تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸
۰
plusresetminus
عسکری نژاد بیان اینکه در سال گذشته در همه ی عرصه‌ها فطریه، کفاره و زکات حدود ۱۰۵ میلیارد تومان جمع آوری شده، اظهار داشت: از این میزان ۱۳ میلیارد تومان زکات واجب، ۸۴ میلیارد تومان زکات مستحب،  ۸۷۰ میلیون تومان فطریه و کفاره روزه بوده است.
جمع آوری ۱۰۵ میلیارد تومانی انواع زکات در کرمان/ پنجمین جشنواره کشوری زکات به میزبانی کرمان برگزار می شود
به گزارشراه آرمان" ناصر عسکری نژاد مدیر کل کمیته امداد امام خمینی کرمان پیش از ظهر امروز  در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری پنجمین دوره جشنواره کشوری زکات خبر داد و  گفت: می توان طبق قوانین و روایات دینی  از وجوهات شرعی برای ترمیم شکاف طبقاتی و رفع فقر  بهره جست که یکی از این وجوهات جمع آوری انواع زکات است.

وی با تبیین اقلامی که به آنها زکات تعلق می‌گیرد، اظهار کرد: نماز و زکات فقط مختص دین اسلام نیست و حدود ۲۰۰۰ حدیث و روایت درباره زکات گفته شده است.

عسکری نژاد بیان اینکه در سال گذشته در همه ی عرصه‌ها فطریه، کفاره و زکات حدود ۱۰۵ میلیارد تومان جمع آوری شده، اظهار داشت: از این میزان ۱۳ میلیارد تومان زکات واجب، ۸۴ میلیارد تومان زکات مستحب،  ۸۷۰ میلیون تومان فطریه و کفاره روزه بوده است.


 مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تاکید کرد: ، که حدود ۱۳ میلیارد تومان آن زکات واجب و ۸۴ میلیارد تومان زکات مستحب و مابقی آن در حوزه‌های دیگر بوده است.

وی ادامه داد: ۹۱.۱ درصد مبلغ زکات جمع اوری شده در سال گذشته برای محرومین و نیازمندان و ۸.۹ درصد دیگر آن برای پروژه‌های عمرانی هزینه شده است، تهیه جهیزیه، ساخت مسکن مددجویان، هزینه تحصیل، توزیع بسته‌های غذایی معیشتی از جمله مواردی است که از زکات جمع آوری شده برای امور محرومین و مددجویان کمیته امداد در استان کرمان صرف شده است.


عسکری نژاد هدف از برگزاری جشنواره زکات را آگاه‌سازی، جریان‌سازی و اقناع سازی و ... دانست و بیان کرد: کرمان پنجمین استانی است که این جشنواره در آن برگزار می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد به تشریح جزییات برگزاری  جشنواره پرداخت و گفت: "در بخش علمی و پژوهشی، ۸۲ مقاله به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که ۳۴ مورد آن به مرحله داوری رسید و در بخش آثار هنری و رسانه‌ای ۱۰۰۰ اثر ارسال شده است، که به نفرات برتر هدایای ویژه ای همچون کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و مبالغ نقدی اهدا خواهد شد.

وی بیان کرد: در این جشنواره  از طرح QR زکات رونمایی می شود ذر این طرح پرداخت مجازی مبالغ زکات به صورت الکترونیک انجام خواهد شد، انعقاد میثاق نامه جامعه زکات استان با شهید سلیمانی، تجلیل از فعالان زکات و افتتاح یکی از پروژه‌های عمرانی اجرا شده در شهرستان نرماشیر که از محل درآمدهای زکات احداث شده است، نیز  از دیگر محورهای  این جشنواره خواهد بود.

عسکری نژاد تاکید کرد: همزمان با برگزاری جشنواره کشوری زکات غرفه های محصولات کشاورزی که شامل پرداخت زکات می شوند نیز در حیاط مصلی امام علی (ع) کرمان ایجاد می شود که ضمن معرفی محصولات قابلیت فروش و عرضه را نیز دارند.

مدیر کل کمیته امداد با بیان اینکه واژه زکات واجب فراموش شده را نمی پذیریم اما به نسبت پتانسیل های کشاوری استان پرداخت زکات کمرنگ است، گفت: مبالغ جمع آوری شده در عرصه زکات نشان می دهد واجبی است که به آن توجه می شود، اما کمرنگ است که باید پر رنگ تر در جامعه خود را نشان دهد، بنابر این برای تمام شرکت کنندگان در جشنواره زکات تقدیر نامه ارسال خواهیم کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: جشنواره کشوری زکات در روز پنجشنبه ۲۷ مرداد ماه ۱۴۰۱ در مصلی امام علی کرمان از ساعت ۹ و نیم صبح تا زمان اقامه نماز ظهر با مسئولین کشوری برگزار خواهد شد و شرکت برای عموم آزاد است.

انتهای پیام/ طهماسبی

  https://armanekerman.ir/vdcdjj0fnyt0xj6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین