تاریخ انتشار :پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۳۸
۰
plusresetminus
شرحی بر مناجات نامه معلم شهید امان‌الله غلامحسین‌پور:

خداوند با پیروزی انقلاب اسلامی حجت را بر ما تمام کرد

در مناجات نامه شهید «امان‌الله غلامحسین پور» آمده: انبیا و ائمه معصومین (ع) در روز قیامت گواهی بدهند که آنچه را قابل ذکر است، بیان می‌کنم.

به گزارش سرویس فرهنگ و شهادت راه آرمان به نقل از نوید شاهد ،  شهید «امان‌الله غلامحسین‌پور» دهم شهريور ۱۳۳۳، در شهرستان بردسير متولد شد.
وی تا پايان مقطع ‌كارداني در رشته زبان انگليسي تحصيل كرد و در سال ۱۳۶۱، ازدواج کرد، معلم بود، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت.

سرانجام در يازدهم تير ۱۳۶۵، در مهران بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد.

در ادامه مناجات‌نامه شهید «امان‌الله غلامحسین‌پور» را مرور می‌کنیم؛

خداوندا تو را سپاس می‌گویم که قدرت یکتایی، خالق یگانه‌ای، آفریننده همه موجوداتی و در جهان هستی هر چه که هست از توست و اراده‌اش از توست. آگاه بر اسرار نهان و آشکار مخلوقاتی و مانند تو هیچ چیز و هیچکس نیست. چون خدایی، بسا آن همه صفاتی که ما انسان‌ها از تو می‌شناسیم و همین شناخت ما هم از توست که خودت به انسان‌ها و به ما آموخته‌ای ... باز هم سپاس می‌گویم تا آن وقت که خودت می‌دانی.

تا آن وقت که اراده تو باشد و حرکت من شهادت می‌دهم که جز تو خدایی نیست و پیامبر اسلام محمدبن‌عبدالله(ص) خاتم‌النبیین و فرستاده و رسول توست و بعد از او وصی و جانشین وی حضرت علی‌ابن‌ابی‌طالب (ع) و یازده فرزند معصومش ائمه بر حق اسلامند و من به همه آن‌ها اعتقاد دارم و نیز گواهی می‌دهم که ملائک مخلوقات خداوند و فرمانبر اویند و شهادت می‌دهم که قیامت و بهشت و جهنم حق است.

خداوندا، با تمامی ذرات وجودم در برابرت خشوع و تعظیم می‌کنم و به خاک می‌افتم که قدرت خاص تو و اراده مطلقه‌ات و رحمت و مهر بی‌پایان تو را دیدم و یقین کردم که دست تو بالاترین دست‌هاست.

خداوندا، مصداق وعده‌های خدائیت را با تمامی وجودم و تا آنجا که خودت به من وسعت داده بودی احساس کردم و دیدم و باور کردم و خاضعانه از تو می‌خواهم که دستم را باز هم بیشتر بگیری و مرا از دریای بیکران عظمت و مقام کبریائیت آگاه کنی، چرا که می‌دانم هنوز قطره هم نیستم.

خداوندا، تو را شکر می‌گویم که رحمتت را شامل حالم کردی و نگذاشتی که در جاهلیت قبل از انقلاب جاهل بمیرم و مرا در زمانی قرار دادی که حاکمیت مطلقت از طریق ولایت ولی امر در تمامی ابعاد زندگیمان جاری است و میدان مسابقه برای مسلمین در خدمتگذاری و عبادت تو باز است و به من سعادت بودن در این میدان را عطا کردی.

خداوندا، تو را شکر می‌گویم که راه نفوذ اسلام در قلوب مسلمین و انسان‌های مسخ شده امروز در این کره خاکی را با پیروزی انقلاب اسلامی و با امانت گذاشتن آن در میان این امت حق شناس و موحد باز گذاشتی و حجت را بر ما تمام کردی و آنچنان که گوش همه در زمان ظهور اسلام و در پیشگاه پیامبر خاتمت و با ائمه معصومین هستیم(هست) و در رکاب آن‌ها برای پیش بردن اسلام و دفاع از اسلام عزیزت جهاد و تلاش می‌کنیم.

خداوندا، زبان کوتاه انسانی من از وصف صفات الهی تو ناتوان است و اگر حمد و سپاس و شکرگزاری را خودت به من نیاموخته بودی نه قدرت و نه جرأت حمد تو را داشتم. با این همه ترجیح می‌دهم اظهار عجز و ناتوانی کرده و همراه با تسبیح آنچه که در زمین و آسمان خلقت کرده‌ای هم صدا شده و سکوت کنم چرا که تفکر در آفاق و انفس و بهت‌زدگی در برابر عظمت خودش عبادت و ستایش است.

خداوندا، تو را به شهادت می‌طلبم و از ملائکه فرمانبرت می‌خواهم که کتابت کنند و انبیا و ائمه معصومین سلام الله علیهم در روز قیامت گواهی بدهند که فقط بخاطر رضای تو و انجام تکلیف در حد وسع ضعیف خود آنچه را که مهم و لازم و قابل تذکر برای این امت فداکار در راه تو تجربه کرده‌ام و دانسته‌ام می‌گویم به این امید که تقبل فرمائی.

خداوندا، تو شاهد باش در زمانی که انسان در بندهای شیطانی حکومت‌های فاسد و ظالم و ناحق گرفتار آمده و ارزش‌های والای انسان قرآني را فراموش کرده و در زمانی که بدی‌ها را خوبی و خوبی‌ها را بدی در دنیای کور و کر امروز به مردم مظلوم و خودباخته و فراموشکار معرفی می‌کنند و منکر و فساد و زیر پا گذاشتن احکام مقدست بدست حاکمان ظالم مستکبر و مشرک انجام می‌گیرد.

برای دفاع از حریم مقدس اسلام عزیز تو و به پا داشتن قسط به فرمان تو و ولی امر تو (امام خمینی) همچون مولایمان حسین‌بن‌علی علیه‌السلام و برای امر به معروف و نهی از منکر قیام می‌کنیم و تا به اهتزاز در آمدن پرچم اسلام بر تمامی جهان از پای نمی‌نشینیم.

انتهای خبر/ طهماسبی

  https://armanekerman.ir/vdcirqazut1ap32.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین