تاریخ انتشار :پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۴۱
۰
plusresetminus
مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان:

اجرای مطلوب مقدمات تحصیل ۷۰۰ هزار دانش‌آموز کرمانی

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۷۰۰ هزار دانش‌آموز در استان کرمان مشغول به تحصیل هستند که شرایط برای تحصیل مطلوب آنها در سال جاری فراهم شده است.
رضا رضایی مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان در ارتباط با شرایط این سازمان در ابتدای سال تحصیلی جدید به خبرنگار راه آرمان گفت: یکی از مباحث مهم در آموزش و پرورش که در تابستان پیگیری می‌شد و همچنان ادامه دارد اجرای پروژه مهر است.

وی افزود: در این رابطه همه موارد و اقدامات مربوط به بازگشایی مدارس در سطح استان اجرا شده است.

رضایی بیان کرد: سند تحول بنیادین دارای ۶ ساحت است که یکی از آنها مربوط به بازگشایی مدارس است، در این رابطه تلاش کردیم تا به مناسبت فرا رسیدن سال تحصیلی جدید علاوه بر بهره برداری از مدارس جدید، بازسازی و نوسازی سایر مدارس را با اقداماتی همچون رنگ‌آمیزی انجام دهیم تا مدارس با نشاط‌تر شوند.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: در بحث نیروی انسانی تلاش ما این بوده که نقل و انتقالات را مدیریت کنیم تا علاوه بر رفت و آمد راحت‌تر همکاران، کلاس های ما بدون معلم نباشند.

وی ادامه داد: در این راستا جلسات متعددی با مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها برگزار شد که در نتیجه آن همه ادارات آموزش و پرورش تقسیم‌بندی شده، معاونین و اعضای شورای معاونین در این جلسات حاضر شده، خواسته‌ها و انتظارات ما از مدیران را بیان کردند.

رضایی تاکید کرد: روز شنبه اول مهر‌‌‌ماه همه مدارس باز خواهند بود و جشن بازگشایی مدارس در این روز برگزار خواهد شد.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان یادآور شد: شعار سال جدید تحصیلی "همه یک صدا برای ایران" تحت عنوان "مدرسه قوی، ایران قوی" است و امیدواریم فرزندانمان را از ابتدا به گونه‌ای آموزش دهیم که به فکر پیشرفت کشور و استان باشند.

وی افزود: این دانش‌آموزان در آینده نیروهای اداری، آموزشی و درمانی خواهند بود، توسعه پایدار با نیروی انسانی توانمند ایجاد خواهد شد.

رضایی گفت: در این راستا هدف ما این است که دانش‌آموزان خود را به گونه ای در مدارس تربیت کنیم که والدین نگرانی در خصوص فرزندان خود نداشته باشند.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان در ارتباط با مسابقه پرسش رئیس‌جمهور از دانش‌آموزان عنوان کرد: همه ساله سوالاتی از سوی رئیس‌جمهور برای دانش‌آموزان مطرح می‌شود که ما آنها را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: علاوه بر این خواسته‌های رئیس جمهور از سیستم تعلیم و تربیت، در جمع مدیران مدارس مطرح شد و اصلی‌ترین هدف، تربیت دانش‌آموزان است.

رضایی اظهار کرد: در سال جاری اتفاقات بسیار خوبی در حوزه مدرسه‌سازی در استان رخ داد و بیش از ۱۳۰ مدرسه توسط سازمان نوسازی به بهره‌برداری رسیده و وارد سیستم آموزشی استان می‌شود.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان تاکید کرد: علاوه بر این مدارس نیمه‌کاره در اولویت قرار گرفت و فرآیند آماده‌سازی آنها رو‌به پایان است، چند مدرسه خیرساز نیز کلنگ آنها زده شده و در حال ساخت‌و‌ساز هستند.

وی افزود: خوشبختانه در کنکور گذشته استان کرمان درخشید و ۵ تن از دانش‌آموزان ما موفق به کسب رتبه تک رقمی شدند که در تاریخ آموزش و پرورش استان بی‌نظیر بود.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: از‌این‌رو مراسم تقدیر و تشکر از این دانش‌آموزان انجام شده و جوایز ارزنده‌ای شامل یک دستگاه لپ تاپ با کیفیت به آنها اهدا شد.

رضایی اذعان کرد: البته این روال ادامه پیدا خواهد کرد و تسهیلات ویژه‌ای برای دریافت کننده‌های رتبه برتر اختصاص خواهیم داد.

وی ادامه داد: دانش آموزان کرمانی در ماراتن‌های علمی به خوبی درخشیده‌اند به گونه‌ای که رتبه اول کشور در جشنواره خوارزمی از آن کرمان است.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: علاوه بر این دانش‌آموزان کرمانی موفق به کسب رتبه‌های برتر در المپیادهای مختلف شدند.

رضایی در پایان خاطرنشان کرد: ۷۰۰ هزار دانش‌آموز در استان کرمان مشغول به تحصیل هستند که شرایط برای تحصیل مطلوب آنها در سال جاری فراهم شده است.

انتهای خبر/ س https://armanekerman.ir/vdcj8mevvuqethz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین