تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۴ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷
۰
plusresetminus
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی حفاظت محیط زیست استان کرمان خبر داد؛

ثبت ‌حضور پلنگ ایرانی در کوه سعدی ‌کرمان+ تصویر

یک قلاده پلنگ ایرانی برای اولین بار در منطقه حفاظت شده کوه سعدی استان کرمان توسط محیط‌بان سیدمهدی مکی آبادی مشاهده و تصویربرداری شد.
ثبت ‌حضور پلنگ ایرانی در کوه سعدی ‌کرمان+ تصویر
به گزارش راه آرمان؛ با تلاش محیط‌بانان سختکوش و زحمتکش استان کرمان برای نخستین بار حضور پلنگ ایرانی در منطقه حفاظت شده سعدی در مجاورت شهر کرمان ثبت و تصویربرداری شد.

داریوش غفاری ضمن ابراز خرسندی از ثبت این رکورد گفت: در مورخ دوازدهم تیرماه 1401 مقارن با ساعت 6 صبح، سیدمهدی مکی‌آبادی محیط‌بان شهرستان کرمان موفق به تصویربرداری از یک قلاده پلنگ نر ایرانی در‌ مجاورت آبشخور جانمایی شده در منطقه حفاظت‌شده سعدی شد.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به تصویربرداری مستقیم از نخستین حضور پلنگ ایرانی در منطقه حفاظت شده سعدی افزود: علاوه بر ارزش ذاتی و  اکولوژیکی این گونه ارزشمند،  ثبت حضور این گونه بیانگر تلاش صادقانه محیط‌بانان و اقدامات اداره کل حفاظت محیط زیست استان در راستای کاهش تعارضات جوامع محلی با زیستگاه‌ها، برنامه‌های مقابله و کاهش اثرات خشکسالی و افزایش قابل توجه جمعیت علف‌خواران طی سال‌های اخیر در این منطقه است.

وی خاطر نشان کرد‌: در صورت تامین تجهیزات کافی از جمله دوربین‌های تله‌ای که هم‌اکنون یکی از نیازهای اساسی استان است، امیدواریم که بتوانیم در آینده شاهد ثبت رکوردهای جدید  حیات وحش در مناطق تحت مدیریت استان باشیم.انتهای پیام/م https://armanekerman.ir/vdcf0cdytw6d0xa.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین