تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷
۰
plusresetminus
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تأکید کرد؛

لزوم مشارکت سازمان‌ها و نهادهای استان در طرح اکرام ایتام

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به آمار ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد در استان کرمان اشاره و بر لزوم مشارکت سازمان‌ها و نهادهای استان در طرح اکرام ایتام این نهاد تأکید کرد.
لزوم مشارکت سازمان‌ها و نهادهای استان در طرح اکرام ایتام
به گزارش " راه آرمان " ناصر عسکری نژاد در دیدار با سردار محمد علی نظری فرمانده سپاه ثارالله استان و جمعی از فرماندهان بسیج و سپاه استان ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) بابیان اینکه حدود 120 هزار خانوار با جمعیتی بالغ‌بر 286 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند گفت: بر اساس این آمار ۱۱٫۴ جمعیت استان مددجوی کمیته امداد هستند.

وی بیان کرد: آمار بالای خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد زیبنده استان ثروتمند کرمان که غنی از منابع معدنی، صنعتی و کشاورزی است نمی‌باشد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تصریح کرد: متأسفانه فقر و محرومیت در استان ثروتمند کرمان که در بحث صادرات غیرنفتی رتبه بالایی در کشور دارد بسیار بالا است.

وی با تأکید بر اینکه کمیته امداد متولی فقر در سطح جامعه نیست گفت: ولی این نهاد خود را ملزم می‌داند با تمام توان درزمینهٔ رفع فقر و محرومیت و ایجاد امید و نشاط در جامعه تلاش کند.

عسکری نژاد در ادامه بابیان اینکه این نهاد قدم‌های مؤثری در جهت اشتغال و توانمندسازی مددجویان برداشته است خاطرنشان کرد: مشاغلی که کمیته امداد ایجاد می‌کند مشاغل ارزان‌قیمت و پایدار هستند و بر اساس ارزیابی انجام‌شده بیش از ۹۳ درصد طرح‌های اشتغال کمیته امداد استان کرمان دارای اصالت بوده و وجود خارجی دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه حجم بالایی از اشتغال استان سال گذشته توسط کمیته امداد انجام‌شده است بیان کرد: سال گذشته این نهاد با جذب بیش از ۱۰۵ درصد اعتبارات قرض‌الحسنه اشتغال موفق به کسب رتبه برتر اشتغال در بین ادارات کمیته امداد سراسر کشور شده است.

وی بابیان اینکه امسال 24 هزار و 50 فرصت شغلی برای کمیته امداد استان کرمان در نظر گرفته‌شده است افزود: به همین منظور 1250 میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۶ به این نهاد اختصاص داده‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان امیدواریم باهمت و تلاش همکاران بتوانیم امسال بالای ۱۵۰ درصد جذب اعتبارات اشتغال داشته باشیم.

وی در ادامه به اقدامات انجام‌شده توسط این نهاد در حوزه مسکن نیز اشاره و خاطرنشان کرد: طی سه سال گذشته تفاهم‌نامه‌های زیادی درزمینهٔ ساخت مسکن برای مددجویان منعقدشده که ازجمله تفاهم‌نامه 5 هزار واحدی با سازمان برنامه‌وبودجه بوده که تحول عظیمی در بحث مسکن مددجویان در استان ایجاد شد که تاکنون ۳۰۴۰ واحد آن تحویل مددجویان شده و مابقی هم در حال ساخت است.

وی ادامه داد: تفاهم‌نامه 40 هزار واحدی نیز سال گذشته بین کمیته امداد و سپاه منعقد شد که سهم استان کرمان ۳۲۰۰ واحد مسکونی است که هم‌اکنون ۴۰۰ واحد از این واحدهای مسکونی در حال ساخت است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان هم‌چنین به اقدامات انجام‌شده در حوزه فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: 40 هزار دانش‌آموز و ۴۶۰۰ دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که در سرفصل‌های مختلف ازجمله تحصیلی، مشاوره و... به این افراد خدمات ارائه می‌شود.

وی گفت: ارائه خدمات فرهنگی به جامعه هدف تحت حمایت از مهم‌ترین اهداف این نهاد است و معتقدیم در کنار تمام خدماتی که امداد انجام می‌دهد بایستی یک پیوست فرهنگی و مذهبی باشد چون هدف اصلی ما این است که جامعه هدف ما در جهت آرمان‌های نظام و انقلاب حرکت کنند.

عسکری نژاد در ادامه به اهداء جهیزیه به زوج‌های جوان تحت حمایت اشاره کرد و افزود: سال گذشته بیش از ۳۵۰۷ سری جهیزیه به زوج‌های جوان تحت حمایت اهداء شد.

وی گفت: در بحث معاضدت حقوقی نیز ۲۰۰ مورد مشکلات حقوقی خانواده‌ها را پیگیری کردیم.

وی به اجرای طرح اکرام ایتام توسط این نهاد اشاره کرد و گفت: 22 هزار یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که 50 هزار حامی از آن‌ها حمایت می‌کنند که نیاز است سازمان‌ها و نهادهای مختلف ازجمله سپاه با شرکت در طرح اکرام ایتام و انتخاب فرزند معنوی، میزان مشارکت در این طرح ملی معنوی را تقویت کنند.

انتهای پیام/ د.طهماسبی https://armanekerman.ir/vdceov8zwjh8wni.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین