تاریخ انتشار :پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۲
۰
plusresetminus
نشست مشترک استاندار کرمان با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و وزیر اقتصاد؛

چالش‌ها و راهکارهای بخش صادرات پسته بررسی ‌شد

در نشست مشترک استاندار کرمان با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و وزیر اقتصاد، چالش‌ها و راهکارهای بخش صادرات پسته بررسی ‌و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
به گزارشسرویس اقتصادی راه آرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، در سفر گذشته محمدمهدی فداکار استاندار کرمان به تهران، نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور وزیر اقتصاد، رئیس صندوق توسعه ملی، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان توسعه تجارت، مدیران عامل بانک‌های کشاورزی، ملی و توسعه صادرات جهت حل مشکلات صادرات پسته برگزار شد. 

از مباحث و تصمیمات این نشست، تامین مالی ریالی سرمایه در گردش ۶ هزار میلیارد تومانی از طریق بانک‌های عامل برای خرید پسته بود که هفته آینده اقدامات اجرایی آن انجام خواهد شد. 

تامین مالی ارزی سرمایه در گردش یک میلیارد دلاری از طریق بانک‌های عامل برای صادرکنندگان نیز توسط بانک‌های عامل از محل منابع صندوق توسعه ملی در بانک‌ها مورد تصمیم واقع شد. 

توافق با بانک مرکزی جهت رفع محدودیت کارت‌های صادراتی صادرکنندگان به مدت۶ ماه نیز اتخاذ شد که امکان صادرات توسط صادرکنندگان فراهم می‌شود.

موضوع رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان با توجه به گزارش قائم مقام وزارت جهاد کشاورزی و همچنین امکان انتقال حواله به دیگران نیز مصوب شد.

همچنین مقرر گردید، رعایت استانداردهای اعلامی فقط در قبال کشورهایی انجام گیرد که استاندارد اعلام شده دارند و در خصوص سایر کشورهایی که استاندارد اعلام شده ندارند، دچار خود تحریمی نباشیم و امکان صادرات وجود داشته باشد. 

شایان ذکر است، نمایندگان بخش خصوصی، انجمن پسته، اتاق بازرگانی کرمان، کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران، اتحادیه خشکبار ایران و سایر تشکل‌های بخش خصوصی نیز در این نشست حضور داشتند. 

انتهای خبر/ طهماسبی
 
  https://armanekerman.ir/vdcb50b8frhbf9p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین