تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶
۰
plusresetminus
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در نشست تخصصی با مدیران مدارس سراسر استان از برگزاری مانور بازگشایی مدارس در روز دوشنبه 21 شهریور 1401 در سراسر استان کرمان خبر داد.
برگزاری مانور بازگشایی مدارس در روز دوشنبه 21 شهریور 1401 در سراسر استان کرمان
به گزارش  راه آرمان کرمان :رضا رضایی با بیان این که در زمینه ثبت نام دانش آموزان در مدارس استان رتبه دوم کشور را داریم، گفت: امید داریم با تلاش و پیگیری شما مدیران به رتبه اول کشور دست یابیم و همه دانش آموزان استان در اول مهرماه در کلاس درس، حضوری با شکوه، با انگیزه و شاد داشته باشند. وی تصریح کرد: کلاس بندی با دقت و حساسیت هر چه سریعتر انجام شود، نقل و انتقالات به خوبی انجام شده بحث صدور ابلاغ همکاران پیگیری شود، حوزه ارزیابی و پاسخگویی به شکایات هم به این موضوع ورود پیدا کرده و ارزیابی انجام می شود تا حتما همه همکاران ابلاغ داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تاکید کرد: رتبه بندی معلمان مورد توجه قرار گیرد، امکانات و فضاهایی باید در مدارس شهرستان ها و مناطق استان برای ثبت مدارک همکاران در سامانه رتبه بندی در اختیار فرهنگیان قرار گیرد و امیدداریم حقوق مهرماه بر مبنای رتبه بندی پرداخت شود. رضایی تصریح کرد: مدیران مدارس باید توجه داشته باشند، آخرین مهلت ثبت مدارک رتبه بندی تا روز یکشنبه 20 شهریورماه ١۴٠١ است که ضرورت دارد اطلاع رسانی گسترده ای در این خصوص صورت گیرد.

وی گفت: مدیران در مدارس تحت تصدی به عنوان ارزیاب از مدرسه خود بازدید و کلیه امور از جمله، رنگ آمیزی، وضعیت کلید و پریز، سیم های برق، نظافت اطراف مدرسه، شارژ کپسول آتش‌نشانی، سلامت شیشه مدارس، میز و صندلی و سایر تجهیزات آموزشگاه مورد بررسی و خود ارزیابی لازم قرار گیرد و نواقص رفع شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: وسایل اضافه و بلا استفاده باید با هماهنگی واحد اموال اداره آموزش و پرورش از مدرسه خارج شود، دقت، نظم و انضباط باید سرلوحه کار قرار گیرد، تمام اموال ثبت سیستم شود و نکات ایمنی رعایت شود مثلا قفل معیوب مدارس در اسرع وقت تعويض شود.

رضایی با بیان این محور توسعه پایدار نیروی انسانی است، اظهار داشت: باید تلاش کنیم در پوشش تحصیلی در سال های اول متوسطه دانش آموز ترک تحصیل نداشته باشیم و عدالت آموزشی را رعایت کنیم که کیفیت آموزشی بر اساس شاخص های دستور العمل ارسال شده به مدارس رصد می شود.

وی اشاره ای به بوسه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به کف پای مادرش کرد و گفت: در تربیت دانش آموزان سردار شهید سلیمانی را الگو قرار دهیم، از جمله احترام و تکریم معلم، احترام و تکریم پدر و مادر و برای نهادینه کردن ارزش های اسلامی و انسانی تلاش و برنامه ریزی داشته باشیم. مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان داشت: رعایت حجاب و عفاف مورد توجه قرار گیرد، باید همه مدارس اعم از دولتی و غیردولتی طبق قوانین و مقررات عمل کنند، قانون و مقررات آموزشگاه باید در دید عموم با نصب بنر در مناسب ترین مکان قرار گیرد.

رضایی گفت: لباس فرم مدارس طبق قیمت مصوب به دانش آموزان تحویل داده شود، همه مدارس دولتی و غیردولتی و کانون های زبان لباس فرم مصوب داشته باشند. وی تصریح کرد: قهرمان اصلی جامعه مردم هستند پس تکریم و احترام مردم وظیفه ماست، بین خودمان و مردم نباید حصار بکشیم، باید از رقابت های منفی دور شویم و رقابت سالم داشته باشیم و به دور از حاشیه ها کار کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: برای آمادگی بیشتر در بازگشایی مدارس مانور بازگشایی مدارس باید برگزار شود، بیمه آتش سوزی و سرقت مدارس تمدید شود و جشن شکوفه‌ها و غنچه ها با رعایت حرمت ماه صفر و بانشاط برگزار شود. بر پایه این گزارش، نشست تخصصی مدیرکل، مشاور اجرایی و معاونان آموزش و پرورش استان با مدیران مدارس سراسر استان کرمان به صورت مجازی برگزار شد.

انتهای پیام/ط https://armanekerman.ir/vdcg7y9q3ak9xw4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین