تاریخ انتشار :يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۵
۰
plusresetminus
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تأکید کرد؛

لزوم تسهیلگری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بر لزوم تسهیلگری بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد تأکید کرد.
لزوم تسهیلگری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان
 به گزارش راه آرمان؛ یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در نشست هم‌اندیشی با قوامی رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان کرمان یکی از اولویت‌های مهم این نهاد را اشتغال و توانمندسازی مددجویان دانست و گفت: طی سال گذشته 35 هزار شغل توسط دستگاه‌های مربوطه در استان کرمان اجراشده که 13 هزار شغل مربوط به کمیته امداد استان بوده است.

وی بابیان اینکه مشاغلی که توسط کمیته امداد اجرا می‌شود مشاغل مولد و پایداری هستند افزود: ازلحاظ کمی بیش از یک‌سوم مشاغل توسط کمیته امداد ایجاد می‌شود.

صادقی با اشاره به اینکه ۷۷ ناظر شغلی کمیته امداد از شغل‌های ایجادشده توسط این نهاد به‌صورت مستمر بازدید می‌کنند خاطرنشان کرد: این اقدام باعث پایداری طرح‌های اشتغال این نهاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: بر اساس اعلام کارگروه اشتغال استانداری کرمان بیش از ۹۵ درصد مشاغل ایجادشده توسط کمیته امداد دارای اصالت هستند.

صادقی به مشاغل ایجادشده توسط این نهاد در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: تاکنون 10 هزار و 500 طرح درزمینهٔ کشاورزی، 17 هزار و 900 طرح درزمینهٔ دام‌پروری، 24 هزار طرح درزمینهٔ خدمات، ۶۹۰۰ طرح درزمینهٔ فرش و گلیم، ۵۷۰۰ طرح درزمینهٔ صنفی و تولیدی، ۱۹۰۰ طرح درزمینهٔ صنایع‌دستی، ۵۲۰۰ طرح درزمینهٔ حمل‌ونقل، ۸۳۰ طرح درزمینهٔ پرورش طیور، ۳۶۰ طرح درزمینهٔ زنبورعسل و ۴۸ طرح درزمینهٔ آبزیان توسط کمیته امداد در استان کرمان اجراشده است.

وی در ادامه هم‌چنین به نقش این نهاد در اقتصاد استان اشاره کرد و افزود: در هفت‌ماهه امسال ۱۴۸۰ تن گوشت قرمز، ۶۵۰۰ تن شیر، ۱۰۰ تن پشم، ۱۹۹ تن گوشت مرغ و ۵۸ تن گوشت ماهی توسط مددجویان کمیته امداد استان کرمان تولیدشده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بر لزوم تسهیلگری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار در راستای توانمندی سازی آن‌ها تأکید کرد و افزود: بر اساس اعلام بانک مرکزی خوش‌حساب‌ترین مشتریان بانک‌ها مددجویان کمیته امداد هستند.

صادقی خطاب به رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان کرمان گفت: انتظار داریم مدل تفکر جهادی و روان‌سازی که در کارها دارید در تمام شعب بانک ملی استان نهادینه شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ابراز کرد: با توجه به فرصت کوتاهی که به پایان سال باقی‌مانده درخواست ما از بانک‌ها تسهیلگری و تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان است.

صادقی به اجرای طرح ۴۰ قسیم حاج قاسم سلیمانی در راستای ساخت ۵۰ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و گفت: این طرح در اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی کلنگ زنی شد و قرار است در دومین سالگرد این سردار بزرگ نیز تحویل مددجویان کمیته امداد شود.

وی ادامه داد: طرح ۴۰ قسیم از محل اعتبارات این نهاد و همکاری خیرین برای مددجویان در حال ساخت است و برای تکمیل این طرح قرار است 100 میلیون تومان تسهیلات بنیاد مسکن به هر واحد مسکونی توسط بانک‌های عامل ملی و تجارت پرداخت شود که انتظار داریم بانک‌های عامل در این زمینه نیز تسهیلگری کنند.

جاوید قوامی، رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان کرمان نیز در این نشست اقدام کمیته امداد در اشتغال و توانمندسازی مددجویان را ارزشمند دانست و گفت: این نهاد با فراهم کردن زمینه اشتغال مددجویان کارهای زیربنایی انجام می‌دهد که ماندگار و ارزشمند است.

وی در پایان از آمادگی این بانک در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد خبر داد و افزود: امیدواریم بتوانیم با این اقدام گره‌ای از مشکلات مددجویان و محرومان بازکنیم.

انتهای پیام/نامجو https://armanekerman.ir/vdcc1iqs42bqio8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین