تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۴۱
۰
plusresetminus
رئیس ‌پلیس گردشگری کرمان از شناسایی ۲۴ نفر از مجریان تورهای غیرمجاز گردشگری در استان خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی راه آرمان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ مهدی معنویان در این‌باره افزود: این افراد  در پایش‌های انجام گرفته و با هم‌کاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، شناسایی و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

به‌گفته وی رفسنجان و سیرجان جزو شهرستان‌های با بیش‌ترین تورهای غیرمجاز هستند و خوش‌بختانه نیروی انتظامی در شناسایی این تورها کمک زیادی به مجموعه پلیس گردشگری استان کرمان می‌کند.

رئیس پلیس گردشگری استان کرمان تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از مردم با دیدن تبلیغات تورهای گردشگری با قیمت‌های ارزان، اطلاعات کافی در خصوص احتمال تخلف در این تورها را کسب نمی‌کنند و افرادی که فرهنگ بومی هر منطقه و اصول گردشگری را زیر پا بگذراند با آن‌ها برخورد خواهد شد.

معنویان با اشاره به وظایف پلیس گردشگری گفت: شناسایی و معرفی تورهای غیرمجاز، ارائه خدمات به مسافران و گردشگران از قبیل معرفی جاذبه‌های گردشگری و اماکن اقامتی و غیره از جمله وظایف پلیس گردشگری محسوب می‌شود که تاکنون فعالیت‌های شایسته‌ای در این خصوص انجام شده است.

رئیس پلیس گردشگری استان کرمان ادامه داد: پلیس گردشگری استان کرمان با هم‌کاری دفتر خدمات مسافرتی کبوتران حرم راه‌اندازی شده و نیروهایی که در طرح مذکور هم‌کاری دارند، آموزش‌های لازم و مرتبط را در این زمینه فرا گرفته‌اند.

کرمان با هشت اثر ثبت جهانی؛ بیش‌ترین آمار آثار ثبت جهانی کشور را در بین استان ها به خود اختصاص داده است.

ارگ بم (بزرگ‌ترین سازه خشتی جهان)، روستای دست‌کَند میمند با چندهزار سال قدمت، باغ زیبای شازده یا شاهزاده ماهان با ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد باغ و معماری عمارت آن، دشت کویر لوت که قدیمی‌ترین درفش جهان از این کویر در منطقه شهداد به دست آمده و سه قنات «گوهرریز» جوپار در شهرستان کرمان، «اکبرآباد» و «قاسم آباد» در شهرستان بم و نیز روستای دارستان سیرجان و این شهرستان به عنوان خاستگاه بافت گلیم شیرکی سیرجان از آثار ثبت جهانی استان کرمان به شمار می‌روند.

انتهای خبر/ک https://armanekerman.ir/vdcfevdyjw6dmea.igiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما