کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان خبر داد؛

۱۵ طرح مرتعداری در جنوب کرمان احاله مدیریت شد

24 شهريور 1401 ساعت 9:50

حمزه احمدی گفت: تعداد ۱۵ طرح مرتعداری به مساحت ۲۴۶۷۱ هکتار در منطقه جنوب کرمان به مجریان احاله گردید.


به گزارش "راه آرمان" از جیرفت؛ حمزه احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: در راستای دستورالعمل شیوه‌نامه فنی و اجرایی بهره‌برداری از مراتع کشور نسبت به احاله طرح‌های مرتعداری تهیه شده، تعداد ۱۵ طرح مرتعداری به مساحت ۲۴۶۷۱ هکتار در منطقه جنوب کرمان به مجریان احاله گردید.

مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان افزود: امضای قرارداد احاله مدیریت طرح‌‌های مرتعداری در دفترخانه اسناد رسمی شهرستان جیرفت منعقد شد.

وی اظهار کرد: یکی از اولویت‌های سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور مدیریت و حفاظت از مراتع است زیرا تا زمانی که مشارکت جوامع محلی نباشد مدیریت مراتع دچار مشکل خواهد شد.

احمدی تصریح کرد: در اجرای بند ۲٠ فصل دوم شیوه‌نامه فنی و اجرایی بهره‌برداری از مراتع کشور و در راستای حفظ و صیانت و همچنین احیای مراتع، ۱۵ طرح مرتعداری به مساحت ۲۴۶۷۱ هکتار در قالب احاله مدیریت مراتع با تنظیم اسناد قراردادی در دفترخانه اسناد رسمی احاله گردید.

وی خاطرنشان کرد: به استناد تبصره ذیل ماده ۳ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها، ما باید بهره‌برداران ذی‌حق و ذی‌صلاح را شناسایی کرده و پروانه چرا در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

احمدی با اشاره به اینکه این افراد بعد از دو فصل بهره‌برداری و صدور پروانه چرا باید اقدام به تهیه طرح مرتعداری کنند افزود: طبق ماده قانونی فوق هرگونه بهره‌برداری از عرصه‌های منابع طبیعی باید در قالب طرح باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان با اشاره به اینکه طرح مرتعداری پایه و اساس مدیریت ما در عرصه‌های منابع طبیعی است، اضافه کرد: تمام برنامه‌هایی که باید در طرح اجرا شود، پیش‌بینی شده و برای ما ملاک عمل مفاد کتابچه طرح و قرارداد است.

وی با تأکید بر اینکه خوشبختانه در سال جاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در تهیه و احاله طرح‌های مرتعداری در کشور پیشرو است گفت: مجریان طرح‌های مرتعداری علاوه بر معافیت ۳٠ ساله از هرگونه پرداخت عوارض سالیانه تمدید پروانه چرا در صورت هرگونه احیاء و توسعه و بهره‌برداری در سطح مراتع اولویت بهره‌برداری نیز با آنها است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 129514

آدرس مطلب :
https://www.armanekerman.ir/news/129514/۱۵-طرح-مرتعداری-جنوب-کرمان-احاله-مدیریت

راه آرمان کرمان
  https://www.armanekerman.ir