تاریخ انتشار :سه شنبه ۱ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۶
۰
plusresetminus
معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس کرمان:

۱۳ فوتی از ۲۵ اسفند ماه در حوادث جاده ای استان

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس کرمان گفت: از ابتدای شروع سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفند ماه تا شب گذشته ۲۵۷ حادثه رانندگی در جاده‌ها و خیابان‌های استان کرمان رخ داده است.
۱۳ فوتی از  ۲۵ اسفند ماه در حوادث جاده ای استان
به گزارش سرویس اجتماعی راه آرمان سرهنگ امین غفوری با بیان اینکه سال ۱۴۰۲ را با مهار تورم و رشد تولید به پیش خواهیم برد، عنوان کرد : امسال همانگونه که از شعار نوروزی پلیس به عنوان نوروزی متفاوت با پلیس مقتدر و حرفه‌ای نیز مشخص است تغییر در وظایف، رفتار و ماموریت‌های پلیس به سمت پلیسی متفاوت و مقتدر و حرفه‌ای خواهد رفت.

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس کرمان افزود: در ایام نوروز هر سفری برای ایمن بودن نیاز به برنامه‌ریزی دارد و یکی از خطاهایی که عمدتا باب شده، این است که افراد در لحظه تصمیم می‌گیرند و سفر را بدون برنامه‌ریزی آغاز می‌کنند.

وی با بیان اینکه رعایت اصل خود مراقبتی و نقش و وظیفه صاحب خانه در امنیت و مراقبت از خانه تاکید کرد و گفت: صاحب‌خانه‌ها مسئول مراقبت از منزل و اموال داخل منزل هستند و در هنگام سفر حتما از قفل‌های ایمن و استاندارد استفاده کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس کرمان از شهروندانی که قصد مسافرت در تعطیلات نوروز را دارند خواست، نبود خودشان را در جایی و یا در شبکه های اجتماعی عنوان نکنند و حتما منزل خود را به یکی از بستگان و یا افراد مطمئن همسایه بسپارند.

سرهنگ "غفوری" تاکید کرد: رانندگان محترم حتما سعی کنند بعد از ۲ ساعت رانندگی در طول مسیر در گوشه‌ای از جاده بایستند و بین ده تا پانزده دقیقه استراحت کنند و نوشیدنی میل کنند و با یک سری حرکات ورزشی و کششی خستگی را از تن خود رها کنند.

وی افزود: ۷۰ درصد حوادثی که وجود دارد در ۳۰ کیلومتری جاده ها و در ورودی و خروجی شهر ها اتفاق می افتد و رانندگان به هوای اینکه خواب از سرشان خواهد رفت شروع به حرکت می‌کنند و متاسفانه حادثه رخ می‌دهد.

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس کرمان گفت: متاسفانه از ابتدای شروع سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ تا شب گذشته ۲۵۷ حادثه رانندگی در جاده‌ها و خیابان‌های استان کرمان رخ داده است که از این تعداد ۱۰۲ حادثه مربوط به جاده‌ها و ۱۵۵ حادثه در خیابان‌های شهرهای استان بوده است و متاسفانه ۱۳ شهروند در این میان جان خود را از دست داده‌اند.

سرهنگ "امین غفوری" گفت: از ۲۰۶ حادثه رانندگی به وقوع پیوسته در استان، منجر به مجروح شدن ۱۱۹ شهروند در داخل شهرهای استان و ۸۵ شهروند در داخل جاده‌های استان بوده است.

وی با بیان اینکه رانندگان محترم حتما رعایت اصل حوصله و صبر و برنامه‌ریزی را در برنامه‌های خود داشته باشند، خاطر نشان کرد: پرهیز از حادثه رانندگی تنها وظیفه راننده خودرو نیست و تمامی افرادی که در یک خودرو همسفر راننده خودرو هستند به نوعی وظیفه دارند به راننده کمک کنند تا این سفر ایمن رقم بخورد.

انتهای خبر/ طهماسبی https://armanekerman.ir/vdcbafb8grhbffp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین