کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

سرپرست اداره آموزش و پرورش استان کرمان تشریح کرد:

چگونگی آموزش حضوری دانش‌آموزان در مدارس استثنایی

21 فروردين 1401 ساعت 10:04

سرپرست اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان، چگونگی آموزش حضوری دانش‌آموزان در مدارس استثنایی را تشریح کرد.


به گزارش راه آرمان؛  محمود بنی اسد سرپرست اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان در این نشست  یکی از شاخص‌های توسعه عدالت آموزشی را پوشش تحصیلی دانش‌آموزان استثنایی دانست و گفت: آموزش و پرورش استثنایی هفت گروه از دانش‌آموزان استثنایی شامل دانش‌آموزان با نیاز های ویژه ذهنی به تعداد ۳۱۰۸، بینایی۸۹ نفر، شنوایی ۲۱۳ نفر، جسمی‌ حرکتی ۶۳ نفر، مشکلات رفتاری و اتیسم ۴۴ نفر، چند معلولیتی ۱۹۵ نفر  و مشکلات ویژه یادگیری به تعداد ۱۶۷۰ نفر  را تحت پوشش تعلیم و تربیت قرار داده است. 

بنی اسد با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی به سه هزار و ۷۱۲ دانش‌آموز با نیازهای ویژه خدمات آموزشی و توانبخشی ارائه می دهد و حدود چهار هزار  دانش‌آموز استثنایی نیز با هوش بهر عادی به‌ صورت تلفیقی فراگیر در مدارس عادی و مراکز مشکلات ویژه یادگیری، در کنار سایر همسالان خود در حال تحصیل هستند و این خدمات  در مجموع  برای  هفت هزار و ۷۱۲ نفر دانش آموز ارائه می گردد.

سرپرست اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان  در ادامه به چگونگی آموزش‌های حضوری در مدارس استثنایی پرداخت و گفت: میانگین تعداد دانش‌آموزان در مدارس استثنایی حدود ۴۸ نفر  و  در کلاس‌های درس  حدود ۶ نفر  است،  لذا مدارس استثنایی استانداردهای فیزیکی لازم  را برای آموزش‌های حضوری دارند.

محمود بنی اسد افزود: با توجه به ماهیت عملی و کاربردی آموزش ها و ضرورت استفاده از روش های تدریس عینی و مجسم و هم چنین دریافت خدمات توان‌بخشی، آموزش‌های حضوری برای دانش‌آموزان استثنایی ضرورت و اهمیت بیشتری دارد.

وی با تاکید بر اجرای  دستورالعمل حضوری شدن مدارس  توسط وزارت آموزش و پرورش و اجرای آن در مدارس استثنایی گفت: با توجه به شرایط خاص دانش‌آموزان استثنایی، دستورالعمل جداگانه ای نیز برای آموزش‌های حضوری دانش‌آموزان استثنایی تدوین و به استان ابلاغ شده است.

بنی اسد در خصوص واکسیناسیون معلمان و دانش‌آموزان استثنایی گفت: حدود ۹۵ درصد معلمان و دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال دو دوز واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به ضرورت سرویس ایاب و ذهاب برای  دانش‌آموزان استثنایی، گفت: تمهیدات لازم برای سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان صورت گرفته است  و با کمک اعتبارات دولتی، خیرین و همکاری های والدین این هزینه ها تامین خواهد شد.

وی در پایان  در خصوص فعالیت خوابگاه های مدارس شبانه‌روزی استثنایی گفت: مدارس شبانه روزی ویژه دانش آموزان استثنایی در شهرستان های کرمان و کوهبنان فعال هستند و اقدامات لازم بهداشتی جهت اسکان دانش آموزان به صورت شبانه روزی در این مدارس صورت گرفته است.

انتهای پیام/ط


کد مطلب: 126076

آدرس مطلب :
https://www.armanekerman.ir/news/126076/چگونگی-آموزش-حضوری-دانش-آموزان-مدارس-استثنایی

راه آرمان کرمان
  https://www.armanekerman.ir