تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۸
۰
plusresetminus
مدیر پایگاه میراث جهانی قنات گوهرریز جوپار از ایجاد دبیرخانه دائمی همایش بزرگداشت مقام علمی «ابوعبدالله محمدبن‌عیسی ماهانی» در ماهان خبر داد.
ایجاد دبیرخانه دائمی همایش بزرگداشت مقام «ابوعبدالله محمدبن‌عیسی ماهانی» در ماهان
به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه خبری راه آرمان؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان؛ امین ماهانی به نشستی با اعضای کارگروه این همایش اشاره و اظهار کرد: این دبیرخانه با رویکرد علمی، فرهنگی و تاریخی و برای شناخت بیشتر مفاخر ماهان به خصوص معمار، ریاضی‌دان، منجم و نویسنده قرن سوم محمد محمدبن‌عیسی ماهانی ایجاد می‌شود.

مدیر پایگاه میراث جهانی قنات گوهرریز جوپار افزود: اجرای همایش، دریافت مقالات، نشست‌های تخصصی و هم‌اندیشی با نخبگان و معرفی مشاهیر ماهان و استان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه تاریخ، فرهنگ و علوم را در این دبیرخانه خواهیم داشت.

وی ادامه داد: این دبیرخانه با همکاری بنیاد ملی نخبگان، استانداری، دانشگاه هایتک و شهید باهنر، اداره‌کل میراث‌فرهنگی و اداره‌کل ارشاد اسلامی راه‌اندازی می‌شود.

ماهانی خاطرنشان کرد: زمان برگزاری همایش ملی بزرگداشت مقام علمی «ابوعبدالله محمدبن‌عیسی ماهانی» نیز به‌زودی اعلام می‌شود.

انتهای خبر/م
https://armanekerman.ir/vdcgnu9qxak9wq4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین