تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۸
۰
plusresetminus
معاون هماهنگ‌کننده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد:

از برگزاری جشن‌های شبانه تا افتتاح پنج مدرسه ۶ کلاسه در کهنوج

معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان کرمان از برگزاری جشن‎‌های شبانه در پارک مادر تا افتتاح پنج مدرسه در شهرستان کهنوج به‌مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی راه آرمان؛ احمد مرادی‌زاده در نشست خبری که به مناسبت اعلام برنامه‌های هفته دفاع مقدس عنوان کرد: سپاه ثارالله استان کرمان طی هفت روز دفاع مقدس که با شعار «ما متحدیم» شروع می‌شود با ۲۰۰ عنوان برنامه در خدمت جامعه اسلامی خواهیم بود. 

معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان کرمان افزود:  ترویج مکتب شهید سلیمانی از اولویت‌های ماست، زیرا کرمان قله است و باید از کرمان برنامه‌ها به سراسر کشور سرازیر شوند و الگوی همه در رأس کارها شوند. 

وی تاکید کرد: اولین برنامه ما رژه ۳۱ روز شهریور است که با حضور تمام نیروهای نظامی، انتظامی، سپاه و ارتش برگزار می‌شود و امسال حضور پاسداران، سربازان و بسیجیان هم در رژه به چشم خواهد خورد. 

مرادی‌زاده اذعان کرد: هفته دفاع مقدس گرچه یادآور خاطرات تلخ و از دست دادن افراد مخلص و اثرگذاری است اما نباید فراموش کرد که این هفته بیشتر رویکرد غرورآفرین و به تعبیری جشن ملی است زیرا دشمن در هشت سال دفاع مقدس شکست خورد و به آنچه برنامه‌ریزی کرده بود، نرسید و عزت و اقتدار ایران اثبات شد. 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه ثارالله به جشن‌های شبانه در این ایام اشاره کرد و گفت:  ما در بوستان مادر به مدت هفت شب بعد از نماز مغرب و عشا جشن شکوه مقاومت و پایداری را برگزار خواهیم کرد که شامل برنامه‌های متنوعی از جمله روایت‌گری، خاطره‌گویی، تئاتر، پرده‌خوانی و برنامه‌های شاد و متنوع دیگری است. 

وی به نقش زنان ایثارگر در دوره دفاع مقدس و بعد از آن اشاره کرد و گفت: تعریف از واژه ایثارگر نباید معطوف به زنان رزمنده در دوران دفاع مقدس باشد بلکه زنانی که همسر جانبازان ۷۰ درصد هستند و در طی ۴۳سال از آنان مراقبت می‌کنند نیز ایثارگران گمنامی هستند که کمتر نام آنان برده شده است، پس باید اثرگذاری آنان را برای همه مطرح کرد.

مرادی‌زاده تاکید کرد: در جشن‌های شبانه هفته دفاع مقدس، یک شب به زنان با عنوان «زن و ایثار»  اختصاص داده شده است که از مجری تا تمامی عوامل برگزار کننده و حتی موضوعات به زنان تعلق دارد و امیدواریم که اندکی از نقش زنان ایثارگر را به مردم بشناسانیم و در تجلیل از آنان قدمی بر‌داریم.

معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله کرمان عنوان کرد: حضور پاسداران و بسیجیان در میعادگاه‌های نماز جمعه از دیگر برنامه‌های این هفته است، ضمن اینکه حضور فرماندهان و پیشکسوتان در برنامه‌های ویژه خبری و تلویزیونی نیز برنامه‌ریزی شده است.

وی به زنگ مقاومت و ایثار اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه روز اول مهر مصادف است با دومین روز از هفته دفاع مقدس بنابراین زنگ مهر نواخته می‌شود و سال تحصیلی آغاز، بنابراین برای اینکه تداخلی صورت نگیرد روز سوم مهر که مصادف با چهارمین روز از هفته دفاع مقدس «زنگ ایثار» نام‌گذاری شده که در مدارس سراسر کشور به صورت همزمان نواخته خواهد شد.

مرادی‌زاده به برنامه‌های محرومیت‌زدایی سپاه اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های ما رفع محرومیت در مناطق جنوبی استان است بنابراین اولین برنامه عمرانی با افتتاح پنج مدرسه ۶کلاسه در کهنوج که به همت گروه‌های جهادی، سپاه و خیرین محلی طی هفت‌ماه ساخته شده است، خواهد بود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه ثارالله کرمان به عنوان روز پنج مهرماه که مصادف با عملیات «ثامن‌الائمه» با نام شکستن حصرآبادان بود اشاره کرد و گفت: اجتماع بزرگ جوانان نقش آفرین را به مناسبت عملیات‌های غرورآفرین داریم که از تمام صنوف و اقشار جوانان نقش‌آفرین اجتماعی را در میدان شورا خواهیم داشت.

وی به برگزاری یادواره شهدای خانگی و آبروی محله که مبدع آن استان کرمان است، اشاره کرد و گفت: یادواره‌های محلی به این صورت برگزار می‌شوند که مردم یک محله با حضور در منزل یا کوچه منتهی به خانه شهید یک مراسم کوچک محلی برگزار می‌کنند و به بیان خاطره گویی و ... می‌پردازند تا یاد شهید در کوچه همیشه به یادگار بماند.

مرادی‌زاده از ابداع طرح شب شعر و خاطره در استان نام برد و خاطرنشان کرد: این طرح هنوز در مرحله چکش‌کاری است اما کلیات آن به این صورت است که برخی از رزمندگان دوران دفاع مقدس در محله خودشان ناشناخته هستند بنابراین پایگاه‌های مقاومت بسیج با شناسایی این افراد و دعوت آنها به مساجد با عنوان شب شعر و خاطره، خاطرات آنان را بیان و مطرح کنند.

انتهای خبر/ طهماسبی https://armanekerman.ir/vdcd990fxyt0sj6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین