کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس کل دادگستری کرمان اظهار کرد:

اجرای عدالت و احقاق حق مردم نتیجه تلاش جهادی مدیران

9 بهمن 1401 ساعت 19:40

رئیس کل دادگستری کرمان گفت: وظیفه ذاتی دستگاه قضایی اجرای عدالت، و احقاق حق مردم است.


به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی «راه آرمان» از جیرفت، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی‌نیا در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت، با اشاره به اینکه مسئولیت درواقع امانت خدا و مردم است، گفت: شرط ادای امانت هم رضایت خدا و مردم است و خدمت کردن در نظام جمهوری اسلامی ایران، موجب افتخار و ارزشمند است.

 
رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید براینکه برای خدمت کردن به مردم، نام دستگاه و سطح خدمت، فرقی ندارد، افزود: این نظام الهی را شهدا با خون‌شان و برای خدمت به مردم ایجاد کردند و خدمت کردن در این نظام مقدس، پاداشی عظیم دارد که شرط آن وقت گذاشتن برای خدمت به مردم است.
 
حمیدی‌نیا به کوتاه بودن مدت زمان عمر و محدود بودن فرصت خدمت به مردم اشاره کرد و گفت: مسئولی زرنگ است که برای خدمت به مردم نهایت استفاده را بکند و قدر لحظات را بداند.
 
وی ضمن اشاره به مردم سالار بودن این نظام، تاکید کرد: مردم بر سرنوشت خودشان حاکم هستند و ما از ناحیه مردم، مسئولیتی را می‌پذیریم و باید برای مردم نوکری کنیم.
 
رئیس کل دادگستری استان کرمان به سنگین بودن مسئولیت‌ها در آستانه ۴۴ سالگی انقلاب اشاره کرد و گفت: هدف دشمن ناامید کردن مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و اگر مسئولان، وظیفه خودشان را انجام دهند رضایتمندی مردم، بدست می‌آید.


وظیفه ذاتی دستگاه قضایی

 
حجت الاسلام حمیدی‌نیا درخصوص وظیفه‌ی ذاتی دستگاه قضا گفت: دستگاه قضایی، وظیفه اجرای عدالت، احقاق حق مردم و حل و فصل کردن خصومت‌ها را دارد.
 
وی درخصوص برنامه‌های پیشرفت و تحول دستگاه قضا برای خدمت‌رسانی مطلوب به مردم، بیان کرد: قوه قضاییه با برنامه‌ریزی و استفاده از فناوری بروز و همچنین بکارگیری نیرو و قضات خدوم، به دنبال کسب رضایت مردم است.
 
حمیدی‌نیا اظهار کرد: در دستگاه قضایی، رضایت ۱۰۰ درصدی اتفاق نمی‌افتاد زیرا یک نفر از شاکی و متشاکی، ناراضی خواهد شد ولی رضایتِ کسی که حکم به نفعش نبوده، با دیدن اجرای عدالت و برخورد محترمانه، کسب خواهد شد.


 
 
احمد بلندنظر ضمن معرفی امنیت بعنوان لازمه حیات بشریت، گفت: امنیت را مدیون شهدا و امامین انقلاب هستیم و مطالبه‌ امام در بیانیه گام دوم همانا ارتقاء دستگاه قضا هست.
 
فرماندار شهرستان جیرفت، مهم‌ترین وظیفه‌ نظام جمهوری اسلامی را خدمت به مردم دانست و افزود: مبارزه با فساد، مهم‌ترین وظیفه دستگاه قضایی است و معرفی مدیران فاسد به دستگاه قضایی، هم جزو وظایف مردم است.

دادستان محور قانون‌مندی

 
بلندنظر تصریح کرد: برخورد قاطع با مدیران خلافکار، باعث جلب‌نظر و بالا رفتن اعتماد مردم به نظام است و سرلوحه کار دستگاه قضایی، صبر است و در این راستا وظیفه دادستان مهم است زیرا محور قانون‌مندی است.
 
وی تاکید کرد: دادستان باید پناهگاه مردم و عدالت محور باشد تا مظلوم، با سربلندی بگوید که به دادستان مراجعه و حقم را می‌گیرم.
 
حجت الاسلام و المسلمین میثم تارم گفت: کار قضاوت، بسیار سخت است و تعدادی از مراجعین به دستگاه قضایی، چون محکوم می‌شوند، ناراضی هستند.
 
امام جمعه جیرفت درخصوص ترک فعل، سهل‌انگاری و اهمال برخی از مسئولان، افزود: متاسفانه ترک فعل، سهل‌انگاری و اهمال برخی از مسئولان، خسارت غیرقابل جبرانی داشته، که از دادستان و قوه قضاییه درخواست رسیدگی نسبت به ترک فعل مسئولان را داریم.
 
انتهای خبر/ فاریابی


کد مطلب: 132281

آدرس مطلب :
https://www.armanekerman.ir/news/132281/اجرای-عدالت-احقاق-حق-مردم-نتیجه-تلاش-جهادی-مدیران

راه آرمان کرمان
  https://www.armanekerman.ir