کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مسئول برگزاری مراسم معنوی اعتکاف شهرستان رودبار جنوب:

پنجم بهمن‌ماه ثبت نام معتکفین آغاز می‌شود

4 بهمن 1401 ساعت 11:11

مسئول برگزاری مراسم معنوی اعتکاف شهرستان رودبار جنوب گفت: ثبت نام معتکفین از پنجم بهمن‌ماه در دو مسجد شهرستان آغاز می شود.


به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی  راه آرمان، جلسه هماهنگی و برنامه‌ ریزی مراسم اعتکاف ظهر امروز در دفتر امام‌جمعه رودبار جنوب برگزار شد.

 
حجت‌الاسلام والمسلمین اکبر افشارمنش در این جلسه با بیان اينکه اظهار کرد: ماه رجب ماه خدا و ماه عبادت است و بهترین فرصت برای خودسازی است، در این ماه بسیار استغفار کنید که خداوند بخشنده است.
 
امام‌جمعه رودبار جنوب خاطر نشان کرد: ان‌شاءالله خداوند به همه ما توفیق عنایت فرماید که مخاطب این‌الرجبیون باشیم.
 
امام‌جمعه رودبار جنوب ابراز کرد: اعتکاف یکی از ظرفیت‌های موجود برای انجام کارهای بزرگ فرهنگی و رشد معنویت است و خودسازی و صیقل دادن روح انسان از برکات اعتکاف است.
حجت الاسلام افشارمنش با اشاره به این که به دلیل انتشار ویروس کرونا، چند سالی اعتکاف تعطیل شد، اظهار کرد: ان شاءالله امسال این مراسم معنوی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مساجد برگزار می شود.
 
«اعتکاف» یک فرصت فرهنگی است
 
امام‌جمعه رودبار جنوب‌ گفت: از آنجایی که دشمنان از هر ابزاری جهت دوری جوانان از دین استفاده می کنند لذا حضور جوانان در مراسم اعتکاف امسال می‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

برگزاری مراسم اعتکاف دانش آموزی در دو بخش شهرستان
 
 حجت الاسلام ناوکی نیز در این جلسه بیان کرد: ثبت نام اعتکاف از پنجم بهمن در شهرستان آغاز می‌شود و دو تا از مساجد شهرستان برای ثبت نام معتکفان اعلام آمادگی کرده‌اند.
مسئول برگزاری مراسم معنوی اعتکاف شهرستان رودبار جنوب بیان کرد: شرکت‌کنندگان در این مراسم معنوی طی دو الی سه روز آینده می‌توانند با مراجعه به سامانه‌ای که در اختیار آن‌ها گذاشته می‌شود برای ثبت نام اقدام کنند. 

آنچه که در اعتکاف قابل تامل است حضور مختلف مردم از اقشار و گروه‌های متفاوت در یک مجموعه‌ای به نام مسجد است که همچون سنگری گرد هم می آیند و می‌توان اینگونه گفت که پیر و پادشاه و خرد و کلان و زن و مرد در بین معتکفین فرقی ندارد و نمود کامل ملاک و برتری افراد که همان ایمان و تقوای الهی است را می توان به چشم دید و ملاحظه کرد.
 
اعتکاف دانش‌آموزی راهی برای رسیدن به کمال است و طی این سه روز معتکفین برای از خود گذشتن‌های مادی و دنیوی و پلی برای بندگی خاضعانه و خالصانه که با اتمام این فرصت مهم انسان بیشتر در مسیر تعبدی خداوند قرار می‌گیرد و شور بندگی خود را برای یک سال دیگر تشدید و تکرار می‌کنند.
 
شایان ذکر است؛ اعتکاف دانش‌آموزی در شهرستان رودبار جنوب و شهر جازموریان برگزار می‌شود.
 
انتهای خبر/پ


کد مطلب: 132144

آدرس مطلب :
https://www.armanekerman.ir/news/132144/پنجم-بهمن-ماه-ثبت-نام-معتکفین-آغاز-می-شود

راه آرمان کرمان
  https://www.armanekerman.ir