تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳
۰
plusresetminus
محمد مهدی فداکار استاندار کرمان رهاورد سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان کرمان را 21 هزار میلیارد تومان در حوزه اعتبارات و تسهیلات عنوان کرد.
۲۱ هزار میلیارد تومان بودجه؛ رهاورد سفر رئیس جمهور به پهناورترین استان کشور/ همت دولت مردمی برای کرمانی آباد
به گزارش راه آرمان؛ محمدمهدی فداکار شب گذشته در گفتگوی ویژه سیمای مرکز کرمان به تشریح مصوبات سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان کرمان پرداخت.

استاندار کرمان به سه دیدار عمومی رئیس جمهور با مردم کرمان، جیرفت و بم اشاره داشت و گفت: آیت الله رئیسی مستقیم با مردم سخن گفتند و به سوالات و دغدغه‌های آنها پاسخ دادند.

وی ادامه داد: دیدارهای تخصصی نیز در حوزه مسائل اقتصادی استان با تکیه بر معادن، نخبگان، ایثارگران و نشست شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور و وزرای دولت برگزار گردید و نکات مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت. 

فداکار ابراز داشت: بازدیدهای سرزده‌ای نیز توسط هیات دولت و آیت‌الله رئیسی انجام شد از جمله روستای کروچان و تنگ‌شاه که از مناطق بسیار محروم جنوب استان هستند و تصمیمات مهمی توسط رئیس جمهور اتخاذ شد و تیمی نیز برای اجرای آن طی روزهای آینده به این مناطق اعزام می‌شوند.

استاندار کرمان عنوان کرد: وزرا نیز به عنوان نماینده ویژه رئیس در نقاط مختلف استان حضور یافتند و در حوزه‌های تخصصی ورود کردند.

وی بیان کرد: نامه‌ها و درخواست‌های مردمی در سفر ریاست جمهور در حال دسته‌بندی است تا مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرند.

استاندار کرمان با بیان اینکه برای مصوبات سفرهای هیات دولت، پروژه‌ها از قبل مورد بررسی قرار می‌گیرند، گفت: بنای دولت بر کلنگ‌زنی طرح‌های جدید نیست، الا زمانی که پروژه ضروری و یا خاصی وجود داشت باشد.

وی با بیان اینکه تاکید دولت بر تکمیل طرح‌های نیمه تمام است، خاطرنشان کرد: شرط دولت مردمی در سفرهای دور اول بر تکمیل طرح‌هایی است که بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی و دارای ضروت هستند تا سریعتر مورد بهره‌برداری و استفاده مردم قرار گیرند. 

فداکار ابراز داشت: تصمیم دولت بر ایجاد خوابگاه متاهلین بود که در این سفر برای دانشگاه شهید باهنر و علوم پزشکی اعتبار گذاشته شد.

استاندار کرمان گفت: در مجموع سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان کرمان 216 مصوبه داشت که تعداد دیگری نیز با توجه به دستورات رئیس جمهور و وزرا طبق بازدیدهای انجام شده به آن اضافه می‌شود.

وی ابراز داشت: سیلبند جنوب مهمترین مسئله است که رئیس جمهور با بالگرد از آن بازدید داشتند. 700 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و 120 کیلومتر آن باقی مانده که برای مهار سیلاب‌ها در جنوب استان باید اجرایی شود.

فداکار بیان کرد: جاده مهم محمدآباد ریگان به جاسک نیز بسیار حائز اهمیت است که بخشی از آن از مناطق بسیار محروم می‌گذرد و رئیس جمهور بر تکمیل آن تاکید کردند.

وی ادامه داد: این پروژه طرح استانی است که مقرر شد تا 200 میلیارد تومان بدهی پیمانکار داده شود و تکمیل شود.

استاندار کرمان گفت: تامین اعتبار برای زیرساخت گلزار شهدای کرمان با توجه به مزار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز مورد تاکید ریاست جمهوری قرار گرفت که برای راه دسترسی، امکانات عمومی، اورژانس، پارکینگ این مکان لحاظ شود. 

فداکار تصریح کرد: تکمیل مصلای کرمان و تفویض اختیار تبصره 5 قانون معادن به استان که کمک بسیاری را خواهد کرد و پروژه های زیادی را می‌توان در قبال آن اجرا کرد.

استاندار کرمان با بیان اینکه مصوبات و اعتبارات سفر ریاست جمهوی در دو بخش اعتبار مستقیم و تسهیلات است، عنوان کرد: در مجموع بیش از 21 هزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات برای استان در سفر ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است.

فداکار افزود: 18 هزار و 528 میلیارد تومان اعتبار و 2 هزار و 700 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

استاندار کرمان ادامه داد: در بخش آب و خاک ۶۲ مصوبه با ۳ هزار و ۵۵۴ میلیارد تومان، در زمینه اشتغال ۱۱ مصوبه که عمدتا تسهیلات است و در بهداشت و درمان ۱۳ مصوبه با یک هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان مصوبه داریم.

وی افزود: در حوزه رفاهی و اجتماعی ۱۸ مصوبه، زیربنایی بیشترین اعتبار معادل ۹۹۸۰ میلیارد تومان و شامل ۳۳ مصوبه داریم و باید توجه داشت که کل اعتبار عمرانی استان سالانه ۳ هزار میلیارد تومان است.

فداکار خاطر نشان کرد: در حوزه فرهنگی و آموزش و پرورش ۵۵ مصوبه داریم.

انتهای پیام/م https://armanekerman.ir/vdcc44qs42bqi48.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین