تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۶
۰
plusresetminus
اصلاحاتی که در آموزش و پرورش رقم می‌خورد؛

وزیر آموزش و پرورش قربانی کدام مدیر ناکارآمد شد؟

در هجمه‌های اخیر علیه وزیر ، ضعف عملکرد رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی به چشم ‌می‌خورد که نتوانسته همگام سیاست‌های کلان آموزش و پرورش حرکت کند.

به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری راه آرمان به نقل از راه دانا؛ چندی پیش وزیر آموزش و پرورش در یک برنامه تلویزیونی درخصوص مدارس غیردولتی گفته بود که «شما اگر بخواهید ماشین مدل بالاتری هم بخرید، باید پول بیشتری بدهید!!» در حالی که وزیر بارها بر افزایش نظارت و کنترل شهریه مدارس غیرانتفاعی تاکید داشته است.

سابقه وزیر آموزش و پرورش نشان‌دهنده پرونده درخشان او در بخش اجرایی است، به همین دلیل در شرایط کنونی دولت برای اینکه بتواند در برنامه‌های آموزشی خود موفق شود باید دست این وزیر توانمند را برای بهره‌گیری از چهره‌های جوان و توانمند باز کند و به نوعی مدیرانی که عملکرد ضعیفی داشته‌اند را با مدیران قابل جایگزین کند. 

در حال حاضر سیستم آموزشی کشور با کمبود فضای آموزشی و حتی کمبود معلم مواجه است، از طرف دیگر بخشی از دانش‌آموزان کشور به طور خود خواسته در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند، به همین دلیل نمی‌توان آنها را در نظر نگرفت و حالا وزیر آموزش و پرورش با در نظر گرفتن سهم مدارس غیردولتی از سیستم آموزشی کشور می‌خواهد، عملکرد ضعیف احمد محمودزاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش را پوشش دهد و با استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی کمبودها را جبران کند. از این رو در ماه‌های اخیر بسیار پرکار ظاهر شده است.

یکی از دلایل نابسامانی در شهریه مدارس غیر دولتی به عملکرد احمد محمودزاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش برمی‌گردد که با کمترین سابقه به این سمت رسیده و به دلیل ناآگاهی از وضعیت مدارس غیردولتی به جای تدوین مقررات برای افزایش نظارت وظایف این بخش را به طور کامل به استان‌ها واگذار کرده است.

بنابراین سیاست تقویت سیستم آموزشی در کنار پالایش مدارس غیر دولتی در اولویت برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش قرار گرفته است و این موضوع وزیر پرکار و مدبر دولت مردمی را به حاشیه برد. 

در حال حاضر وزیر آموزش و پرورش از حمایت‌های بدنه کارشناسی سیستم آموزشی برخوردار است به همین دلیل آیت‌الله رئیسی به او اعتماد کامل دارد اما صحرایی برای اینکه به اهداف خود در این بخش برسد باید مدیران سازمان مدارس غیردولتی را با افرادی توانمند جایگزین کند.

انتهای خبر/ طهماسبی
https://armanekerman.ir/vdcefp8zwjh8xvi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین