تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۳۳
۰
plusresetminus
شهید رمضان فاریابی در وصیت‌نامه خود آورده است: هرکجا که بخواهند علیه جمهوری اسلامی برخیزند تا ریشه کن کردن آنها از پای نمی‌نشینم.
 به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه خبری راه آرمان به نقل از نوید شاهد کرمان؛ شهید رمضان فاریابی سوم فروردين ۱۳۲۵ در روستاي ساردوئيه از توابع شهرستان جيرفت به دنيا آمد.
وی تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. سال ۱۳۵۱ ازدواج كرد و صاحب چهار پسر و چهار دختر شد. پاسدار بود، هجدهم آذر ۱۳۶۱ در فاو بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد.
 
در ادامه وصیت‌نامه شهید رمضان فاریابی را مرور می‌کنیم:
 
برادران، عزیزان و ای مردم شهیدپرور ایران! ما که می‌گوییم مسلمانیم و ادامه‌دهنده راه شهدا هستیم، نکنیم کاری را که -خدای نخواسته- مردم کوفه شویم که به قهر و عذاب خدا گرفتار می‌شویم.
 
ای برادران و عزیزان و خانواده محترم وهمسر مهربانم! به شما بگویم که همه با هم و با مشت گره کرده به این منافقین ضد
خلقی و این نوکران تربیت شده ریگان می گوییم: ما فریب شما را نمی خوریم. و هرکجا که بخواهند علیه جمهوری اسلامی -حکومت قرآن- برخیزند تا ریشه کن کردن آنها از پای نمی‌نشینیم و تا آخرین قطرات خون‌مان در راه عملی کردن این نعمت بزرگ الهی با دشمنان اسلام می‌جنگیم.
 
ای همسر مهربانم و مردم جیرفت! این نعمت الهی که پس از۱۴۰۰  سال خدا به ما داده قدر آن را بدانید، قدر آن را بدانید. همسر مهربانم به تو بگویم که از رفتن یا دوری و یا شهید شدن من دلخور و ناراحت نباش. که هر کوچکترین ناراحتی و اشکی به خاطر من، جسارت به خون شهداست، هرکاری می کنید فقط به خاطر خدا باشد، چون سفری که من رفتم اگر خوب فکر کنید مسافرت به سوی خداست.
 
همسر مهربانم! ای زنیبِ غمخوار زمان! خداوند به شما اجری عظیم و صبری پایان ناپذیر عنایت کند چون شما از اوایل زندگی در اثر فقر مادیات، رنج و زحمات بسیار متحمل شدید و از هر مشکل و مشقتی، ابرو خم نکرده و در زندگی همکاری بی‌دریغ کردید و در کار دین مانند نماز و روزه هم تا سر حد امکان کوتاهی نکردی که البته من زبان گویای قدردانی شما را ندارم.
 
انشاءالله برای رضای خدا و به پاس احترام خون پاک شهدا مرا حلال کنید و در نمازهاتان برای من طلب مغفرت کنید چون شما رنج‌ها و زحماتی که وظیفه‌تان نبوده متحمل شدید و به همین جهت دعاهای شما برای من تاثیر زیاد دارد.
 
از شما تقاضا دارم که خود شما و بچه‌ها در اولین فرصت از وقت نماز غفلت نکنید مخصوصا بچه‌ها را عادت دهید که از نماز اول وقت غفلت نکنند و از نماز جمعه و جماعات و جلسات اسلامی و رفتن به مسجد لحظه ای غفلت نکنند و شما هم انشاءالله از رفت و آمد و حتی برخورد و صحبت با افراد ناباب و بی‌تفاوت در برابر امور دینی و افراد بی نماز بپرهیزید و خدای نخواسته تحت تاثیر افراد مشرک و منافق قرار نگیرید که خدای نخواسته مورد غضب خداوند واقع شوید.
 
ضمنا همسر مهربانم! بدان من چشمانم را باز می‌گذارم که نظاره‌گرتان باشم که شما بر شهادت یک فرد چکار می‌کنید؟ آیا چشم منافقان و دشمنان را کور خواهید کرد؟ انشاءالله اگر ناراحتی هم داشته باشید در جای مناسب چون حضرت زینب (س) از داغ برادر و برادرزاده.ها و بهترین عزیز، می‌دانید چطور در مقابل یزید و یزیدیان ایستاد و روی آنها را سیاه کرد و از طفلان همچون پدری دلسوز نگهداری کرد و ابرو خم نکرد.
 
پس با از دنیا رفتن و شهادت یک فرد، دین و قرآن از بین نمی‌رود. سعی کنید دین خود را نگهداری کنید تا از دست شما نرود. مال و جاه و زندگی و فرزند و همسر، آخرت انسان و دین انسان نمی‌شود. اگر قرآن و اسلام باشد همه چیز هست و این جان و مال ها بیهوده از بین نمی‌رود.
 
ضمنا سعی کنید بچه خودرو و بی‌بند و بار نباشد و با افراد بی‌تفاوت و بی‌تعهد، رفت و آمد نکند که خودسر بار نیاید. انشاء الله که خداوند به شما توفیق، خیر و اجری عظیم و صبری پایان‌ناپذیر عنایت بفرماید و در شهادت من و یا از دست دادن فردی از اعضا خانواده و فامیل بی‌صبری نکنید.
انتهای خبر/پ
https://armanekerman.ir/vdchmmnzk23nxid.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین