تاریخ انتشار :چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۲
۰
plusresetminus
رئیس پلیس راهور استان کرمان:

مشارکت همگانی زمینه‌ساز امنیت ترافیکی است

رئیس پلیس راهور استان کرمان با اشاره به اینکه مشارکت همگانی زمینه‌ساز تولید امنیت ترافیکی است، گفت: این مهم برای پیشگیری از سوانح رانندگی دانش آموزان در سال تحصیلی جدید حائز اهمیت است.
به گزارش سرویس راه آرمان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ اسماعیل خوشوقت بیان کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، شاهد افزایش بار ترافیکی در مسیرهای خانه تا مدرسه و حجم ترافیکی سنگینی در خیابان‌های مرکز استان هستیم.
وی افزود: مدیریت ترافیک یکی از اقدامات مهمی است که در ایجاد آرامش برای تردد دانش آموزان نقش ایفا می کند و این مهم نیازمند برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های بین دستگاهی است.
 
رئیس پلیس راهور استان تصریح کرد: ۳۲ نهاد و دستگاه در ایجاد امنیت ترافیکی نقش دارند و هر کدام باید به سهم خود در اجرای وظایف محوله تلاش کنند تا امنیت ترافیکی حاصل شود.
 
وی بیان کرد: از خرداد‌ماه امسال طی هماهنگی‌های به عمل آمده با مسئولان محترم آموزش و پرورش و طرح موضوع ترافیک مدارس در شورای ترافیک استان و برابر مصوبات این شورا، تمامی مدارس باید زمینه امنیت ترافیکی دانش آموزان را فراهم کنند.
 
سرهنگ خوشوقت، گفت: درج پیام های ترافیکی به صورت دیوار نوشته به منظور آموزش دانش‌آموزان و توجه آنان به موضوعات ترافیکی، درخواست متولیان مدرسه از شهرداری و راهداری‌ها برای ایمن.سازی مقابل مدارس مانند خط‌کشی‌های عابر پیاده یا ایجام موانع فیزیکی هشدار دهنده در مقابل مدارس جزو ملزومات این طرح بود.
 
وی تاکید کرد: این ایمن‌سازی باید تا قبل از مهر‌ماه انجام می‌گرفت و چنانچه معدود مدرسه‌ای هنوز این اقدامات را انجام نداده باید هرچه سریعتر آن را اجرا کند.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان تاکید کرد: زمانی امنیت ترافیکی حاصل خواهد شد که هر سازمان بنا به سهم خود، وظیفه‌اش را انجام داده و با هماهنگی و مشارکت در ایجاد بسترهای لازم، امنیت ترافیکی دانش‌آموزان را در سال تحصیلی جدید رقم بزند.


انتهای خبر/ تاج الدینی 
https://armanekerman.ir/vdceef8zwjh8x7i.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما