تاریخ انتشار :جمعه ۲۳ تير ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۴
۰
plusresetminus
مدیرکل سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان تأکید کرد:

ضعف برندسازی محصولات کشاورزی ارگانیک جنوب کرمان

مدیرکل سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان گفت: برندسازی محصولات کشاورزی ارگانیک جنوب کرمان ضعیف است و برند درواقع هویت محصول و تولیدکننده است.
ضعف برندسازی محصولات کشاورزی ارگانیک جنوب کرمان
به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی «راه آرمان» از جیرفت؛ عصر گذشته احمد احمدپور در مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره دستاوردهای زنان روستایی و عشایر که در شهر درب‌بهشت بخش ساردوئیه برگزار شد، گفت: وظیفه اصلی سازمان جهاد کشاورزی، حمایت از تولیدکنندگان است و زنان کشاورز و عشایر، سهم قابل توجهی در تولید سالانه ۴.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی در جنوب کرمان دارند.
 
مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با اشاره به برگزاری جشنواره‌های مرکبات و خرما در سال گذشته، افزود: این سازمان، جشنواره‌ها را متناسب با توانمندی و شرایط آب و هوای مناطق مختلف برگزار می‌کند.
 
احمدپور درخصوص غرفه‌های این جشنواره، اظهار کرد: جشنواره توانمندی‌های زنان روستایی و عشایر جنوب کرمان در شهر درب‌بهشت، از ۳۴ غرفه تشکیل شده که ۲۴ غرفه توسط سازمان جهادکشاورزی راه‌اندازی شده و همچنین ادارات کل عشایری و تعاون روستایی جنوب کرمان، اداره میراث فرهنگی و مرکز بهداشت جیرفت، هلال احمر و بخشداری ساردوئیه و شهرداری درب‌بهشت نیز غرفه‌های اختصاصی را راه‌اندازی کردند.
 
وی ظرفیت تولید و توانمندی زنان روستایی و عشایر جنوب کرمان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با کمک همه ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی بایستی این ظرفیت در سطح ملی معرفی شود.
 
مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان درخصوص برند محصولات کشاورزی جنوب کرمان، اظهار کرد: در جنوب کرمان، علی‌رغم تولید محصولات کشاورزی باکیفیت و ارگانیک، در زمینه برندسازی، ضعیف عمل شده است.
 
وی درمورد لزوم برندسازی خاطرنشان کرد: برند، هویت محصول، تولیدکننده و شرایط کمی و کیفی محصول بوده و اکنون محصولات جنوب کرمان، با برند سایر شهرها و دلال فروخته می‌شود.


 
ذبیح‌الله اعظمی ساردو، یکی از قابلیت‌های مهم بخش ساردوئیه را گردشگری معرفی کرد و گفت: با برگزاری جشنواره‌های مختلف، می‌توان قابلیت‌های بخش ساردوئیه را معرفی کرد.
 
نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی افزود: هفته گذشته، کلنگ احداث رصدخانه شهر درب‌بهشت زده شد که ظرفیت جذب گردشگر را دارد.
 
اعظمی ساردو با اشاره به سه روزه بودن جشنواره توانمندی‌های زنان روستایی و عشایر جنوب کرمان در شهر درب‌بهشت، خاطرنشان کرد: به زودی جشنواره شتر در جنوب کرمان برگزار خواهد شد زیرا در جنوب کرمان، ۱۰ هزار نفر شتر وجود دارد.
 
وی با تاکید بر ارگانیک بودن محصولات کشاورزی جنوب کرمان، گفت: محصولات ارگانیک در دنیا، بازار فروش و طالب زیادی دارد و در این نمایشگاه، غرفه‌های صنایع دستی زنان کشاورز و عشایر هم وجود دارد.
 
انتهای خبر/ فاریابی
https://armanekerman.ir/vdch-mnz623nxqd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما