کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان:

اعزام بیش از 60 نیروی امدادی، درمانی و داوطلب هلال احمر به کشور عراق

10 شهريور 1401 ساعت 9:21

رضا فلاح با اشاره به آمادگی جمعیت هلال احمر استان کرمان در خدمت رسانی به زائرین اربعین در داخل استان گفت: بیش از 60 نیروی امدادی، درمانی، حراست و داوطلب این جمعیت به پست های مرزی، مسیر راهپیمایی اربعین و عتبات عالیات اعزام شدند.


به گزارش راه آرمان؛ رضا فلاح در جلسه ستاد استانی اربعین حسینی با اشاره به این که هلال احمر با تمام ظرفیت آماده خدمت رسانی به زائرین اربعین است، گفت: بیش از 60 نیروی امدادی، درمانی، حراست و داوطلب این جمعیت به پست های مرزی، مسیر راهپیمایی اربعین و عتبات عالیات اعزام شدند. 

وی افزود: هم چنین  6 دستگاه آمبولانس و تریلر جهت امدادرسانی، انتقال دارو و تجهیزات پزشکی به کشور عراق از سوی جمعیت هلال احمر استان کرمان اعزام شده است. 

فلاح با اشاره به برگزاری دوره آموزشی امدادوکمک های ویژه رابطین بهداشتی موکب ها در جمعیت هلال احمر مرکز استان خاطرنشان کرد: در همین راستا دوره بازآموزی پیش بیمارستانی نیز برای نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر قبل از اعزام به کشور عراق برگزار شد. 

این مقام مسئول با اشاره به استقرار تیم های امدادونجات هلال احمر در موکب های ورودی استان در شهرهای بم، سیرجان و ماهان تصریح کرد: 40 دستگاه چادر امدادی، یک هزار تخته پتو و موکت و راه اندازی 20 چشمه سرویس بهداشتی جهت اسکان و پذیرایی از زائرین کشورهای پاکستان و افغانستان در موکب خادمان الحسین (ع) در پلیس راه ماهان توسط جمعیت هلال احمر استان کرمان تامین شده است. 

او در پایان افزود: 18 پایگاه امدادونجات جاده ای در مسیر زائرین از ورودی شرق استان تا مسیر خروجی زائرین از استان در آماده باش هستند.

انتهای پیام/ط


کد مطلب: 129248

آدرس مطلب :
https://www.armanekerman.ir/news/129248/اعزام-بیش-60-نیروی-امدادی-درمانی-داوطلب-هلال-احمر-کشور-عراق

راه آرمان کرمان
  https://www.armanekerman.ir