تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۰
۰
plusresetminus
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خبر داد؛

افزایش آمار سرپایی کرونا در جنوب کرمان

علی اصغر خیرخواه گفت: رنگ‌بندی شهرها از طریق وزارت بهداشت است و شایعات در این زمینه بی‌پایه و اساس است.
افزایش آمار سرپایی کرونا در جنوب کرمان
به گزارش "راه آرمان" از جیرفت؛ علی اصغر خیرخواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به وضعیت کرونا در جنوب کرمان گفت: با توجه به تراکم جمعیتی در فضاهای بسته انتظار افزایش آمار کرونا در منطقه وجود  دارد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیان کرد: رنگ‌بندی شهرها از طریق وزارت بهداشت براساس آمارهای ثبت شده در سامانه‌های حوزه بهداشت و درمان اعلام می‌شود.
 
وی با بیان اینکه آمار سرپایی افزایشی است، اماخوشبختانه فوتی نداریم، افزود: واکسیناسیون مهمترین راه پیشگیری در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، مردم باید توجه داشته باشند، سهل انگاری در این زمینه جامعه را دچار مشکل خواهد کرد.
 
خیرخواه با بیان اینکه رنگ‌بندی شهرها از طریق وزارت بهداشت است و شایعات در این زمینه بی‌پایه و اساس است، تصریح کرد: وضعیت قرمز ناگهانی دو شهر در جنوب کرمان به این دلیل است که سیستم بهداشت خوب کار می‌کند و ثبت موارد به دقت انجام می‌شود، آمار سرپایی زیاد شده و موارد بستری با شیب نه چندان تُند در حال افزایش است.
 
وی با اشاره به مصوبات سفر هیأت دولت به استان کرمان خاطرنشان کرد: خوشبختانه ۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های بیمارستانی و توسعه اورژانس‌ها بودجه در نظر گرفته شد تا این پروژه‌ها با سرعت بیشتری تکمیل شوند و با نگاه ویژه دولت به حوزه سلامت شاهد دستاوردهای خوبی در این زمینه برای مردم جنوب کرمان خواهیم بود که در این راستا اعتبارات خوبی جهت احداث بیمارستان‌های عنبرآباد و جیرفت در نظر گرفته شده است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تصریح کرد: تعداد موارد بستری و موارد سرپایی که تست آنها مثبت شده افزایش دو تا سه برابری در مقایسه با هفته قبل داشته است و در حال حاضر بهترین راه استفاده از ماسک رعایت فاصله اجتماعی به ویژه با توجه به گرمای هوا در مکان‌های سربسته است.
 
خیرخواه عنوان کرد: متأسفانه برای واکسیناسیون نوبت چهارم ۵ تا ۶ درصد گروه هدف مراجعه داشتند که پوشش بسیار پائینی در دوز چهارم واکسن کرونا است.
 
وی مطرح کرد: بهترین پوشش نوبت چهارم در بین همکاران دانشگاه علوم پزشکی مربوط به مرکز بهداشت کهنوج است که بیش از ۸۶ درصد واکسن کرونا دریافت کردند و کمترین میزان پوشش در قلعه گنج است.
 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: تأثیر واکسن در کنترل کرونا مشهود است، جای تعجب دارد که هنوز باید برای تزریق واکسن اصرار از سوی حوزه سلامت صورت بگیرد این برنامه برای حفظ سلامت همگانی است.

خیر خواه در ادامه ابراز کرد: اگر ایمنی جامعه کاهش پیدا کند، سیستم بهداشت و درمان دچار چالش خواهد شد، کسانی که منع تزریق واکسن ندارند هر چه سریع‌تر واکسن کرونا دریافت کنند.
 
وی بیان کرد: پائین بودن، پوشش واکسیناسیون و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارتباط مستقیم با افزایش آمار دارد، کارشناسان بهداشتی نظارت جدی داشته باشند و مراکز غربالگری هم در صورت نیاز در دو شیفت فعالیت می‌کنند.
 
انتهای پیام/
https://armanekerman.ir/vdcjtoevauqe8vz.fsfu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما