تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳
۰
plusresetminus
رئیس جمهور گفت: فقر و محرومیت موجود در استان کرمان به ویژه در جنوب استان زیبنده نیست و دولت مصمم است هم در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و هم برای رفع فقر و محرومیت گام بردارد و نسبت به رفع فقر و محرومیت از چهرۀ استان تلاش کند.
محرومیت زیبنده جنوب کرمان نیست/ شاخصه کرمانی میزبانی از شهید سلیمانی است
به گزارش راه آرمان؛ آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز پیش از ورود به استان کرمان ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سیدالشهدا علیه السلام با اشاره به سفر به استان کرمان گفت: در این سفر باید به جنوب کرمان توجه ویژه شود و به همین دلیل بخشی از برنامه سفر را به شهرهای جنوبی کرمان اختصاص داده ایم.

رئیس جمهور ادامه داد: شاخصه کرمان این است که شهر شهدا و به ویژه سپهبد شهید سلیمانی است که گردن همه ما حق دارد و ایشان هر زمان با من دیدار داشت نسبت به کرمان و به ویژه جنوب کرمان و رسیدگی به مردم تأکید داشت و خودشان نیز به مناطق کم برخوردار توجه ویژه داشت و حمایت از محرومین نیز مورد توجه ویژه دولت است.

وی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی کرمان با بیان اینکه کمبودها و مشکلات استان مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: فقر و محرومیت موجود در استان به ویژه در جنوب استان زیبنده نیست و دولت مصمم است هم در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و هم برای رفع فقر و محرومیت گام بردارد و نسبت به رفع فقر و محرومیت از چهرۀ استان تلاش کند.

آیت‌الله رئیسی ابراز کرد: مشارکت در سرمایه‌گذاری به ویژه در جنوب استان بسیار اهمیت دارد و زمینۀ خوبی برای سرمایه‌گذاری بسیار وجود دارد که باید از آن نهایت استفاده را کرد.

رئیس جمهور بیان کرد: استان کرمان استان مهد زنان و مردان فرهیخته‌ای است که از شاعرا، علما، سیاسیون و چهره های برجسته علمی در این استان می‌توانیم به وفور یاد کنیم که نماد ارزشی این دیار وجود شهید سلیمانی شهید جبهه مقاومت بوده که افتخاری برای مردم استان کرمان، کشور و حتی جهان اسلام است که رهبری معظم انقلاب اسلامی از او به عنوان مکتب شهید سلیمانی یاد کرده‌اند که همواره باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه بیش از ۶۵۰۰ شهید و ۱۹ هزار جانباز و ایثارگر در استان کرمان، کرمان را امروز در دنیا به عنوان محور مقاومت و پایتخت مقاومت اسلامی معرفی می کند، اظهار کرد: ایفای نقش کرمانی‌ها در تمامی صحنه‌های انقلاب اسلامی ستودنی است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های کشاورزی، باغداری، معدنی و گردشگری استان کرمان و با بیان اینکه این استان به عنوان بهشت معادن ایران معروف است، تصریح کرد: ظرفیت نیروی انسانی استان کرمان با حضور نیروهای کارآمد، جوان و تحصیل‌کرده در استان یکی از نقاط بارز این خطه بوده که وجود بیش از ۱۰۰ دانشگاهی و مرکز آموزش عالی پرورش نیروی انسانی در استان نشان‌دهنده ظرفیت‌های بزرگ این دیار است.

آیت الله رئیسی خاطر نشان کرد: با وجود این ظرفیت‌ها، بیکاری در استان کرمان معنا و مفهوم ندارد؛ فقر و محرومیت موجود در استان به ویژه در جنوب استان زیبنده نیست.

انتهای پیام/م https://armanekerman.ir/vdcfecdymw6d0ea.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
آخرین عناوین