تاریخ انتشار :پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۷
۰
plusresetminus
در نشست گفتمان برادری در قلعه‌گنج مطرح شد؛

تشکیل تمدن نوین اسلامی عالی ترین آرمان ما است

حجت اسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: تشکیل تمدن نوین اسلامی عالی ترین آرمان ما است.
تشکیل تمدن نوین اسلامی عالی ترین آرمان ما است
به گزارش خبرنگار "راه آرمان" از قلعه گنج؛ نشست گفتمان برادری ظهر امروز با حضور اعضای شورای تامین استان کرمان ،سیفائی مدیر کل فرق و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی کشور در قلعه گنج برگزار شد.

حجت اسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این مراسم اظهار کرد: تکرار همه جا بد نیست خیلی هم خوب است بخصوص وقتی جنگ نرم است و لازم است که برخی موارد تکرار شود ،ما یک حرف‌های آرمانی در جهان اسلام داریم و مهمترین کلید واژه‌ای که مقام معظم رهبری دارند و ما باید به آن توجه کنیم، کلمه تمدن «نوین اسلامی» است و عالی‌ترین آرمانی است که ما و بزرگان جامعه اسلامی باید به آن نگاه کنیم.
 
شهریاری تصریح کرد: تمدن نوین اسلامی مؤلفه‌هایی دارد که بدون همکاری شیعه و سنی و اقوام و طوایف و ... جز با همکاری و هم‌افزایی این تمدن حاصل نمی‌شود، تمدن نوین اسلامی یک مفهومی است که حداقل دو مفهموم دیگر شامل امت واحده و اتحادیه کشورهای اسلامی را در خود دارد.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: اتحادیه کشورهای اسلامی یک فراحاکمیتی است که تمام حاکمیت‌ها را شامل می‌شود و زیر چتر می‌گیرد و این دو مفهوم برای تحقق تمدن نوین اسلامی باید شکل بگیرد و جا بیفتد و ما اعتقاد داریم با تجمیع امکانات کشورهای اسلامی به یک قدرت و قوتی برسیم که تمدن نوین اسلامی شکل بگیرد.
 
وی اظهار کرد: هدف و آرمان ما تنها شیعه و سنی در درون کشور نیست بلکه کشورها و دولت‌ها هویت‌های خودشان را حفظ کنند و با حفظ قانون اساسی خود در ذیل اتحادیه کشورهای اسلامی ترسیم و تعریف شوند و این کارها شدنی است تا به تمدن نوین اسلامی برسیم.
 
 حجت‌الاسلام محمدتقی سیفایی مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی در یازدهمین گردهمایی گفتمان برادری در این شهرستان اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند حقیقت این است که فاصله ما تا وضعیت مطلوب بسیار زیاد است چرا که ماموریت ما خیلی بزرگ است.
 
مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی امروز عنوان کرد: اگر ماموریت ما این است که فقط کنار هم زندگی کنیم بله درست است اما این کف مسئله وحدت اسلامی است باید به افق‌های بسیار بالاتری به هم افزایی واقعی و صادقه برسیم.
 
وی با اشاره به بیانات مهم مقام معظم رهبری در خصوص وحدت اسلامی عنوان کرد: مسئله وحدت اسلامی فراتر از برگزاری همایش است و هفته وحدت فرصت بزرگی برای این مسئله است تا به هم‌افزایی بیشتر برسیم و تلاش جدی و فراگیر و صادقانه در این مسئله نیاز است.
 
حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان نیز با بیان اینکه اسلام دینی جهانی است پیام جهانی دارد و بالاترین و برترین دین است، اظهار داشت: امتی که خداوند از آن نام برده زبان و نژاد و مرز نمی‌شناسد امت یعنی مردمی که با محوریت بزرگترین و مهمترین و بالاترین محوری که در نظام هستی می‌شود تصور کرد یعنی توحید و بزرگترین محور مخلوق الهی که همه مخلوقان به وجود او افتخار می‌کنند یعنی پیامبر گرامی اسلام هستند و امت اسلامی از آنها نام برده می‌شود.
 
امام جمعه کرمان تصریح کرد: امت اسلامی در قرآن ممیزات و مشخصاتی دارد که در ده‌ها مشخصه در آیات بیان شده است، امت اسلامی نه امت افراط است و نه تفریط و امت اسلامی حد وسط را دارد و ممیزه اصلی آن وحدت است و همراهی و همدلی و هم‌جهت بودن و حول محور واحد حرکت می‌کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: ما امت پیامبر عظیم الاشأن اسلام و بالاتر از همه امت‌ها هستیم باید قدر آن را بدانیم و به الزامات امت اسلامی مخصوصا خواص جامعه که علما هستند پایبند باشیم.
 
علی زینی‌وند استاندار کرمان نیز اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از لحظه شکل‌گیری و تولد تا به امروز به عنوان حکومتی که اگر در دل اسلام و مردم ریشه نداشت تهدیداتی که علیه یک نظام سیاسی بسیار قدرتمندتر از لحاظ امکانات مادی از جمهوری اسلامی می‌شود تصور کرد می‌توانست ده‌ها حکومت را این تهدیدات ساقط کند ولی در دل این تهدیدات جمهوی اسلامی سال به سال قوی‌تر و مقتدرتر و موثرتر و با تاسیس و تبلیغ پایه‌هایی که در نظام‌های سیاسی خیلی از آنها منحصر به فرد است دوام آورده است.
 
وی افزود: جمهوری اسلامی بیشترین هزینه مادی و معنوی را در بین امت و سرزمین‌هایی داده است و به آن افتخار می‌کند که اتفاقا بیشترین ساکنان آنها با افتخار برادران و و خواهران اهل سنت هستند و نمونه بارز آن مرور زندگی شهید سردار سلیمانی هم در حوزه داخل کشور و هم در جبهه مقاومت و در درون کشورهای جهان اسلام است.

انتهای پیام/ آتنا فلاحی 
https://armanekerman.ir/vdchvinzi23nixd.tft2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین