامام صادق  (ع) خاطرنشان کرد: وجودامام صادق شخصیتی است که ساختار فرهنگی جامعه تشیع راسامان دادوتحولی شایسته درپیشرفت فرهنگی جامعه اسلامی ایجادکرد،باتحول فرهنگی که ایشان در کوفه  ایجادکردندتاریخ. کوفه شاهدنهصدنفرراوی که ازخودامام روایت میکردند میشود

وی بیان داشت:ازمهمترین برنامه های امام صادق مهندسی رفتاراجتماعی شیعیان برای دفع آسیبهای ازشیعیان خودوهدایت انهادرجامعه بود ،امام صادق راجع به معاشرت باعامه توصیه به برخوردگرم وصمیمی باجامعه اهل سنت میکنند ودرسایه همین تاکیدها بود که شیعیان به صورت کنترل شده وباتحمل بسیاربالا پرورش یافتند و بدون کمترین چالشی درمیان عامه زندگی کردند

بامری افزود: امام صادق درراه اندازی یک نظام آموزشی بسیط وجهان شمول نقش سازنده ای درپویایی تمدن اسلامی ایفاکردند

  امام جمعه عنبراباد در ادامه به موضوع فسادومبارزه بامفسدان اشاره کرد گفت: مجلس دولت باید بسترهای فساد را محدودکنندو زمینه های شکلگیری فساد اداری و فرهنگی رابرچینند ،این مجلس است که باید با تصویب و اصلاح قوانین دست دولت وقوه قضاییه رادرمبارزه با فسادوجلوگیری از آن بازبگذارد.

وی این دولت و مدیران مومن باید بادقت ونظارت بابروز فساد و قدرت یابی فاسدان مقابله کنندو با هم افزایی به کمک قوه قضاییه بشتابند.

بامری گفت:برقراری عدالت اجتماعی درابعاد اقتصادی نیازمندیک عزم ملی و انسجام درونی وهم افزایی بین قواودستگاه های مختلف است ،مطالبه بحق مردم امروز مبارزه بدون ملاحظه ودست وپاگیر  بافاسدومفسدان است که بایدباتلاش مضاعف و هماهنگی دوچندان بین قوا ادامه داشته باشد

امام جمعه شهرستان عنبرآباد اظهار داشت:قوه قضاییه دراین میان نقشی اساسی دارد که خوشبختانه به آن اهتمام دارد لکن این توجه و اهتمام سه ویژگی دارد  تداوم؛تعمق ؛گسترش تامردم طمع عدالت انقلابی رابیس ازپیش بچشند.

وی درادامه با اشاره  به هفته تربیت بدنی افزود: همه احاد مردم باید ورزش راجدی بگیرند وآن رابرای سلامتی خود یک ضرورت وکارلازم بدانند؛امروز بهترین راه برای ایجاد نشاط وطراوت درجامعه ترویج و گسترش ،تقویت وحمایت ازورزش است.

امام جمعه عنبرآباد با بیان اینکه  هرچه بیشتر به ورزش بهاءبدهیم اثرش رادرسلامت روح و جسم جامعه ،وکاهش آسیبهای اجتماعی خواهیم دید گفت:جامعهف ورزشکارجامعه ای پرتلاش بانشاط وزنده است وجامعه ماامروز به این نشاط وطراوت نیازدارد.

  بامری گفت:ازوظایف اصلی دولت و مسولان عرصه ورزش این است که اشتیاق به ورزش وروح ورزشکاری وورزش خواهی رادرمردم زنده کنند ،ایشان فرهنگ سازی و توسعه ورزشهای عمومی ازجمله همایشهای پیاده روی های خانوادگی و کوهپیمایی ها را یک گام مناسب درراستای ایجادهمدلی بین اعضای خانواده ها دانستند وعزم همه نهادها ومسولان ومردم رادرتحقق این امر لازم دانستند.

بامری بیان کرد:ظرفیت بالای  کشاورزی شهرستان عنبراباد بیش از ۶۰هزار هکتار محصولات زراعی وباغات رابه خوداختصاص داده وبیش از ۷۰درصدازمردم این شهرستان کشاورزی هستند

وی خطاب به مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و  سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: از دغدغه های کشاورزان درفصل برداشت قیمت پایین محصولات ،عدم بازارفروش ،افتادن بازاربه دست دلالان است باید ازهم اکنون تدابیر لازم را جهت جلوگیری از ضررهای احتمالی کشاورزان اتخاذ کنند.

امام جمعه بردسیر:نماز جماعت و ساخت مسجد به عنوان مرکز وحدت مسلمانان است

حجت الاسلام علی اکبر کرمانی امام جمعه بردسیر ضمن تبریک ولادت پیامبر اکرم ص و امام صادق ع گفت: سیره و سفارشات پیامبر اسلام و ائمه معصومین ع همواره تاکید بر همدلی و وحدت بین مسلمانان و حتی با غیر مسلمانها بوده است.

وی افزود: یکی از دغدغه های پیامبر (ص) برگشت مردم به اختلافات قبل از اسلام بود بنابراین از اولین کارهای او برگزاری نماز جماعت و ساخت مسجد به عنوان مرکز وحدت مسلمانان است.

حجت الاسلام کرمانی بیان کرد: هفته وحدت از ابتکارات امام راحل برای برچیدن اختلافات است ولی متاسفانه برخی با ادعای دین داری به دنبال توهین به مقدسات دیگران و اختلاف افکنی بین مسلمانان هستند.

وی افزود: توطئه ی استکبار جهانی تشدید تنش های مذهبی و راه اندازی تفرقه بین مسلمانان به اسم اسلام است که نظیر آن را از داعش در عراق و سوریه و اختلافات لبنان مشاهده کردیم.

خطیب جمعه بردسیر اظهار کرد: در بحث مشکلات اقتصادی و معیشتی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اولویت اول خنثی سازی تحریم ها از طریق عدم اعتماد به دشمن و اتکا به توان جوانان و نیروهای متخصص و منابع و ظرفیت های داخلی است.

وی افزود: رفع تحریم ها کار دشمن است و ما نمی توانیم دخالت کنیم ولی باید بدانیم دشمن دشمن است و توقع دوستی نباید داشت و باید با همدلی بین همه گروه ها و قوای سه گانه مشکلات مردم را برطرف کرد.

حجت الاسلام کرمانی تحولی که در قوه قضائیه از زمان حجت الاسلام رئیسی آغاز شده است را بسیار خوب و امیدوارکننده دانست و گفت: صدور حکم برای رئیس سابق بانک مرکزی بارقه ی امیدی در مردم برای مبارزه با فساد و رسیدگی به مطالبات آنها ایجاد کرده است.

وی در پایان ضمن تقدیر از ابراز محبت مردم شهرستان نسبت به خود گفت: نماز جمعه مرکز وحدت و قلب فرهنگی و تپنده شهر است و امام جمعه به دور از رقابت های سیاسی و حزب و جناح گرایی باید متعلق به همه مردم باشد که امیدواریم با وحدت و همدلی همه مردم و مسئولین نماز جمعه را هر چه باشکوهتر در شهرستان برپا کنیم و همواره این قلب فرهنگی در بردسیر تپنده باشد.

امام جمعه رابر:دستگاه های دولتی و اجرایی این انسجام و حدت باید رخ نمایی کند

حجت الاسلام والمسلمین علی علیدادی سلیمانی امام جمعه رابربا تبریک فرارسیدن 17 ربیع الاول سالروز فرخنده میلاد نبی بزرگوار اسلام  و میلاد با سعادت و جعفر امام صادق ششمین امام شیعیان رئیس مذهب جعفری گفت : مسائل فرهنگی از جمله مسائل بسیار مهم جامعه به شمار می آید.

وی افزود : عوامل مختلفی از جمله دین،  اعتقادات و باورها در شکل گیری این فرهنگ تأثیر بسزایی دارد امامان معصوم (علیه السلام ) به عنوان  رهبران الهی  نقش مهمی در شکل گیری این فرهنگ و اسلام ناب در قالب مکتب تشیع ایفا کرده اند در این میان نقش امام صادق (علیه السلام  به دلیل فرصت ها و زمینه های موجود در عصر امامت امام  صادق (علیه السلام)  برجسته تر است.

خطیب جمعه رابر گفت : امام صادق ( علیه السلام)  ساختار فرهنگی جامعه  تشیع را سامان دهی دادند با تحول  فرهنگی امام  صادق ( علیه السلام) در شهر کوفه ایجاد کرد و تاریخ کوفه  شاهد حضور ۹۰۰راوی، پرورش پیدا کرد،  استعداد های درخشان در زمان امام صادق (علیه السلام )شناسایی شد کسانی فن  خطابه داشتندٰ در ترویج مکتب تشیع شاگردان  امام  نقش عظیمی را ایفا کردند.

وی عنوان کرد: امروزه  برای ترویج مکتب  تشیع نیاز به مبلغین، واعظینٰ کسانی که از نظر  نطق و  کلام و سخن،  فن  فصاحت و بلاغت آگاهی دارندباید  مکتب تشیع را تبلیغ و ترویج کنند چرا که گره های اخلاقی، اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی با تبلیغ مکتب تشیع قابل حل است.

وی در بخش دیگر سخنان خود بنا به دستور رییس جمهور  در۲۵مهرماه دکتر محمد مخبر معاون اول و فرمانده اقتصادی مامور  اجرای طرح راهبردی خنثی سازی تحریم شدند گفت:  این اقدام گام اولیه است هم لازم است هم با محکم و استوار برداشته شود رهبر انقلاب اسلامی  در دیدار با خانواده سپهبد شهیدسلیمانی در سال گذشته فرمودند: رفع تحریم دست دشمن است؛ خنثی سازی تحریم دست ماست.

خطیب جمعه رابر با اشاره به  این دو جمله کلیدی رفع تحریم  و خنثی سازی تحریم، افزود: ما در  رفع تحریم  نقشی نداریم چون کار دشمن  است ولی در خنثی سازی تحریم نقش کلیدی در دست ماست  و ما می توانیم تحریم ها را از بین ببریم بنابراین مقام معظم رهبری از دو  وصف  اولویت اقدام و اکثریت  تلاش برای خنثی سازی تحریم این امررا وظیفه  دولت دانستند .

وی ادامه داد: گر چه در دولت قبل به جای تلاش برای خنثی سازی تحریم، تلاش و مذاکره می کردند و گفتگو با کشورهایی که صادق الوعد نبودند و در این زمینه نتیجه ای حاصل نشد  اکنون رییس جمهور جدید در دومین ماه خدمت خود به این امر خنثی سازی تحریم اهتمام ورزید است.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی تصریح کرد: با توجه به رویکرد دولت جدید در سیاست های داخلی و خارجی چه اقدامات در اولویت باید قرار گیرد اولویت کار در چیست؟ در پاسخ به چند مورد اشاره می کنم .

وی افزود: مورد اول عدم اعتماد به دشمن است هر وقت اعتماد به دشمن کردیم مشکلات خود را افزون کردیم هر وقت در مقابل دشمن با اقتدار ایستادیم در آن زمینه رشد و پیشرفت آمد؛  لذا عدم اعتماد به وعده ها و قول های که  غربی هاٰ،  اروپایی ها و آمریکا ها دادند  این ها مصداق عدم اعتماد به دشمن است.

خطیب جمعه رابر گفت : وقتی میگوییم به دشمن  نباید اعتماد کرد یعنی به قول  دشمن هم نباید اعتماد کرد ؛ دشمن، دشمن است و  دنبال دشمنی کردن است  ومورد دوم  اعتماد به ظرفیت های داخل کشورمان ازظرفیت  نیروی انسانی در درون کشور ما وجود دارد صد ها هزارجوانان مومن ، انقلابی و متدین،  پایبند به نظام و انقلاب و ولایت  در کشور ما وجود داردکه می تواند  این شعار راهبری ما میتوانیم  را به عینیت تبدیل کنند  .

 وی عنوان کرد: اولویت اقدام دولت  گرایش به این  ظرفیت نیروی درونی کشور است همان جوانان عزیز که هشت سال دفاع مقدس را یک الگوی عملی برای جوان ما تبدیل کردند جوانانی که قریب پنجاه کشور متجاوز را زمین گیر می‌کند.

خطیب جمعه  رابر تأکید کرد: در بحث اقتصاد گره های داخلی کشور آن جوانان انقلابی و این  ظرفیت بزرگ  نیروی انسانی وجود دارد باید از آن ظرفیت استفاده کرد.

وی  مورد سوم را  انسجام و وحدت میان مسئولان ارشد نظام  سران سه قوا خواند گفت: در دستگاه های دولتی و اجرایی این انسجام و حدت باید رخ نمایی کند خوشبختانه در جلسات هفتگی سران سه قوا،  هر هفته این وحدت را در سران سه قوا  شاهد هستیم .

خطیب جمعه رابر مورد چهارم را برداشتن گام های عملی دانست و افزود: برداشتن گام های عملی بر اساس یک  نقشه راه دقیق این ها از اولویت ها هستند.  به عنوان مثال در گام عملی کاهش وابستگی  به نفت  یکی از این قدم هاست، استفاده از ظرفیت اقتثادی شرق جغرافیایی این کشور همان ظرفیت شانگهای و کمرنگ کردن نقش دلار یکی از این ظرفیت هاست معیار مبادله کالا به کالا پول رایج این کشور باشد این ها از اقدامات گام های اولیه  است البته نقش دیپلماسی منطقه ای  هم بسیار حائز اهمیت است مجموع این عوامل  بر اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد افزود.

وی گفت :امیدوارم در این زمینه هر چه سریعتر دولت سیزدهم که  اعتقاد راسخ به این امر دارند اقدامات  عملی او  اثراتش را مردم  در زندگی ملموس بببنند.

انتهای پیام/ط https://armanekerman.ir/vdchzinzi23niid.tft2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین